1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Човекот кој ве сака или човекот кој вие го сакате?

Дискусија во 'Канта' започната од fatamorgana123, 3 април 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  1.529
  Кого би одбрале? Човекот кој вие го љубите(а тој можеби вас не) или човекот кој вас ве љуби(а вие него не)? Пошто сум неодлучлива,јас би останала сама дефинитивно или пак ако заминам со еден од нив,низ глава ќе ми се појавуваат милиони сомнежи и прашања како од типот зошто не отидов со другиот итн.
  Вие? :|
   
 2. Agatha

  Agatha Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  1.147
  Во овие две ситуации нема љубов. Јас би одела на друга и да ме сака и да го сакам. Вака и самата кажа било која да ја избереш ќе се прашуваш што ќе беше ако постапев поинаку. А чим нешто недостига во врската верувај кога тогаш ќе се појави проблем на површина ;)
   
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.