1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чоколадна депилација

Дискусија во 'Тело' започната од girl.23, 27 мај 2012.

 1. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.770
  Станува збор за депилација со восок, кој содржи екстракти од чоколадо.
  Ја намалува болката и не ја иритира кожата.
  Ја храни кожата, па после депилацијата е мазна и свежа, а поради хранливите состојки на чоколадото е многу подобра од обичната депилација.

  Сте пробале? Би пробале?

  [​IMG]
   
 2. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.143
  Допаѓања:
  16.141
  Имам прочитано за ваков вид на депилација и се вели дека чувството е неописливо ,би требало да има добра ефект на кожата многу често се употребуваат маски за лице и тело со екстракт од чоколада поради позитивен ефектна кожата .Не сум пробала ваква депилација но би сакала да пробам , од друга страна не е ова за мене затоа што ако ми мириса малку повеќе на чоколадо ќе пробам да лизнам малку од восокот :lol:
   
 3. Lining

  Lining Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  184
  И ова ли постои? :x
   
 4. Muffin.Love

  Muffin.Love Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  15
  Прв пат слушам ама би пробала. :)
   
 5. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.220
  Допаѓања:
  1.543
  Пол:
  Женски
  Јас попрво би ја изела отколку да ја АРЧАМ за депилација хахаха.
   
  На BojanaLegija, ennas, RedWine и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  908
  Јас имам ја имам пробано чоколадната депилација и не бев задоволна зошто не ги вади влакната убаво, а за мирисот да не дискутираме нон стоп ти доаѓа да каснеш од восокот едино тоа е поубавата стреана од депилацијата со восок од чоколадо, но кога би бирала меѓу обична депилација и чоколадна депилација би ја одбрала обичната може не мириса на чоколадо ама мазна сум насекаде. :lol:
   
 7. EMILI1999

  EMILI1999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  абе каква е оваа чоколадна депилација ај кажете рецепт?
   
 8. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Сум слушнала дека не го дава ефектот на обичната некаде е помазно а некаде влакна ти останале....