Чоколадна опсесија

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Bokicka, 11 септември 2010.

 1. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  689
  Значи, како голем фанатик за чоколадо ја отварам оваа тема во чест на нејзиното височество, Чоколадата :D Од благо јадам исклучиво чоколадо, се што е чоколадирано ми е највкусно... Вие? Дали ве има обземено и вас чоколадната опсесија и какви чоколади преферирате да јадете?
   
  На Optimistic, Chocoholic.girl и Sinorita им се допаѓа ова.
 2. aquafortune

  aquafortune Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  23
  Јас обожавам чоколада.Почнувајќи со сириус,завршувајќи со милка.Само чоколада да е... :inlove:
   
  На Bokicka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  358
  Во последно време хит ми се еуро крем блокчињата :lol: [​IMG] ем се ефтинки, ем набрзина ти помине стресот за чоколатце.
  Инаку Милка Карамел и Милка со цели лешници е незаменлива :)
   
  На luvS2 и Lina92 им се допаѓа ова.
 4. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.346
  Допаѓања:
  2.128
  Пол:
  Женски
  Темава како за мене!
  Јас за чоколадо живот давам! Голем љубител на чоколада :wasntme:
  Никогаш не ми е доста од неа.
  И секогаш кога сум тажна, депресивна, јадам чоколадо. Одма ми менува расположение :)
   
 5. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  Јас обожавам чоколадо! Сакам благи работи, но најмногу чоколадо и кога купувам нешто благо гледам да е чоколадно. Се чувствувам многу поубаво кога јадам чоколадо и веднаш ми го подобрува расположението. Сите ми се вкусни, не пребирам :$ , но додека имаше Нестле, белото и тоа од страчатела ми беа :up: . Од поомилените ми се Милка - млечно и ноисет, Пионир со лешници, Дорина со скоч, Галеб - млечно, Најлепшњ жеље - млечно... вака-така јас сум чокохолик! :lol:
   
 6. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  321
  [​IMG]

  Вакво само чоколадно....само такво можам да јадам......
   
 7. marijanamk

  marijanamk Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Jas toplo vi go preporacuvam OVA http://www.chocoland.mk WOOOOOOW Cokoladna fontana! aaaaaaaaaa !!! mnjam mnajm mnjam
   

  Прикачени фајлови:

 8. thatsmysecret

  thatsmysecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  214
  Обожавам чоколади. Поготово оние Мozartkugeln.
  [​IMG]

  А и Милка Noisette :l:
   
  На Lina92 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
  не сум многу по благото :^) знам така понекогаш да си лапнам нешто колку за шеќерот да не ми падне . а инаку, во годината едно 3 пати ме фаќа таква криза за благо, како наркоман за дрога што го фаќа :D :D плачам и барам благо (обично во доцните часови се случува) :$ и тогаш можам да изедам еден тооон благо :$ (можеби и затоа не јадам баш нај нај благичко... доволно се полнам тогаш) :^)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 10. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  438
  Пол:
  Женски
  Обожавм cherry, ресани, чоколадо,... мммммм......
   
 11. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
 12. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  лелеее обожавам чоколадооо сакам мн млечни мммммммм
   
 13. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  леле сакам чоколадо најмногу од се мммммммммммммм и сега ми се прејаде од сликите :) не можам да замислам ден да помине, а да не каснам макар и малечко чоколатце или нешто чоколадирано
   
  На Queen.S му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  375
  Ааа јас буквално кризирам за чоколадо...нема ден да помине ако не јадам нешто благо! :) Од све ќе се откажам ама од чоколадо ноу веј!! :$ Посебно у пмс кога сум леле каква криза имам е тогаш сум цел ден на благо било што ( освен торта ) не сакам торти, тешки ми се...само оние што не се печат може стисни-голтни :rofl:
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Glamour

  Glamour Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  42
  Јас да одбијам чоколадо? Никогаш!
   

  Прикачени фајлови:

  • Chocolate.jpg
   Chocolate.jpg
   Големина на фајлот:
   102,2 KB
   Прегледи:
   203
  • Strawberrys.png
   Strawberrys.png
   Големина на фајлот:
   274,6 KB
   Прегледи:
   203
  • Mmmm.jpg
   Mmmm.jpg
   Големина на фајлот:
   39,1 KB
   Прегледи:
   203
  На Bokicka и julie77 им се допаѓа ова.
 16. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.324
  без чоколадо денот не ми поминува.понекогаш и 100грама одеднаш,како што сега планирам :D сириус,бајадери,1911,дорина со кекс,алпико топен лешник,атлантис,твикс,марс ми се незаменливи.и бело чоколадо сакам ама поретко јадам.порано милката многу ми беа убави,ама сега ми се некако горчливи по вкус.
   
 17. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  626
  Допаѓања:
  741
  Не сум некој зависник од чоколадо,но,сепак јадам во нормални количества :D

  Милка и сириус највеќе сакам :)
   
 18. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.034
  Допаѓања:
  5.353
  Обожавам чоколади и чоколатца, ама поретко торти и колачи. Единствено ми се свиѓаат полесни и овошни торти, ме освежуваат и исто чоколадни торти, ама да не бидат многу тешки и да ми бидат погодени по мој вкус. :lol: И колачите исто ги прибирам. А стварно кај исчезнаа Нестле чоколадите? :^) Баш беа убави... Ми се свиѓаат Милка млечната, ама после првиот ред ме заситува. После Милка со суво грозје и ситни лешници, ноисет.. Киндер јајце, киндер чоколатцата. Ова не спаѓа баш во чоколадо ама пак си ги сакам. Гумени бонбони и обични. А после бајадера, ледена коцка, гриоте, рум штанглици, крем банани.. Бело чоколадо исто. Само не ми се свиѓаат тие чоколади во кои има крупни лешници, ореви или бадеми :puke: :?: А леле од оваа чоколаднава фонтана лиги ми потекоа бе паа :( А ова Моцарт Кугел еднаш имам пробано, ми донесе братучетка ми од Виена, и не ми се свиѓаат нешто. Имаше нешто зелено внатре, марципан мислам, а тоа не ми се свиѓа. А онака океј беа. Абе јас лудак сум си по благоо :D
   
 19. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.477
  Допаѓања:
  2.921
  Обожавам чоколадо :inlove: не сум во некоја си опсесија, ама сепак за да имам повеќе енергија 1 чоколатце на ден ми е задолжително :D :)
   
 20. sweetmadonna0803

  sweetmadonna0803 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Алооооооооооооооооооооооо луѓе чоколадо си е чоколадо еееј!!!!
  Не дека сум некој зависник ама 2-3 пати неделно ми треба да си каснам нешто во чоколаден облик.
  Ама затоа па дечко ми не признава било што благо без чоколадо!