1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чоколадна опсесија

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Bokicka, 11 септември 2010.

  1. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Чоко-чоко-чоколади,треба-треба да се јади,скрши и на други да ди :lol: Чоколадото е за мене живот,ме смирува,ме облагородува со својот вкус.
     

    Прикачени фајлови:

  2. Cokolatce95

    Cokolatce95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    131
    Чоколадо ?
    Уф, мојата слаба точка :D
    Ден без чоколатче не поминува :!: Дефинитивно - опсесија . Ги јадам сите видови чоколади, било тоа да се со лешници,со карамела, со ориз , со рум , со суво грозје, ма со било што ! Важно да е чоколадо :rofl:
     
  3. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.058
    Допаѓања:
    72.323
    Пол:
    Женски
    Јас сум единствена што не јаде чоколадо изгледа... никогаш не сум имала потреба од чоколадо, знам само некад ради реда да пробам ако видам, иначе не

    Општо, благо не јадам многу, само за десерти со вишни правам исклучок.
    се што е со вишна можам во било кое време :)
     
  4. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Само дајте Милка карамела, ледена Дорина или Најлепше Жеље со бел чоколаден крем, и ќе си умрам среќен. :D
     
  5. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Милка карамела, милка бело чоколадо и синтагма млечна
     
  6. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    ова се неколку чоколадни задоволства во кои јас немилосрдно би уживала да не е во прашање проклетата диета!


    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    [​IMG] ова се новите чоколади на краш, од овие три, оранжот е неприкосновен аххх ја обожавам таа комбинација.


    и од странските:

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  7. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Кога ми се јаде нешто благо, ама по јако ја сакам белата чоколада со лешници од Ritter Sport.
    Нај омилено ми е тоблеронето (последниве години е малку упропастено)
    Потоа следуваат ледената чоколада, животинско царство, киндер јајце и сникерс.
     
  8. miljkovic

    miljkovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    363
    Леле значи голем зависник сум од благо! Станувам на сабајле и одма се фаќам за чоколада...било каква само нешто благо да е! Иначе обожавам Mersi мммммммм....и денес си купив и цела ја изедовв :$ а за утре ќе си свиркамм! :lol:
     
  9. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.401
    Допаѓања:
    22.578
    Пол:
    Женски
    Чоколадо.
    Единствена работа поради која не ми успева ниту една диета. :devil: :D

    Значи не можам нормално да функционирам без чоколадо, како нешто да ми фали ако не пробам барем една коцка во денот... :lol:

    Да си ги кажам моите фаворити:
    Киндер, Анимејшн, Линдит, Мистер Чок (карамела), Сникерс, Ритер Спорт (бело со цели лешници) и Најлепше жеље со бела крема. :)
     
    На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
  10. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    и јас сакам чоколадо(бело највеке)
    јадам и црно а највеке ги сакам оние што се со овошје комбинација од ВИТАЛИА,Чери, и секао малите чоколадциња а и Ресана секогаш ми е добредојдена :$ како и сите останати чоколадни задоволства
     
  11. kostic

    kostic Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    15
    Несум зависник од чоколадо но кога јадам го јадам најквалитетното,најздравото и со доста солидна цена од 45 денари за чоколада.Тоа спаѓа во групата на темни диетални чоколада кое е со инулин и фруктоза и го произведува ВИТАМИНКА.Можете да го најдете само во големите супермаркети и вреди да се проба :).Зависници не чекајте веднаш набавете си неколку комада :D
     
    На Isidora-Veles му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Isidora-Veles

    Isidora-Veles Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    124
    Прв пат слушам за оваа врста на чоколадо но ќе го пробам во скоро време :)
     
  13. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    Без чокладо не функционирааам :rofl:
     
  14. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.270
    Допаѓања:
    37.882
    Пол:
    Женски
    Јас сум чокохоличар :D Не можам еден ден да издржам без чоколадо, па и најмало да е. Имам многу омилени- сакам и црно и бело и млечно и со овошје, со лешници буквално секакво сакам. Читав една статија пред некое време дека за решавање на зависноста од чоколадото треба да се земаат таблети со магнезиум.Не знам колку е точно ама јас не би го дала чоколадото за ништо. Од се друго ќе се откажам ама од чоколадо НЕ :!:
     
  15. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Исто и јас неможам да функционирам без благо...посебно чоколадо,а понекогаш дури и ме смирува кога сум напната :lol:
     
  16. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Чоколадо, чоколадо ,чоколаценце мама вели престани ќе станеш буренце, штом легнам болна не сакам апчиња сакам само две-три чоколадциа :music: :music: Ви текнува на песничкава, како мала се си ја пеев и пак си јадев чоколадциња и затоа сега сум буренце :D , без чоколадо, може нема да јадам некоја храна ама чоколадо обавезно, кога одам да купам, најчесто ресана си купувам две едната додека си одам од продавница ја изедувам цела :o , а другата си ја јадам дома :lol: , можете да замислите колку сакам благо и чоколадо, бело не јадам, со овошје не јадам, ама тоа што си го јадам квалитетно си е ;)
     
  17. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.983
    Допаѓања:
    5.723
    чоколадо најмногу сакам , дури и забарот забележа . :D ништо страшшн си ги поправив сите заби .
    Од чоколадите сакам ресани , сникерс ама од помалите ( потешки се за јадење) , марс и нестле ми беа убави ама нема веќе такви , барем јас немам сретнато .
    Милка белите чоколади не ги јадам бидејќи ми се како сапуни и не ми се вкусни -.- ама затоа милка црно белата чоколада е перфектна.Исто така и тие малите чоколатца од милка како лентички се многу погодни за патуцвање , бидејќи јас си имам навика дa земам по 2-3 коа сум во автобус и ми се топат..а вака си немам гајле( и да се стопат не се растекуваат) :)
    само немам навика кога сум депресивна да јадам чоколада како повеќето, не ми менува ништо :)
    a врувам дека те прави да се чуствуваш заљубено ! :D
     
  18. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.113
    Допаѓања:
    100.248
    Пол:
    Женски
    хахахаха , јас на работа едната фиока си ја крстив Краш :)))) Има Дорина, има Тортица, ма све има!! Само да е чоколадно. А врв на се ми беше кога бев студентка и кога учев во 3 саат сабајле ми се пријаде благо, дома немав чоколадо и сум палела кола да одам да купам !! :lol: :lol: :lol:
     
  19. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.983
    Допаѓања:
    5.723
    шеќерот дава енергија, но и со него треба внимателно. Не сум љубител на житни или интегрални колачиња, и затоа чоколада без шеќер или темна чоколада е најдобра опција – со висок % на какао. :) :)
     
  20. Lady-PinkHeart

    Lady-PinkHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    135
    Обожавам чоколади... секакви јадам и никогаш не можам да кажам доста е :D
    Најмногу сакам Дорина, Милка, Нестле, Синтагма, Киндер... ама што се мачам да набројувам, сите чоколади ги сакам... :lol: