1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чоколадна фонтана

Дискусија во 'Свадба' започната од flower86, 30 јули 2014.

 1. flower86

  flower86 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2014
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  69
  Здраво девојки :)

  Ми треба помош во врска со изнајмување чоколадна фонтана за свадба. Може ли да споделите искуства вие кои сте имале фонтана на вашите свадби, од каде ги изнајмите? Добри и лоши искуства? Како им се допадна тоа на вашите гости?

  Поздрав ;)
   
 2. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.380
  Сестра ми за нејзината свадба изнајмија чоколадна фонтана. Точно не знам од каде, ако те интересира ќе ја прашам.

  Од пакетот што го нудеа, таа избра само една голема фонтана со црно чоколадо. И’ понудија и слатки плус, крофни и плус овошје, ама таа избра само јагоди, никакви крофни или слатки, затоа што чоколадото секако е благо, уште слатки фалеа.
  Интересно беше, гостите беа задоволни.

  Фонтаната беше поставена во дворот на црквата, и после венчавката, се отвори шампањ и се служеа јадогите со фонтаната.

  Ептен беше отмено. Јас препорачувам фонтана. :up:
   
  На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.