1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чувството кога....

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Lovely93, 1 јули 2014.

 1. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.016
  Пол:
  Женски
  Не сум сретнала досега ваква тема на форумов, се извинувам ако веќе постои а не сум ја забележала. :) Ова е нешто слично на темата „Среќа е...“, а разликата во поентата мислам дека е доволно јасна.

  Инаку не ја отварам туку така темава, ме инспирираше една случка пред малку..... Чувството кога се спремаш за спиење, облекуваш пижами и од твоите пижами за секунда излегува голема црна бубачка и се пика под твојот плакар. :^) Се тоа се случи во дел од секунда, ама ај заспиј да те видам, како што сум гадлива од бубачки. :D
   
  На elimkd, Abeja и ivana63 им се допаѓа ова.
 2. ivana63

  ivana63 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2013
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  229
  Еднаш и ја да ја имам таа чест да го напишам првото мислење под творецот на темата. :D

  - Чувството кога ти не си ни почнала да се спремаш а сфаќаш дека треба да бидеш излезена од дома.. :rofl:
  - Чувството кога ќе си начекаш убав фустан и ќе си го купиш. :rofl: :inlove: :$
  - Чувството кога во 2 саатот навечер ќе ви се пријаде. :D

  Доста е од мене, нека остане нешто и за другите. :P :$ :rofl:
   
  На piksooki и Lovely93 им се допаѓа ова.
 3. DoReMi

  DoReMi Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  156
  -Чувството кога ќе седнеш да јадеш и наоѓаш влакно во храната. :puke:
  -Чувството кога ја слушаш омилената песна. :rock:
  -Чувството кога Панчев и Калински коментираат фудбалска утакмица. :x |( :lol:
   
 4. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.814
  Допаѓања:
  79.338
  Пол:
  Женски
  Чувството кога ќе го тргнеш градникот од себе после целодневна тортура. :whew:
   
  На Fancy_Nency 22, Elinora, Dust и 2 други им се допаѓа ова.
 5. butterfly242

  butterfly242 Активен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2014
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Чувството кога се спремаш за на одмор. 8)
   
  На Fancy_Nency 22 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. bumbi

  bumbi Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  261
  Пол:
  Женски
  Чувството кога ќе купиш нова книга
  Чувството кога газиш по тазе навеан снег
  Чувството кога излегуваш од фризер со нова фризура
  Чувството кога во зима ќе се стуткаш под кебе со шоља чај во рацете
   
 7. Ultimate.Shopper

  Ultimate.Shopper Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2014
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  380
  Чувството кога ќе начекаш попуст во омилената продавница. :rofl:
  Чувството кога ќе се разбудиш во 2 ипол попладне. :tmi:
  Чувството кога ќе утепаш комарец. :rofl:
   
  На macor24 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ivchee.ivche

  ivchee.ivche Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  42
  Пол:
  Женски
  Чувството кога дома нема ништо благо ;(
   
  На Fancy_Nency 22 и macor24 им се допаѓа ова.
 9. bubamara12345

  bubamara12345 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  610
  Чуството кога ќе уживаш после туширање сама дома.
   
  На Fancy_Nency 22 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.916
  Пол:
  Женски
  Чувството кога после долго време повторно си во неговите прегратки :wasntme:
  Чувството кога ти доаѓа да го убиеш ]:) ама не можиш.. го сакаш :D
   
  На Fancy_Nency 22, S.J.Parker, crazylady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  ...се маваш со перници.
  ...не можеш да заспиеш цела ноќ бидејќи нешто многу сакаш(книга, филм, спорт, момче :wasntme: :$ ).
  ...јадеш свежо украдени зелени сливи.
  ...со другарките се смееш како ненормална по улици.
  ...неколку сончеви зраци ќе успеат барем за момент да ги надминат облаците(ова кога е есен).
  ...ќе почнеш да јадеш замрзнато овошје и ќе сфатиш дека мириса на месо бидејќи во замрзнувачот било стуткано до месото. :D :puke:
   
  На The-fallen-one му/ѝ се допаѓа ова.
 12. The-fallen-one

  The-fallen-one Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2014
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  39
  Чуството кога ќе го видиш...
   
 13. The-fallen-one

  The-fallen-one Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2014
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  39
  Чуството кога си во право...НЕОПИСЛИВО :D
   
  На QueenElena му/ѝ се допаѓа ова.
 14. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  Чувстворо кога конечно самиот ти кажува дека нема веќе девојка :$ :inlove:
   
 15. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.565
  Допаѓања:
  5.672
  Пол:
  Женски
  чуството кога ја гледаш темата ''Фемина Инстаграм'' на празен стомак

  чуството кога ќе ти ја погодат песната на радио ( сега во моментов :rock: :rock: :inlove:)
   
 16. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  Чувството кога му чеституваш на симпатијата роденден на фб и од 93 честитки само тебе и на роднините им вратил и на никој друг. :rofl: :rofl:
   
  На QueenElena, Moonstone.17, Someonespecial и 3 други им се допаѓа ова.
 17. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.302
  Допаѓања:
  17.209
  Пол:
  Женски
  Ме потсети на слична случка. Мислам дека бев на факултет тогаш и спремав испит па учев до многу касно, можеби ме фатило 3 наутро. Среќа бев во пошироки тренерки. Завршив со учење и ајде ќе одам на горниот спрат да си легнам кај мене во соба (долу учев дека ми беше поладно, лето беше и многу топло).
  Без да запалам светло во ходникот и без да размислам, почнав да одам низ ходник со намера да запалам светло кај влезната врата. Кога нешто ладно осетив почна да ми лази по нога, па во таа темница почнав да скокам, изгубив воздух се блокирав цела, почнав да ги соблекувам тренерките и да приумирам :lol: скокајќи во темницата. Не знам како успеав да запалам светло така по гаќи и видов огромна бубашваба на тренерките, сум ја бутнала при соблекување, а таа експресно избега, нормално не се осудив да ја бркам, не дека ми е страв туку ми е многу језиво и гадно, постапката на нејзино убивање ми е одвратна особено кога ќе ја расшлакам па ќе излезе бело аууу :puke:
  И сеуште го имам истото чувство кога ќе видам бубашваба, викам некој друг да ја ликвидира. Тоа ми се најморничави инсекти кои мислам дека се излезени од пеколот. Нешто слични се и стоногалките (чкрапљи ги викаат, па името уште толку ме ужаснува). И тие изгледа се од пеколот :rofl:

  Значи чувството кога ќе ги видам овие подолу, не да е страшно и одвратно, ама како од пеколот да е :rofl:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Dust и Lovely93 им се допаѓа ова.
 18. MalaMedena

  MalaMedena Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  178
  Чувството кога ке се избањаш после сончево и врело пладне :D
   
 19. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.073
  Допаѓања:
  1.405
  Пол:
  Женски
  Чуството кога смислуваш разни изговори да не искочиш со другарките бидејќи те мрзи :rofl:
  Чуството кога знаеш дека ќе го видиш наскоро.. :$
   
  На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  8.830
  Допаѓања:
  120.356
  Чувството кога ќе те гушне внукати и ќе ти каже те сакам тетичко :inlove: