1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чуден Накит

Дискусија во 'Мода и стил' започната од cveke123, 13 март 2012.

 1. cveke123

  cveke123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  632
  Еве најдов едно девојче што изработува во слободно време. Значи навистина е креативно, незнам дали ќе ви се допаѓа, но сепак коментари може ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • Picture 5.png
   Picture 5.png
   Големина на фајлот:
   204,5 KB
   Прегледи:
   899
  • Picture 7.png
   Picture 7.png
   Големина на фајлот:
   296,5 KB
   Прегледи:
   899
  • Picture 6.png
   Picture 6.png
   Големина на фајлот:
   148,7 KB
   Прегледи:
   900
  • Picture 8.png
   Picture 8.png
   Големина на фајлот:
   193,9 KB
   Прегледи:
   898
  • Picture 12.png
   Picture 12.png
   Големина на фајлот:
   114,3 KB
   Прегледи:
   899
 2. cveke123

  cveke123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  632
  Еве уште некои :D
   

  Прикачени фајлови:

  • Picture 19.png
   Picture 19.png
   Големина на фајлот:
   97,6 KB
   Прегледи:
   887
  • Picture 18.png
   Picture 18.png
   Големина на фајлот:
   101 KB
   Прегледи:
   887
  • Picture 15.png
   Picture 15.png
   Големина на фајлот:
   295,5 KB
   Прегледи:
   888
  • Picture 14.png
   Picture 14.png
   Големина на фајлот:
   390,4 KB
   Прегледи:
   890
  • Picture 16.png
   Picture 16.png
   Големина на фајлот:
   297 KB
   Прегледи:
   889
  На figgiMK, mamaja и TheaEsposito им се допаѓа ова.
 3. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.065
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Struma55 и mamaja им се допаѓа ова.
 4. ana.ubavkata

  ana.ubavkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  58
  Интересни се сите до едни,многу ми се допаѓаат :D
  Другарката на братучетка ми исто си праи накит во слободно време,и баш е креативна.
  Искрено,и јас би сакала :)
   
 5. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Ммм, супер се. Баш ми се допаднаа сите. Обожавам вакви!
   
 6. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.201
  Допаѓања:
  7.918
  Интересни но не се вклопуваат во мојот стил.
   
 7. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  294
  Многу ми се интересни, би носела. :)
  Само ако биде нешто во мој стил, сигурно нема да носам некои обетки „акумулатори“ |(
   
 8. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Многу се слатки и интересни, јас би ги носела. :inlove:
   
 9. mamaja

  mamaja Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  15
  Супер се, баш се слатки. И може да се искомбинираат секако сеа во лето, ако ништо друго за на плажа :emo: :)

  е,.... а каде може да се најдат да се купат?
   
 10. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  512
  Не ми се допаѓа ваков накит. Поточно овие во темава слики што се. Малку смешно ми изггледа да се шетам со тавчиња, колачиња, торти и бркалки по ушите. :|
   
 11. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  А каде можам да најдам вакви? Тоа девојчето продава?
   
 12. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.298
  Супер се и мислам дека би можела сота мнн да заработува од нив ...
  само така нека продожи
   
 13. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.298
 14. marija.stoja

  marija.stoja Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  8
  brkalkite se top!
   
 15. RedHeart

  RedHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  47
  Слатки се но незнам дали би носела такви.
   
 16. chocolate...girl

  chocolate...girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  :D :rofl: :P
   

  Прикачени фајлови:

  • obici jajce.jpg
   obici jajce.jpg
   Големина на фајлот:
   17,9 KB
   Прегледи:
   266
  • patent.jpg
   patent.jpg
   Големина на фајлот:
   20,7 KB
   Прегледи:
   267
  • obici krofni.jpg
   obici krofni.jpg
   Големина на фајлот:
   24,2 KB
   Прегледи:
   266
  • obici ovosje.jpg
   obici ovosje.jpg
   Големина на фајлот:
   18,4 KB
   Прегледи:
   266
  На dzanina му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.536
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.153
  Пол:
  Женски
  Интересни се ама незнам дали би ги носела :?:
   
 19. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
 20. MalaMedena

  MalaMedena Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  176
  [​IMG]
  сакам вакви,бар да видам како би ми изгледале :D