1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чуден сон

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Ichliebedich, 11 август 2014.

  1. blonde_supergirl

    blonde_supergirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2016
    Пораки:
    821
    Допаѓања:
    2.131
    Пол:
    Женски
    И јас сум таква, аналитичар и мислител. Соновите се страшна ствар и заедничка на нас сите. Не се сеќавам да сум сонувала нешто убаво повеќе пати, всушност, се бројат убавите соништа на една рака. Лошите... да не зборувам, речиси се откачени и немаат смисла.
     
    На Istata od vcera му/ѝ се допаѓа ова.
  2. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    И јас си имам еден чуден сон , но никако не можам да откријам што значи . Сум пишувала и на форумов и на други форуми за истиот , но безуспешно .
    Сонов сум го сонувала повеќе од три пати . Вака сега :
    Се сонувам себе , како стојам пред една мала црквичка , далеку од мене , јас стојам пред влезната порта ( црквичката е во планина , портата е метална и убава ) . Над портата има старо мало камбанско ѕвоно , малку пукнато од едната страна ( од каде што јас стојам ) , црквичката има простран двор , убаво среден , со голема тревна површина и една патека од влезната порта до црквичката . Околу црквичката исто има кружна патека и калуѓерка која ја метеше таа кружна патека . Стојам јас надвор пред влезната порта на дворот од црквичката и гледам во калуѓерката , но одеднаш неа ја снемува а јас слушам машки глас кој ми вели : " ти ќе бидеш калуѓерка " . Се вртам околу себе , но нема никој . Сама бев . Викам по гласот да ми се открие , да ми каже од каде знае дали ќе бидам калуѓерка .. но залудно .
    Кога и да го сонувам сонов , секогаш е ист . Истата црквичка , истиот двор , истата порта , калуѓерката што мете и малото камбанско ѕвоно над портата .. гласот и реченицата .. буквално се е исто . Се будам испотена и вознемирена . Се обидувам да ја најдам оваа црквичка веќе 2 години , но залудно .
     
    На Istata od vcera, душленце и blonde_supergirl им се допаѓа ова.
  3. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.692
    Пол:
    Женски
    Мислам дека треба да појдеш во црква и да запалиш свеќа за здравје, и да го кажеш сонов некому дали на поп или некој што се разбира во ова бидејќи сигурно значи нешто црквата а и тоа што ти рекле ,,ќе бидеш калуѓерка"
     
    На Istata od vcera, CrazyGirl15 и Weird0 им се допаѓа ова.
  4. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Си велам на поп да му кажам , бидејќи во околинава моја немам никој што се разбира во сонови :(
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Ледена Кралица^^

    Ледена Кралица^^ Активен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2017
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Ист проблем и кај мене. Си велам да набавам дримќечер. Да не знае некој каде ги има? :(
     
  6. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.409
    Допаѓања:
    42.734
    Пол:
    Женски
    @Ледена Кралица^^
    И јас на тоа сум помислила само не знам дали ќе има ефект. Ако пробал некој нека каже :D
    Инаку веројатно во Џамбо би требало да има, што знам :D
     
  7. Ледена Кралица^^

    Ледена Кралица^^ Активен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2017
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Далеку сум јас од Џамбо :lol:
     
  8. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Не јадете после 19 часот.
    Гладна кокошка просо сонува.
     
    На Istata od vcera и Luminary им се допаѓа ова.