Чуден сон

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Ichliebedich, 11 август 2014.

 1. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  2.114
  Пол:
  Женски
  И јас сум таква, аналитичар и мислител. Соновите се страшна ствар и заедничка на нас сите. Не се сеќавам да сум сонувала нешто убаво повеќе пати, всушност, се бројат убавите соништа на една рака. Лошите... да не зборувам, речиси се откачени и немаат смисла.
   
  На Istata od vcera му/ѝ се допаѓа ова.
 2. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.773
  Допаѓања:
  19.143
  Пол:
  Женски
  И јас си имам еден чуден сон , но никако не можам да откријам што значи . Сум пишувала и на форумов и на други форуми за истиот , но безуспешно .
  Сонов сум го сонувала повеќе од три пати . Вака сега :
  Се сонувам себе , како стојам пред една мала црквичка , далеку од мене , јас стојам пред влезната порта ( црквичката е во планина , портата е метална и убава ) . Над портата има старо мало камбанско ѕвоно , малку пукнато од едната страна ( од каде што јас стојам ) , црквичката има простран двор , убаво среден , со голема тревна површина и една патека од влезната порта до црквичката . Околу црквичката исто има кружна патека и калуѓерка која ја метеше таа кружна патека . Стојам јас надвор пред влезната порта на дворот од црквичката и гледам во калуѓерката , но одеднаш неа ја снемува а јас слушам машки глас кој ми вели : " ти ќе бидеш калуѓерка " . Се вртам околу себе , но нема никој . Сама бев . Викам по гласот да ми се открие , да ми каже од каде знае дали ќе бидам калуѓерка .. но залудно .
  Кога и да го сонувам сонов , секогаш е ист . Истата црквичка , истиот двор , истата порта , калуѓерката што мете и малото камбанско ѕвоно над портата .. гласот и реченицата .. буквално се е исто . Се будам испотена и вознемирена . Се обидувам да ја најдам оваа црквичка веќе 2 години , но залудно .
   
  На Istata od vcera, душленце и blonde_supergirl им се допаѓа ова.
 3. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.580
  Допаѓања:
  19.111
  Пол:
  Женски
  Мислам дека треба да појдеш во црква и да запалиш свеќа за здравје, и да го кажеш сонов некому дали на поп или некој што се разбира во ова бидејќи сигурно значи нешто црквата а и тоа што ти рекле ,,ќе бидеш калуѓерка"
   
  На Istata od vcera, CrazyGirl15 и Weird0 им се допаѓа ова.
 4. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.773
  Допаѓања:
  19.143
  Пол:
  Женски
  Си велам на поп да му кажам , бидејќи во околинава моја немам никој што се разбира во сонови :(
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ледена Кралица^^

  Ледена Кралица^^ Активен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2017
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Ист проблем и кај мене. Си велам да набавам дримќечер. Да не знае некој каде ги има? :(
   
 6. Luminary

  Luminary Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.666
  Допаѓања:
  22.443
  Пол:
  Женски
  @Ледена Кралица^^
  И јас на тоа сум помислила само не знам дали ќе има ефект. Ако пробал некој нека каже :D
  Инаку веројатно во Џамбо би требало да има, што знам :D
   
 7. Ледена Кралица^^

  Ледена Кралица^^ Активен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2017
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Далеку сум јас од Џамбо :lol:
   
 8. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  7.669
  Пол:
  Машки
  Не јадете после 19 часот.
  Гладна кокошка просо сонува.
   
  На Istata od vcera и Luminary им се допаѓа ова.