1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чудна дамка на забот

Дискусија во 'Канта' започната од AmericanGirl, 8 септември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. AmericanGirl

  AmericanGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  8
  Незнаев каде да ја ставам темава па ја ставив тука :)
  Имам една чудна бела дамка на предниот заб.Не на цел заб,не е ни толку голема,но се забележува.Ја имам веке 1година,а можда и повеќе,а отсекогаш редовно сум ги миела забите.Дали знаете од што е и како да ја отстранам?Ваш совет?
   
 2. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  2.634
  Постои цел сајт за дамката што ја имаш. Се надевам дека добро ти оди англискиот. :)

  Едит : Ама еве и Аnnath ни е стоматолог па можеш да ја прашаш.
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Веке има тема - Проблеми со устата и забите,а и слични теми.

  Темата е заклучена.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.