1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чудна крв пред менструација ПОМОШ!!

Дискусија во 'Канта' започната од Ilina1994, 3 октомври 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Ilina1994

    Ilina1994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2015
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Значи вака немам регуларен циклус те добивам на 35 39 36 30 најрано на 28 денови,моментално сум во 32-33ти ден и очекувам да добијам,веќе една недела имам симптоми како болка во кичмата,грчеви некогаш посилни некогаш послаби...Вчера вечер бев во тоалетот да мочкам и на хартијата видов течност мала ниту бела ниту црвена нешто измеѓу накај портокалово незмам како да го опишам...Читав на нет и сегде пишува различно дека може да е инфекција можр крвта се помешала со вагинален секрет и бременост! што многу ме исплаши и ме стави во мисла иако сум невина и сум немала сексуален однос туку само триење преку облека најодговорно тврдам...Значи дали на некого му се има случено пред добивање да примети нешто вакво??
     
  2. larrachi

    larrachi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2015
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    Јас секогаш пред добивање имам таков исцедок, а некогаш и после менстурација и ништо не ми е. Кога го имам пред добивање ми е знак дека ќе ми дојде, а после менстурација е валјда нормално да го имам. Затоа не се плаши не е ништо сериозно, а ако сакаш да си посигурна оди на лекар.
     
    На Ilina1994 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Se isplasi deka mozebi si bremena od trienje I plus zgora na toa si nevina?
    Ee moznoe. I jas taka ednas baba mi kazuvase deka od trienje se ostanuvalo bremena na vremeto togas I plus bile nevini:o
    I vistina e, jas veruvam vo babini devetini :worried:
    Stvarno e za panicenje, odi na ginekolog!!!
     
    На martine и kjukli им се допаѓа ова.
  4. larrachi

    larrachi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2015
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    Е де де де.....
    Девојчево си праша најкултурно, женски сме па секогаш се дешава нешто околу менстурацијата. Мене ми се случувало и зелен исцедок да имам, само што не пишував одма некаде.
    Може прв пат и се дешава па се уплашила, ако знаеш одговори, а ако не доста со заебанци.
     
  5. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    A zosto da se plasi od bremenost ako e nevina?!?!?!?!
    Normalno deka se nesto e cudno kaj nas, imame iscedok vo senekakvi boi, ama zarem da prasuvame odma so moze da e dali stanuva zbor za bremenost?
    Daj ti se molam.
    Ako e seriozen problemot ne se resava po forumi tuku se konsultira so majka ili nekoj poblizok ili drugarka..se nekoj sigurno imame so mozeme da si zborime za toa.
    A ovie "seriozni" problemi se samo od dosada jas mislam...
     
    На martine, kjukli и larrachi им се допаѓа ова.
  6. Ilina1994

    Ilina1994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2015
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Za tvoja nesreka ne e od dosada,vakvo nesto mi se slucuva prvpat i normalno pred da odam na ginekolog sakav da prasam dali i drug nekoj go ima.Toa so bremenosta e druga rabota mi tekna poradi toa sto na internet iam ciatno od trienje nz so ima mali sansi da ostanes trudna poradi semenata tecnost sto mozela da vleze vnatre iako sum nevina...ok?
     
  7. Ilina1994

    Ilina1994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2015
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
     
  8. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Ok.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.