1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чудни комбинации во вашата исхрана..

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Gioia, 26 јули 2011.

 1. Gioia

  Gioia Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Женски
  Здраво! Еве една според мене интересна тема,многу имам слушано за чудни комбинации во исхраната на луѓето па би сакала да слушнам дали имате некои состојки што си ги комбинирате при јадењето а не одат заедно,или пак можеби на вас ви се превкусни но другите не можат да го сфатат тоа? Мајка ми на пример јаде алва,лубеница и сирење,па дури додава и пиперки! Имам еден другар кој јаде мармалад со кашкавал или пак компирчиња од Mc Donalds со сладолед,а јас пак јадам смоки со јогурт! :lol: споделете доколку сакате со нас некоја ваша чудна комбинација..
   
  На MotherMonsterI му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  На лепче намачкано маргарин, па одозгора мармалад.
  И сето ова немаше да изгледа така чудно, да не ставав одозгора сирење.
  Пробајте, и јас бев скептик, па ми стана најчест доручек.
   
  На teddybear и Ducky им се допаѓа ова.
 3. love.edward

  love.edward Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2011
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  243
  Од кога знам за себе јадам мармалад и сирење, или мармалад и јогурт. Ориз со нутела, копани со мармалад, такви некои, и многу ги има :)
   
 4. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.113
  Допаѓања:
  107.122
  Пол:
  Женски
  Па не знам некои чудни комбинации, ова лубеница леб, сирење не би тоа :D татко ми јаде лубенца со леб или грозје со леб.. ама не и сирење. Имам чуено дека луѓе јадат мармалад со сирење.. јас тоа не мешам.
  Ама што знам овошје и месо на пример мене ми изгледаше ко чудна комбинација дур не пробав :) свинско месо поленто со сливи пример и премачкано со мед. Сливи обвиени со сланина... за оние што сакаат сланина нека испечат такви на скара. Јас пошто не сум баш некој месождер едно имам пробано, вкусно е.
  Пица хаваи со кашкавали и сиренца и ананас.. ммм вкусно ми е тоа.
  Смоки ова со јогурт ех :D го чув од охриѓанкиве на форумот. Јас бејкроус јадам со јогурт, што ич не е чудна комбинација или овошје, како мандарина/портокал со смоки мезам.
  Јогурт обичен и портокал мезам.. или јаболка му рендам или секакво овошје што имам. Не е нешто чудно или мене не ми е, пошто еве жутоклунецов му беше грдо коа гледаше :D
   
  На papagal4e и MoreNa-22 им се допаѓа ова.
 5. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  202
  Smoki so erokrem....ili pa so kremcheto os tutku :) Taka uste poubavo
  I tost so eurokrem.... :)
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  76
  е исто и јас ја јадам оваа комбинација од лубеница леб и сирење, смоки со еурокрем и јогурт, и додавам киселина во пржени јајца и во ориз
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 7. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.709
  Пол:
  Женски
  Еурокрем и маслинки :wasntme:
   
  На FortuneTeller.xD му/ѝ се допаѓа ова.
 8. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.102
  Пол:
  Женски
  Пржени кришки и еурокрем :inlove:
  А другарка моја јаде крем со кисело млеко (што е крајност)
   
 9. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Крем и смоки и еден другар ме научи чипс со сирење! :tmi:
   
 10. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Смоки и еурокрем, гравче и кечап....ова ми се екстремите. Некои други чудни комбинации немам :D
   
 11. Ducky

  Ducky Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  1.633
  Пол:
  Женски
  Добро е, не сум била единствена :D Дефинитивно едно од моите омилени јадења. Многу сакам и еурокрем со сирење. Не знам зашто на кого и да сум спомнала да проба ми правеле чудни фаци, а многу е вкусно.
   
 12. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  Поленти пиперки со сирење, маргарин и кикиритки, лубеница и сирење и др. тоа ми текна сеа
   
  На Solunn му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.971
  Леб, маргарин, мед и сирење. АУуууууу. :D Или пишии наместо леб.

  А еден мој близок роднина јаде леб, мармалад, јајце и јогурт. Алал нека му е. :D
   
 14. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  Супа со павлака, леб со чоколадо, јогурт со торта....

  А имам еден другар што јаде лубеница и мајонез :puke:
   
 15. Gioia

  Gioia Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Женски
  Е ова е стварно врвот..лубеница со мајонез!! :lol:
   
 16. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.662
  Пол:
  Женски
  Сирење и чоколадно млеко-најомилена комбинација ми е оваа :lol:
   
 17. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  И млеко. :inlove:
  Грав и ајвар! Некогаш ми се гади. :puke: Ама некогаш и сакам. :^)
  Иии не ми текнува нешто др. моментално. :?:
   
 18. evelyn993

  evelyn993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  314
  Од каде да почнам :)
  сарма или полнети пиперки со јогурт или кисело млеко.
  стоби флипс со чоколадни бананчиња.
  супа со кисела павлака и сок од лимон.
  ориз со сок од лимон.
  пржени кришки со мармалад од шипинки и сирење.
  имам пробано лубеница и сирење.
  ѓеврек со мајонез.
  чипс подгорен со запалка. (најчудното нешто што го имам пробано, но вау, вкусно е)
  сега само тоа ми текнува.. но сигурна сум дека има уште :D
   
  На papagal4e и Marie.m им се допаѓа ова.
 19. Marie.m

  Marie.m Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  764
  Леќа со кисело млеко, пржени лепчиња со мед :mm:
   
 20. Marie.m

  Marie.m Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  764

  Повеќе од половина работи и јас ги јадам... пиперките без кисело млеко не ни ги јадам, исто и оризот со лимонот, и ѓеврек имам пробано и лубеницата :lol:
   
  На evelyn993 му/ѝ се допаѓа ова.