1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шаде (Sade)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Magnolija, 3 август 2011.

 1. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.645
  Сите оние кои се заљубени во ретро музиката, ќе ја сакаат и Шаде. Има неверојатен глас и некоја мила скромност во неа. Последниот албум го издаде оваа година, The Ultimate Collection. Многу ја сакам. :inlove:

  http://www.youtube.com/watch?v=MmOau-PMWJk&ob=av2e

  http://www.youtube.com/watch?v=_WcWHZc8 ... ure=relmfu

  http://www.youtube.com/watch?v=IR5_rTCi ... re=related
   
  На Theodora, lolyta777 и LivingGlam им се допаѓа ова.
 2. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  62
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.710
  Допаѓања:
  150.489
  Ја поштовам.Ме асоцира на зајдисонце,бели завеси разлепршани од ветрецот,поглед на море и убав бел кревет.И тоа секоја песна од неа!Браос!Летен избор ми е!
   
  На lolyta777 и Magnolija им се допаѓа ова.
 4. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.645
  и оваа. Текстот е совршен. Не знам дали таа ја напишала оваа песна, ама знам дека таа често се појавува како текстописец.

  http://www.youtube.com/watch?v=C8QJmI_V3j4&ob=av2e
   
 5. Asterion

  Asterion Популарен член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  5.622
  Не слушам многу музика од Шаде, но песната ми е нешто посебно. Многу ме релаксира.
  Спотот исто е многу интересен. Обожавам сирени. :)

  http://www.youtube.com/watch?v=_WcWHZc8s2I&ob=av3e
   
 6. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
 7. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.645
  На lolyta777 и pupi.girl им се допаѓа ова.
 8. Tenna

  Tenna Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  331
  Ја сакам и ја слушам обично после напорен ден, ме опушта комплетно.
  Сите песни и се убави, али омилена ми е By your side дефинитивно, музиката на оваа песна ми е толку галантна, а и штом Саманта од Сексот и градот постана романтична на истава,мора да има нешто во неа :)
   
 9. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
 10. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Во последно време ја слушам се почесто, нејзината музика ме опушта и ме релаксира. Има преубав глас.

  http://www.youtube.com/watch?v=4TYv2PhG89A&ob=av2e

  Омилената песна. :inlove:
   
 11. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.832
  Пол:
  Женски
 12. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
 13. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Шаде обожавам да ја слушам. Има премногу нежен глас, а и песните и се такви. Префинети.
  Кога ми треба релаксација и опуштеност, обавезно ја пуштам.
  Имам симнато повеќе песни, но највеќе ми се допаѓа:

  http://www.youtube.com/watch?v=_WcWHZc8s2I се знае
  и
  http://www.youtube.com/watch?v=9aBAMnIUi8Y
   
 14. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.575
  Шаде има многу впечатлив глас и пее со многу емоции, затоа музиката која ја создава е актуелна одново и одново за било која генерација, јас лично за прв пат почнав да ја слушам пред повеќе од 15 год. и сеуште го има истото маѓепсувачко дејство врз мене...

  Иако не сум со сигурност најромантичната личност на планетава, ама оваа музика ја буди романтичната нишка и кај најзакоравените неромантичари. Едноставно, ако љубовта во романтичен облик би била преточена во музика би звучела токму вака...

  Мои фаворити - No ordinary Love, Kiss of Life, Smooth Operator, Soldier od Love, како и

  http://www.youtube.com/watch?v=kcPc18SG ... ure=relmfu

  http://www.youtube.com/watch?v=_qTsxMS2PpA

  http://www.youtube.com/watch?v=C0BLKudn ... re=related
   
  На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
 15. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  81
  На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
 16. lovely91

  lovely91 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.323
  Допаѓања:
  3.177
  Пол:
  Женски
 17. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
 18. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  316
  Темава фатила прашина. :| Би требало да биде во најактивните теми. :| Вака жена, ваква појава, ваква убавина, ваков глас не е секојдневие.
  За Ordinary Love да не зборувам, песната е...*no words to express my feelings* :D
  Знам дека многу емоции имам за женава немојте да сфатите погрешно, едноставно ја обожувам. :inlove:
  Дома, да сум имала еден куп цедиња од неа а да не сум знаела. :|
  Како и да е, сега ги чувам како очиве и не ги позајмувам на никого. :devil:
  http://www.youtube.com/watch?v=v29hLQnr1fo

  Колку сакам да направи еден фамозен кам бек со уште една прекрасна песна. :inlove:
   
  На BabyStyle, xxAngelxx и kikkki им се допаѓа ова.
 19. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.516
  Допаѓања:
  968
  Пол:
  Женски
  Не може да помине ден а да не ја слушам Шаде. Ја обожавам, мислам дека се двои од сите некако ми е посебна со нејзината појава, глас и музика. Колку би сакала да одам на нејзин концерт ах! :l:

   
  На BabyStyle му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Шаде ми е за кога сум сама дома. Да ги изотворам сите врати, да запалам миризливи свеќи, да наполнам када.... Убавини!
   
  На BabyStyle, xxAngelxx и Elena69221 им се допаѓа ова.