1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шакира (Shakira)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од RedRose97, 19 септември 2010.

 1. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Ајде да отвориме и една тема за неа :) Дали ја слушате, што мислите за неа, омилени и познати песни и било што друго.
  Јас да кажам ја слушам. Убаво пее. Песните што почесто ги слушам се:
  http://www.youtube.com/watch?v=V1NwRK3Gzr8
  http://www.youtube.com/watch?v=DAlTlcXGGe4
  јас не најдов ваква тема, но ако има се извинувам
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Еден период многу ми стана одвратна. Тогаш со онaa песнa Don't Bother. Па тоа ужас, несредена, никаква, со потеран корен, пегава |( Па мајку му стара, пејачка си земи среди се, спот снимаш...
  Сега ми е океј, The Gupsy и е убава песна, ама онаа She Wolf не ми се допаѓа, ниту ја разбирам што пее во неа :lol: Омилена од неа ми е Underneath your clothes. :inlove:
   
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.598
  Јас многу ја сакав на почетокот. Песните сите ми се допаѓаа, првиот албум на англиски го убив од слушање.
  После почна да ми шета по живци. |( Сега веќе не ја сакам. Се занесува, песните - ужасни, крека ко луда, плус на концертот во Загреб не била расположена ама ич, никаков контакт со публика, колку само да отпее и чао пријатно. Уште толку ја замразив. :devil:
  She Wolf и Waka Waka... ако се тоа песни, не знам, реално Златно Славејче има поквалитетни.

  Добар е тој спотот каде што синхронизирано денсаат со типот, за тоа рака и пружам. :up:
  Oмилена песна - La Tortura.

  Ептен најомилена, n.1 оваа - >
  http://www.youtube.com/watch?v=za7xpU8oEA0
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 4. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Шакира ми е идол!!!
  преубаво изгледа и е полна со позитива...
  Уште кога прв пат се појави ми се допадна и нејзиниот глас и нејзиниот изглед, а и стилот на облекување!
  Сега веќе го достигна врвот на нејзината убавина...
  песните сите ги сакам, но ќе постирам друг пат, сеуште не! :(
   
  На mileystar, cecilia и wild.child15 им се допаѓа ова.
 5. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.810
  Од сите овие искомерцијализирани пејачи со кои не дават МТВ и ВХ1, Шакира ми е најслатка и можеби најсимпатична. Абе водолијче :lol:
  Шала на страна, некако ми е многу позитивна, насмеана, а како игра и како изгледа - немам зборови! Обожавам да ја гледам како се врти на сцена или на спотовите. Дефиниција за сексипил е дефинитивно, алал да и е, а муживе имаат у што да буљат богами а ние од кого да учиме како се мрда со колкови :)

  Омилени од нејзе ми се La Tortura и Did it Again, уф уф уф, кога ќе ми текне поготово на второво клипче, ај да не се доискажувам :lol: 8)
   
 6. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  Миленичка ми е...Уште кога се појави пред 10ина год. со песната Ojos asi некако ми се засвиѓа и таа и музиката...После почна да вади и др песни.После некое време затоа што сакав да ја слушам еден екс ми приреди изненадување, ми го нарача и купи оригиналнотро цд (првиот нејзин албум) и убедливо најдобриот Laundry service...Underneath your clotes - посебно ја сакам. :) А после неа Fool
   
 7. LifeLove

  LifeLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  141
  Знам кога почна да пее,со мојата другарка од основно многу ја сакавме и и ги имитиравме движењата :D И сега ја сакам,пред се затоа што е природна и мила.Никогаш ја немам видено со еден тон шминка или да прочитам некој скандал за неа.Тоа што убаво пее и уште поубаво игра е уште поголем плус ;) Омилени ми се La tortura i Don`t bother
   
 8. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  108
  Ги сакам нејзините песни. Убави се. А за тоа како игра, ноу комент. :) Најмногу ми се допага тоа што е многу природна. Прочитав во некое мислење дека требало да се среди. Ми се допага баш таква каква што е-обична и природна! :) Омилени песни ми се:
  1.http://www.youtube.com/watch?v=weRHyjj34ZE&ob=av2e
  2.http://www.youtube.com/watch?v=MjRRQdnOR-A&ob=av2e
  3.http://www.youtube.com/watch?v=fe_MHeemKrM
  итн. :)
   
 9. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Шакира ја сакам, затоа што е природна, и поради тоа што приватниот живот го држи во тајност, и не се замара како Хилтоница, секој ден да биде во таблоидите! Плус, мн убаво игра белли денсинг, едноставно те зашеметува со сексапил.......
  http://www.youtube.com/watch?v=DUT5rEU6pqM
  http://www.youtube.com/watch?v=Dsp_8Lm1eSk
  http://www.youtube.com/watch?v=xE2onUOa5u4
   
 10. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Шакира е прекрасна. :) Првиот албум ми беше од неа. :)
  [​IMG] :)

  Како мала многу ја сакав Objection, цело време ја пеев. :D Со душа го чекав спотот на ТВ, ептен ми беше интересен. :lol:
  Додека сега омилени песни ми се Ojos Así, Inevitable, a премногу ја сакам Illegal, воедно и преубава ми е во спотов. :) Растев со Шакира. :)
  Многу е харизматична и мила, има огромни вокални способности и фасцинантна изведба на сцена и се восхитувам како игра и пее во исто време, вистинска ѕвезда. :)
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Идолка ми беше и како мала стално ја имитирав. Дури еднаш и реков на мајка ми дека сакам да се шатирам, само за да личам на неа :D :D
  Има специфичен глас, има прекрасен СТАС и игра ФЕНОМЕНАЛНО!
  Омилена песна:
  http://www.youtube.com/watch?v=a5WqGUnVk1U
  А исто и Illegal многу ми се допаѓа.
   
 12. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
 13. wild.child15

  wild.child15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2010
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  13
  Идол ми е ... Мнооогууууууу ја сакам , ја обожавам.
  Начинот на кој што игра уфффффффффф ... Единствена е и своја.
  Несредена? .. Па и не мислам така.Тоа е тоа што ја прави посебна.Тоа што нема премногу шминка на неа ја истакнува нејзината природна убавина и што има свој стил баш ми се допаѓа.Едноставно таков и е стилот и токму поради тоа ја сакам.
  Лелеле сакам да играм како неа :D :D :D ....
  Омилени песни ми се сите :D нема некоја што не ја сакам, но моментално LOCA ми врти на ком. нонстоп. :D
   
 14. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  Aх ја обожавам, преубав ми е нејзиниот глас и нејзините песни.
  http://www.youtube.com/watch?v=-56MFdYSbks&ob=av2n oваа песна ми е нешто мноогу убава..и секогаш кога ке ми текне си ја пуштам, како да ме расположува... :)
   
 15. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  одлично пее, изгледа и игра, омилени песни ми се Underneath your clothes, The One, Gypsy
   
 16. Anjichka

  Anjichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  76
  Ја обожавамм!!!! омилена ми е She wolf...
   
 17. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Шакира ми е срцка. :inlove: Мн ми се свиѓа како пее и игра.. :) Омилени ми се La Tortura,Hips don't lie и онаа нована Loca.
   
 18. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  124
  Мноооооогу ја сакам неа и Лејди Гага. Нема нешто што и фали убаво пее, убаво игра, преубав глас, убаво изгледа. Омилени песни La tortura. Hips don't lie & Illegal ;)
   
 19. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  6.430
  Допаѓања:
  24.611
  На Gordana10 и cecilia им се допаѓа ова.
 20. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  102