1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шакира (Shakira)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од RedRose97, 19 септември 2010.

  1. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    :lol:
    Богами со тоа честитањата, како да ќе прочита она :).

    Инаку ако де, се породила, ни прва ни последна.

    Туку оваа Шакира никогаш не ми се допаѓала и нема да ми се допаѓа. Оние постарите песни и се подобри ама овие новите крш. Едино таа една летото што и беше хит ми се допаѓа, ова се другото е ужас.
     
  2. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Ма не се породила бе :D се шегувал Пике. Кај нив било ден на шегата, еве сега прочитав :D
     
  3. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Многу ми е мило што си чекаат принова, богами јаки гени ќе има детево. :D
    Баш сега читав статијава за нив, срцки ми се заедно. :inlove:
    [​IMG]
    И баш ме израдува тоа што ќе донираат средства за сиромашните наместо тие да идат за бебето, ретко кој од славниве би го направил тоа.
     
    На mileystar и viktorija.manevaa им се допаѓа ова.
  4. April87

    April87 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    551
    Допаѓања:
    447
    Пол:
    Женски
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  5. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    На Gordana10 и mileystar им се допаѓа ова.
  6. MorganMonroe

    MorganMonroe Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2013
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    42
    ја обожавам! се утепав од денсање на концертот во Белград! :$
     
  7. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Симпатична ми е, знае да извади некоја добра песна, но посебно ми се допадна како го пее саунтракот за филмот "Love in the time of cholera"-нешто најубаво што има чуено до сега!
    http://www.youtube.com/watch?v=2RT-UsT6jCk
     
    На viktorija.manevaa му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ana.n18

    ana.n18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    56
    Моја омилена пејачка ! Уште кога бев 4-5 одделение братучетка ми постара ми даваше постери сликички од неа, почнав да и ги слушам песните и ете ми остана no.1 :) Скоро сите песни ми се допаѓаат иако повеќе оние постарите од овие сега . Најнајомилена ми е http://www.youtube.com/watch?v=5BzkbSq7pww
     
  9. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485
    На marija1907 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Chocolate-me

    Chocolate-me Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2014
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    156
    Пол:
    Женски
    Омилена пејачка(и некои други де :D).Но,Шакира ми е No.1 :inlove:.
    Да не знам некоја нејзина песна,би ја препознала само по гласот,се издвојува од останатите гласови на другите пејачки.Едноставно прекрасна :inlove: :inlove:.
     
  11. lightning123

    lightning123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    391
    Да ми е. омилена пејачка, не ми е. Но, кога слушам некоја песна веднаш скокам, па дури и кога сум болна. Каде и да сум, по гласчето веднаш знам дека е нејзина песната, па и во сон. Како личност не можам да кажам дека ја знам, затоа. што не ја знам. Но, изгледа. како едноатавна жена, пред сѐ прекрасна. мајка и сопруга. Баш предмалку барав нејзин постер во. мојата соба. Од 160 постери, немам ниту еден од неа. И криво ми е. :( Ќе барам сега низ списанија, мора некаде да има фотографија од неа.. :)
     
  12. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
  14. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.152
    Допаѓања:
    76.574
    Пол:
    Женски
    Кул беше на времето, кога и беше хит оваа песна



    Јак глас има а и ми се допаѓа што не ја пратат скандали.
     
  16. modelgirl22

    modelgirl22 Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2017
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Hahahhaa cool bila ...the best bila ... DECAA se sto svetka ne e zlatoo!!!! ;)
     
  17. Sar-Ste

    Sar-Ste Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2014
    Пораки:
    353
    Допаѓања:
    2.537
    Пол:
    Женски
    Порано ја немав забележено темата и сега кога ја видов се израдував и не можам а да не коментирам.
    Шакира - дел од мојот живот па и од моето срце. Не можам да опишам колку ја сакам таа жена. За прв пат ја слушав на радио песната Waka Waka, тогаш помала и песната ми се врежа во мозокот. Ја најдов на Јутуб и бев восхитена од убавината на Шакира, од нејзиното танцување и тоа што играчите од Барселона беа во спотот а јас страшно ги обожавав. Од тој ден Шакира ми стана вистинска опсесија, ги ислушав и ги изгледав ситее нејзини песни и настапи. Напамет ја научив нејзината целосна биографија, научив се што правела во животот од моментот кога се родила па се до тој момент. Мојата соба беше полна со постери и слики од неа. Нејзините движења ги знам напамет, толку совршено, цело лето се мачев да научам да танцувам како неа. Нејзините песни, постарите, се преубави, уживам во нив, ги слушам со целосна предаденост, а новите иако не се толку квалитетни како претходните јас пак ги обожувам и со нетрпение ја чекам секоја нова нејзина песна. Нејзиниот изглед понекогаш ми се допаѓа, по некогаш не. Има некој свој специфичен стил кој го сакам бидејќи е нејзин а тоа што е скромна во поглед на облекувањето и шминката прави да ја ценам уште повеќе. Таа за мене е една од најубавите жени на светот и иако има 40 години изгледа како тинејџерка, преубава е. Мислам дека таа е наајдобрата мајка меѓу познатите личности. Своите деца ги носи секаде со неа и целосно им е посветена. Исто така мислам дека таа е една од најхуманите личности. Воопшто не ја форсира голотијата како другите пејачки. Во нејзината кариера нема ниту еден скандал, нема ниту една топлес фотографија а камоли гола, посветена е само на нејзиниот партнер, не се дрогира, едноставно СОВРШЕНА Е!!! И една од моите најголеми животни желби е да и одам на концерт и се надевам дека ќе ми се оствари. И јас се уште премногу ја сакам Шакира затоа не ми замерувајте на предолгоиот пост.