1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шалвари

Дискусија во 'Мода и стил' започната од cvet957, 27 март 2010.

 1. cvet957

  cvet957 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  38
  Што мислите за носењето на шалвари како најнов тренд, дали ви се допаѓа?
   
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Не се баш најнов тренд, лани летото излегоа, а мене многу ми се допаѓаат а плус тоа и комотни се за носење.Имам сиви а ова лето ќе си накупам и други бои :D
   
  На Saru6 и PinkPrincess им се допаѓа ова.
 3. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.448
  па не пред една излегоа пред три години...јас имам неколку пара и ги обожавам...посебно што кога ги купив скоро никој немаше па сите онака чудно ме гледаа... :lol: ама имам две врсти шалвари...едните со кутелот до доле...такви имам едни тексас и два лесен таму некој матерјал...и другите, кои се цели широки...ко балонки....такви имам на риги бело со крем и бело со бордено....битно мнооооогу ги сакам ...зошто го сакам ориенталното и се што асоцира на него....... :clap: :D
   
 4. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  И јас исто :) имам само 3 пара ама планирам сега да си ја збогатам колекцијата...мислам да си купам сиви најмногу ми требаат а баш ги немам :? ептен се јаки и комотни :)
   
 5. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Имам само едни црни,летово планирам да си купам во сите бои.Ги сакам бидејќи многу ми се комотни :D
   
 6. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Интересно изгледаат и би сакала да имам.Меѓутоа нема да ми стојат ич. Т.е ги пробав и не ми се допаднаа како ми стоеа.Инаку ми се допаѓаат. :up:
   
 7. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  јас не ги сакам....ич не ми изгледаат убаво и + не се вклопуваат во мојот стил :)
   
 8. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Јас лани летото ги изнаносев, имам повеќе модели во црна, сива и црвена боја и ептен ми се удобни и ги обожавам. Најлесна комбинација за шетање преку ден балетанки, шалвари и рамбовка.
   
 9. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
  е баш оваа комбинација ми е најубава :) , и јас си имам едни шалвари, тегет боја, и многу си ги сакам, лани лето си скапав во нив, и ова лето ќе си ги носам, ама ќе си купам и нови :D
   
 10. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Имам само еден пар, нешто како тексас му доаѓа, само што се прилично тенки, така што на се ми одговараат. Најмногу сакам да ги носам во лето бидејќи се чувствувам многу удобно и воопшто не ми е жешко ;)
   
 11. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  шалварите се навистина убаво, но не прилегаат на секого. Пред се мислам дека најубаво стојат на повисоки :D
   
 12. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45
  шалвари обожавам, имам дома и многу сакам да ги носам :up: :) ;)
   
 13. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.448
  јас сум ниска...и обично внимавам дали ми стои тоа што го носам...баш поради висината, ама морам да те демантирам, и да ти кажам дека ми стојат многу убаво(си се пофалив сеа :lol: )...мислам дека не стојат само на оние крупни, масивни девојки, да не кажам дебели...и на оние со големи, шроки колкови .. :|
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Јас пак си имам зацртано дека не ми стојат, па не сум купила досега. Иначе вака не излгедаат лошо, онака комотни ми се чинат. Ај можда и јас ќе си купам. Ама можда...
   
 15. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Ни јас!И не ни мислам да си купам,штознам,не ми се нешто посебно.
   
 16. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  13
  katja vidov deka sakas sivi vcera si kupiv sivi salvari za 150 den za djabe vo edna prodavnica so mak proizvodi na raskrsnicata karsi UNA
   
 17. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.636
  Допаѓања:
  149.234
  Спијам во нив! :D
  Некако не ми се за пред луѓе.И не е точно дека не стојат на било кого,баш напротив на сите стојат! :D
  Да ве потсетам,висока сум 166-7,имам 51 и пол килце и опасни природни облини и си се допаѓам во нив!(и јас си се пофалив,Џемиле ми отиде лазарка да игра по куќи денес,па морав сама :lol: )
   
 18. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Убај ми се за гледање но не и за носење. :mrgreen: 162 сум висока.
   
 19. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  јас ич не ги сакам ама баш ич :!: затоа што навистина стојат не паѓаат :lol: :D
   
 20. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Ми се допаѓаат ама некако немам храброст да си купам, мислам дека нема да ми стојат убаво, ама после вашите коментари може ќе се предомислам. Еве едни кои ми се допаѓаат