1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шалвари

Дискусија во 'Мода и стил' започната од cvet957, 27 март 2010.

  1. emma-chan

    emma-chan Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    9
    мама не ги поднесува ама затоа јас ги обожувам <3
     
  2. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Обожавам да ги носам. Многу ми се удобни и ми се допаѓа како стојат. :)
     
  3. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Мене ми се одвратни. :puke: Најгрдото нешто што го измислиле.
    Аман бе, ко испосран да си. Нити елегантно, нити женствено, нити убаво... изгледа како памперс да има и ги наполнале.. |(
     
  4. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    убави се, комотни, ама некако не ми се за секаде,за по дома и за до надвор до продавница :D онака лежано облечена, а мајка ми коа ќе ме види во нив ЗБЕСНУВА :D :D , ми вика ШТО НЕ СИ ЗЕМЕШ НЕШТО УЗ ТЕЛО ШТО Е, СО ОВИЕ НА СЕ ЛИЧИШ САМО НА ЖЕНСКО НЕ ЛИЧИШ ахахахаха, ја обожавам коа се лути, не и се допаѓаат воопшто!
    Инаку да... no way дека таква ќе идам на фах или подалеку од домата :D :D
     
  5. christina

    christina Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Jас си носам шалвари и навистина се многу удобни :) Mожам да ги носам и со штикли и со балетанки...Mожат да бидат и секси,зависи многу од нас ;)
     
  6. ivo-na

    ivo-na Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2011
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    39
    Никако :puke:
    Може се удобни за носење, ама воопшто не ми се допаѓа кога ќе видам некоја со шалвари, како испосрана да е, грозно нешто !
     
    На Lacrimosa му/ѝ се допаѓа ова.
  7. ANELIJA

    ANELIJA Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2010
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    154
    сакам шалвари ана од оние што се малку спуштени надоле.А тие до земја доле не можам да се замислам во нив.Одвратни се.
     
  8. Iceberg

    Iceberg Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    48
    Со оглед на тоа дека сум дебелка :$ си носам често особено лето, и баш ми се допаќаат пошто не ме оцртуваат ;)
     
  9. Sunshine555

    Sunshine555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    69
    Ги обожувам! [​IMG] Можат да се комбинираат со толку многу работи и можат да се носат во повеќе пригоди на пример поелегантни и помодерни за онака фенси излегувања, лежерни за секој ден, супер се навистина! 8)
     
  10. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Не носам нема ни да носам, не ми се свиѓаат, ја си носам само тесни залепени што ги отцртуваат нозете :)
     
  11. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Мразаам шалвари,нешто погрдно не постои :puke:
     
  12. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
  13. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Зошто да не баш се комотни и делуваат шик во комбинација со некоја тесна маичка.
     
  14. fashionista

    fashionista Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    153
    шалварите се можеби се најнеубаво парче облека! :tmi:
     
  15. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Ако ги носи некој што не знае како. И ако се погрешно искомбинирани.
     
  16. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Дефинитивно парче облека што не стои на секого. Многу ретко да видам на некоја девојка да и стојат онака баш убаво и нормално се убаво искомбинирано и ускладено, на повеќето им стојат како да се посрани :lol: или како да носат пелени.
     
    На Seznajka2 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Tолку се грди што мисам дека радо гола би шетала него нив да ги носам. :puke: Кога ке видам некој со шалвари ме потсека на оние циганите по улици што шетаат. Мое мислење, грди се било како да се искомбинирани. А пак кога ке видам некое полно девојче да ги носи :o :o :o Па не треба да бидат залепени тие бре чоек. :^)
     
  18. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Не знам што се случува со мене, ама ова година само ги облекувам и веднаш ги соблекувам шалварите што ги купував минатата година! Ич, ама ич не ми се допаѓа како ми стојат :tmi: ! Знам дека и минатото лето не ми беа по ќејф ама сепак не се гледав толку грда во огледало како сега :lol: , сега ептен непривлечно и грдо се осеќам во нив! Единственото нешто што ми се допаѓа кај нив е само материјалот, онаков лесен,тенок, памучен баш како за во лето! Но не ми се допаѓа како ми стојат и ете ги си ,,висат,, на закачалка во плакарот! Можеби ќе им дојде редот во текот на оваа лето :$ Засега нека зафаќаат место во плакарот :tmi:
     
  19. ysl

    ysl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    зошто не? мене преубаво ми изгледаат, имам неколку пара и преудобни се за носење, обожавам да носам, а и плус во комбинација со штикли и тесна маичка, прекрасно изгледаат :)
     
  20. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Јас обожавам шалвари. Немам многу парчиња во плакар зошто мајка ми има некое заклучено мислење дека тие се за жени муслиманки. Имам едни, ама не се тенки, туку материјал како црна панталона и елегантни се. Не се street fashion. Имам уште едни комбилизонки шалвари :)
    Сакам да си купшам некои бели да потсетуваат на римските божици ама да поголеми(повиснати, како да кажам).
    Мое мислење е дека не стојат на полни девојки.. Незнам, ми изгледаат како обични панталони кои и се малку големки на девојката. Повеќе ми се допаѓа како стојат на слаба девојка. Како и да е, повеќе ми се свиѓа измодеризираната варијанта(тесни фармерки, малку спуштени), ама и другите се во ред и дефинитивно се мој стил :)