1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шанел чанти

Дискусија во 'Мода и стил' започната од T.e.d.d.y, 6 јуни 2012.

 1. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.261
  Пол:
  Женски
  Дали ги носите вкавите чанти, и колку ви се допаѓаат? Ги има во секакви бои мислам дека ги знаете :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Ако темата е дупла слободно клуч ;)
   
  На Struma55 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Chanel bag.

  Не, бидејќи крајно глупаво ми е да носам лажна Chanel чанта.
  Како прво, изгледаат многу евтино и бедно и врска немаат со вистинските модели.

  Повеќе би ја носела копијата на Chanel чантата од Бершка отколку овие што ги продаваат кај нас.
  Ама, кога ќе размислам подобро најверојатно ни таа од Бершка не би ја носела, бидејќи сепак е копија и сепак изгледа евтино и бедно.

  Здравје, планирам да заработувам многу во иднина, па можеби и ќе можам да си дозволам вистинска Chanel чанта. Дотогаш, ќе се задоволувам со тие кои можам да си ги дозволам, ама фејк, во никој случај! :)
   
 3. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  930
  Chanel bag. (Шанел Чанти)

  Мене ми се свиѓат Шанел чантите :)
  [​IMG]
  [​IMG] хахаха :D
   
  На Stoimenovska му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ognenija

  Ognenija Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  586
  Chanel bag. (Шанел Чанти)

  [​IMG]
  Не ви скурче од чантава? :^) Секоја втора ја има. |(
  Не носам вакви Chanel чанти ниту планирам да купам некоја. Подбро нека биде од некоја непозната индонезиска марка отколку да носам некој фејк.
  Инаку кога би имала пари овие би си ги купила
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.281
  Chanel bag. (Шанел Чанти)

  Јас само оригинали Шанел, Витон, Мулбери и Хермес носам.
  Последната Хермес најцакана ми е.

  Не ни сакам да помислам на копија, еднаш купив и никад в ише.
  Мирисаат ужасно, кинески бљак, а и се кинат.
  А и некако рамото повеќе ме боли од тие чанти.
  Последниот пат завршив на клиника со шинато рамо од пазарска ташна.

  Да собирам со години пари, да штедам, да ми се наполни штедачкото прасе до 2500 илјади евра, колку што чини една Шанел чанта, па и ќе ми треба уште 500-1000 евра за да отидам до Милано да ја земам. ООоооооООо НЕ фала. Имам попаметни работи у животот.
  Ако веќе бираме Хермес се каде каде класи погоре ^_^
  Ама ако ми се свиѓа некој модел, крајно НЕГЛУПАВО е да си купам копија.
  Копиите се закон и се за сите нас обични смртници. Не летајте во облаци спуштете се, пола чанти дома ви се копии само вие не сте свесни.
   
  На kate21, koritsaki, tinkerbelll и 3 други им се допаѓа ова.
 6. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.850
  Допаѓања:
  14.896
  Пол:
  Женски
  Chanel bag. (Шанел Чанти)

  Никогаш не би купила вакво нешто,и да можам да си дозволам, воопшто не ми се допаѓаат. И кога би ми ја подарил некој, сигурно дека би фаќала прашина, или би ја дала на некоја пријателка што и се допаѓа.
  Никогаш не ме привлекувале вакви модели на чанти,но и на било што, со лого од дизајнерот и сл.
  Ептен ми се одбивни.
   
 7. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.450
  Chanel bag. (Шанел Чанти)

  |( |( |( |( |( |(
   
 8. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.996
  Пол:
  Женски
  Chanel bag. (Шанел Чанти)

  Исто.
  Не знам зошто... можеби затоа што нашиве пазари се преполни со такви модни додатоци, па ете сум си створила таква слика за нив. Кога веќе купувам фејк, не сакам од авион на чантата да се гледа некакво лого.

  Освен тоа, конкретно за овие модели, не би си купила ни фејк
  [​IMG]
  Чувствувам одбивност кон секое парче облека или моден додаток кое го има секоја втора девојка низ градов. На пример двобојни марами во коцки, или морнарско фустанче.
   
  На fashionista и rossonerka им се допаѓа ова.
 9. EmGreen

  EmGreen Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  189
  Chanel bag. (Шанел Чанти)

  Шанел вакви или онакви сепак си се светска марка. Кој си има пари, а секако, се работи за брдо пари, нема да му дојде лошо по некое Шанел ташниче во шкаф. :D
  За наши стандарди тоа е превише, така да можеме само да синуваме...
  И не не сум љубител на "марки". Цревата почнуваат да ми се превртуваат кога ќе видам женска со LV ташна од чии шари очите болат.
  Се облекла цела во Шутка (не како потцена зашто и јас си пазарам од таму) ама важно ташната е Шанел или LV и тоа треба да се види од километар. |(
  Конкретно како модели, малите и не се лоши, иако воопшто не се по мој вкус. Кога веќе би ги имала тие пари, а би можела да си дозволам да си купам некоја ташна од познат дизајнер, не би ги одбрала Шанел ни во првите 10.
  Ако веќе не збориме за марка, фејк шанел ташни - не, има премногу добар избор по пазариве за да се решам за ова :D

  и како што напишаа погоре
   
 10. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.261
  Пол:
  Женски
  Кај нас во маало овие традиција станаа. Сите имаат :rofl:, а не се убави.
   
 11. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  898
  Допаѓања:
  1.954
  Пол:
  Женски
  До пред некое време ми се свиѓаше еден модел, на интернет налетав на него. Ама после тоа, сите наеднаш почнаа да ги носат (фејк нормално) и ми станаа одбивни.
   
 12. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.163
  Допаѓања:
  16.256
  [​IMG]

  Колку сакав ваква ташна, па и пари почнав да збиррам, ама само што ги собрав испаднав да купам гледам по чаршија сите ги носат, а порано само3-4 имаа таква. И од нервоза наместо ташна си се најдаов како вол. :D
   
 13. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  изгледа сум меѓу ретките што немаат ваква фејк ташна, а нема ни да купам :)
   
 14. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.223
  Допаѓања:
  788
  Еве убава чанта.
   

  Прикачени фајлови:

 15. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Во последно време секоја 2ра носи ваква чанта, така да мене одма ми стана одбивна.
  Немам ваква чанта, а не планирам ни да си купам.
   
 16. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  [​IMG]
  [​IMG]
  вакви имам во црна,бела,виолетова,розева.(не се оригинални)
   
 17. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.326
  Нит ми се допаѓаат нит сакам таква да имам :tmi:
   
  На kravce му/ѝ се допаѓа ова.
 18. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.577
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Женски
  Не носам копија чанти или нешто друго ако не е оригинална затоа што изгледаат ефтино подобро да собирам пари па да си купам нешто што е оригинално отколку копија на шанел чанта.
   
 19. M.arija

  M.arija Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2012
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  268
 20. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  759
  Мене пак баш ми се симпатични ташните, па копија билаа па кој може да си дозволи сега 2500 евра за една ташна и што за да каже оригинална е , ма дај доста со глупости.
   
  На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.