1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шармот според хороскопот

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од rici.aaaaa, 19 февруари 2013.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  Сигурни сме дека барем понекогаш ѕиркате во хороскопот за да видите дали ви се наклонети ѕвездите, дали се согласувате со некој знак. Еве што може да очекувате од заљубените знаци на зодијакот...

  Овен
  Овните секогаш оставаат силен прв впечаток. Како и не би кога животна цел им е да се наметнат на околината! Бараат страствена врска каде ќе можат да бидат доминантни, но кога вистински ќе се заљубат ништо не им е важно! Тие се најискрениот и најспонтаниот знак.

  Бик
  Биковите се големи материјалисти кои и на емотивните односи често гледаат низ корит. Пред потенцијалниот партнер секогаш сакаат да остават добар впечаток. Ретко превземаат иницијатива.

  Близнаци
  Близнаците ќе ве забавуваат како ниту еден друг знак. Кај спротивниот пол најважен им е надворешниот изглед. Своите емоции ги држат под контрола, но сепак на нивниот шарм и духовитост е тешко да се одолее.

  Рак
  Раковите се големи романтичари кои нагло и често го менуваат расположението. Од партнерот очекуваат бескрајно внимание, а се препуштаат на своите чувства само откога ќе се уверат дека другата страна е искрена.

  Лав
  Лавовите можат да поднесат неверојатен број комплименти и пофалби на своја сметка. Секоја нова врска ќе ја доживеат како прилика за да се докажат. Иако се мошне страствени понекогаш е невозможно да се справите со нивната љубомора.

  Девица
  Девиците се многу итри и директни, а од партнерот бараат сигурност, доверба и точност, Преголема романтика и изјави на љубв ним им изгледаат смешно, па затоа воопшто не се обидувајте со таква тактика.

  Вага
  Вагите важат за големи заводници, но сепак “плитки“. Нив им е важно да си одговараат со надворешниот изглед на партнерот. Сметаат дека се совршени па затоа и не бележат успеси со посталожените и разумни знаци.

  Скорпија
  Скорпиите обожаваат да заведуваат. Сексот им е многу важен, а чувствата грижливо ги кријат и чуваат за себе. Кога некој ќе ги повреди – одмаздата е неизбежна.

  Стрелец
  Стрелците се храбри и поседуваат голема енергија и самодоверба. Подготвени се да ризикуваат. Сакаат авантури, но кога навистина ќе се заљубат грижливо си го чуваат своето.

  Јарец
  Јарците веднаш ставаат до знаење дека во нивната емотивна врска мора да постои ред. Врската им се одвива според протокол и без излив на емоции.

  Водолија
  Водолиите обожаваат да привлекуваат внимание, а игрите на заведување со нив носат возбудливост и неизвесност. Нивното однесување понекогаш е ексцентрично и провокативно, но со нив никогаш нема да ви биде здодевно.

  Риби
  Рибите се многу емотивни и лесно се заљубуваат па затоа можете секогаш да им го привлечете вниманието. Со нив постапувајте внимателно затоа што многу лесно може да ги повредите. Најголем сон им е нивната љубовна приказна да се претвори во бајка со среќен крај.
   
  На Cecyska му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Вага
  Вагите важат за големи заводници, но сепак “плитки“. Нив им е важно да си одговараат со надворешниот изглед на партнерот. Сметаат дека се совршени па затоа и не бележат успеси со посталожените и разумни знаци.
  :D :D :D
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  дааа за рак :D
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  837
  Девиците се многу итри и директни, а од партнерот бараат сигурност, доверба и точност, Преголема романтика и изјави на љубв ним им изгледаат смешно, па затоа воопшто не се обидувајте со таква тактика.

  Точноооо прекумерно поетизирање и патетики-НЕ ! :devil: касаме !
   
  На Cecyska и rici.aaaaa им се допаѓа ова.
 5. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  хахахаххахах :rofl: :rofl: :D :D
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. stojanovskata

  stojanovskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  121

  точно е за биковите :$ :D
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Погодено ми ее... :D :D :D
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SEKERLEMA

  SEKERLEMA Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  408
  Близнаци
  Близнаците ќе ве забавуваат како ниту еден друг знак. Кај спротивниот пол најважен им е надворешниот изглед. Своите емоции ги држат под контрола, но сепак на нивниот шарм и духовитост е тешко да се одолее.

  Овде утнале кај надворешниот изглед :) Тоа е само визуелна стимулација и дефинитивно прв впечаток кој секако е важен но не и пресуден,ама менталната стимулација е најбитна ;)
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Не сум сигурна баш :?:
   
 10. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.626
  Ова е општо,така да не се согласувам во целост.
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.537
  Допаѓања:
  31.544
  Пол:
  Женски
  Рак
  Раковите се големи романтичари кои нагло и често го менуваат расположението. Од партнерот очекуваат бескрајно внимание, а се препуштаат на своите чувства само откога ќе се уверат дека другата страна е искрена.

  Точно е. :D
   
 12. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Девица
  Девиците се многу итри и директни, а од партнерот бараат сигурност, доверба и точност, Преголема романтика и изјави на љубв ним им изгледаат смешно, па затоа воопшто не се обидувајте со таква тактика.
  Досега се што видов и се ми е погодено. Од кај сте го копале ова :rofl: :rofl: :rofl:
   
 13. girl.heart

  girl.heart Активен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  4
  Точно е се! :)
   
 14. Bescheiden

  Bescheiden Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2012
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  193
  Точно е за девица :D Посебно кога сум ладни како санта мраз и некој ми искажува љубов хахаха едвај чекам да заврши со зборувањето и да си оди!
   
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.922
  Допаѓања:
  75.469
  Пол:
  Женски
  Раковите се големи романтичари кои нагло и често го менуваат расположението. Од партнерот очекуваат бескрајно внимание, а се препуштаат на своите чувства само откога ќе се уверат дека другата страна е искрена!