1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Швалерај во време на корона

Дискусија во 'Канта' започната од WildMk, 19 јуни 2020.

?

Дали се швалерисувате за време на пандемијава?

 1. Да, еден вирус секако нема да ме сопре

  24 глас(а)
  23,1%
 2. Не, никогаш

  64 глас(а)
  61,5%
 3. Не, немам време

  16 глас(а)
  15,4%
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.474
  Допаѓања:
  282.837
  Не дека некој ќе одговори, ама да си прашам;
  Дали се швалерисувате сеуште, или прекинавте откако почна пандемијата?

  Јас не се гледам со никој, откако почна циркузов. :?:

  Ете ви анонимна анкета... за 'срамливите' :lol:
   
  На Igy, gjoker4e, Nightwish11 и 6 други им се допаѓа ова.
 2. NovusOrdoSeclorum

  NovusOrdoSeclorum Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  1.044
  Допаѓања:
  2.264
  Пол:
  Женски
  Мислам дека никој нема да собере м*да да одговори, а пред некој ден истово го помислив. :D
   
  На WildMk и SummerGirl им се допаѓа ова.
 3. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.962
  Допаѓања:
  1.468
  Анонимно е што се плашат, ем ќе си олеснат
   
  На WildMk и SummerGirl им се допаѓа ова.
 4. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.661
  Пол:
  Женски
  @WildMk for the win во категорија Најконтроверзни мислења на форумов - дури проблем им е и само да гласаат :lol: Што конзервативен народ сме ти биле, мислиш директни потомци на Богородица, virgin Mary :angel: Опуштете се, знаеме дека си правите да ви е интересно на страна, смешни сте кога се правите дека не е така.
  Лично да си кажам не го правам тоа периодов, ама не ради коронава, туку стварно немам време зашто сум влезена во други процеси на self improvement. Не гарантирам дека ќе останам вака мирна понатаму :lol:
   
  На marija1907, Victorian, marija305 и 5 други им се допаѓа ова.
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.776
  Допаѓања:
  25.453
  Пол:
  Женски
  Јас немам време за вакви работи. Презафатена сум. Ја одбрав третата опција. :rofl:
   
  На EvAngelos, Nightwish11, Роберт 7 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.474
  Допаѓања:
  282.837
  Ми се допаѓаат резултатите од анкетата (y)

  Уште некој/а да пишеше збор-два, уште поинтересно ќе беше
   
 7. RainbowButterfly

  RainbowButterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  424
  Пол:
  Женски
  Не, не е дека не сакам, туку никој ме неќе. Искрено.:)
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.341
  Допаѓања:
  7.418
  Пол:
  Женски
  исто,или поточно ме нејќе тој што сакам така нешто се не ми оди .а и нејќам од мирните сум ,за швалерај
   
  На RainbowButterfly и Nightwish11 им се допаѓа ова.
 9. Роберт 7

  Роберт 7 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  1.318
  Допаѓања:
  11.331
  Пол:
  Машки
  не, немам време
  А и незнам каква маска треба да се носи дури онодуеш:D
   
  На jasbi, SummerGirl и WildMk им се допаѓа ова.
 10. Seli20

  Seli20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2016
  Пораки:
  509
  Допаѓања:
  403
  Пол:
  Женски
  Изгубив секаква почит. Никогаш ќе немате мир, подобро разведете се отколку да живеете во лага.
   
  На ReinaDeCielo, thelittle17, Плавуша123 и 15 други им се допаѓа ова.
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.474
  Допаѓања:
  282.837
  Не живеам во лага.
  Маж ми знае се' што правам.

  Друга забелешка?
   
  На candy.cane, 1209, Feminka22 и 5 други им се допаѓа ова.
 12. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.137
  Допаѓања:
  34.242
  Колкава сакаш ломачата да биде? И од какво дрво? Поароматична смола што испушта?:devil:
   
  На ЕденЧлен, lovestoneddd и WildMk им се допаѓа ова.
 13. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.474
  Допаѓања:
  282.837
  :D Фала за опциите.
  Многу ми значат :rofl:
   
  На Dentina му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.137
  Допаѓања:
  34.242
  Не бери гајле, се грижиме ние за грешниците што не сакаат да се реформираат:bow:
   
  На jasbi, ЕденЧлен и WildMk им се допаѓа ова.
 15. нина122

  нина122 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  3.167
  Допаѓања:
  8.285
  Пол:
  Женски
  Мислам дека нема швалерај во време на Корона многу.
  Нема швалерки и швалери, па мора дома со жените и мажите од немај каде.
   
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.474
  Допаѓања:
  282.837
  Има, како нема.
  Лично познавам неколку кои и покрај пандемијата си тераат како претходно.
   
 17. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  1.239
  Допаѓања:
  10.057
  Пол:
  Женски
  Има има, знам една што се зарази од швалерот а и ден денеска тврди дека "не знае" од кај се заразила. Со маж и дете дома.

  Еххх короноо пуста да останеш, да не можат на раат да се изшвалерисаат, па после ќе лажат на епидемиолошка анкета.

  Па се плашат да не ги препознае некој на форумов кои се, а и знаеш тука на форумов сите светици сме :inlove:
   
  На FRANCUZINOT, candy.cane, Stark и 4 други им се допаѓа ова.
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.776
  Допаѓања:
  25.453
  Пол:
  Женски
  Јас ќе ти дадам маска. :rofl:

  Многу се срамат изгледа. :D Јас битно си кажав. А вие како сакате.
   
  На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  2.828
  Допаѓања:
  4.279
  Пол:
  Машки
  Јас не би. :shake:
   
  На Ognena* му/ѝ се допаѓа ова.
 20. gjoker4e

  gjoker4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  5.594
  Допаѓања:
  32.165
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20200620-172334_Chrome.jpg
  За мекици се собираат по 20 души. Швалерајот е собир на двајца. Евентуално тројца. Мене па коронава ме потсеќа на зголемен швалерај. После во лудости ќе читаме за некои што се швалерисувале за време на полициски час као демек уау и наместо до 18.00 морале да се швалерисуваат до сабајле.
   
  На Regina.Phalange, 1209, KateKane и 5 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.