1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шведска маса

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од newring86, 23 мај 2013.

 1. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  881
  Девојчиња,

  ајде споделувајте рецепти за јадења како за шведска маса. Сакам така кога ке собирам друштво да подговам нешто интересно, да не се оние стандардни ордевери. Така....да има од се по нешто :)

  нешто од ова да успема да направам - ваква ке сум :clap:
   

  Прикачени фајлови:

 2. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.433
  Допаѓања:
  144.009
  newring86 Oва на првата слика, во вториот ред , белите топчиња, претпоставувам се топчинња од урда, овалени во сусам. А за ова другото и мене ме интересира што е, многу интересно и декоративно изгледа.
   
 3. ang246

  ang246 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  145
  :D
   

  Прикачени фајлови:

  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  881
  Preubavo...
   

  Прикачени фајлови:

  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина на фајлот:
   146,3 KB
   Прегледи:
   756
  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   149,7 KB
   Прегледи:
   757
  На Twinkles и duffi им се допаѓа ова.
 5. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.433
  Допаѓања:
  144.009
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Queen8 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  881
  Ај некоја рецепта ......
   
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.331
  Допаѓања:
  80.192
  Пол:
  Женски
  Jaс мислам дека не ти требаат ама баш никакви рецепти, колку што ти треба имагинација.
  Насечи нешто од сувомеснатото, некое од оние долгнавестите лепчиња и фантазирај, реди ги намирниците кои ги имаш по различен тек како ти текне.
  Декорации со тркалца или насечени форми од некој зеленчук (барем сега ги има во изобилие) и тоа е тоа. Нема некоја посебна филозофија или рецепт по кој треба слепо да се водиш. :)
   
 8. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.625
  Допаѓања:
  3.761
  Пол:
  Женски
  Рецепт нема, арно ти кажа Мишелка, колку покреативно толку подобро. Буквално, можеш како што сакаш да си редиш.
  Тука ќе најдеш примери.
  https://www.google.com/search?q=svedska ... 4gTtwoGYAQ