1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шепотење со духови (Ghost Whisperer)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Leeloo, 20 февруари 2011.

 1. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  Серијата се однесува на животот на Мелинда Гордон која има дар со кој може да ги гледа и комуницира со духовите. Таа се обидува да живее нормален живот што е можно повеќе но нејзината задача во која таа мора да им помогне на духовите да ги решат нивните проблеми и истовремено да преминат во светлината се повеќе и го отежнува животот.

  Серијата има 5 сезони и неодамна завршија со снимање, почнав да ја гледам на Fox Life прво, али некако ич нередовно ми ги даваа сериите и ги повторуваа. Искрено ми се допадна, има некои епизоди доста интересни и дефитивно сум заљубена во куќата од серијата на Џенифер Лаф Хјуит како и стилот на облекување :lol:, али некако се разочарав од крајот.. ми беше премногу едноставен.  П.С. колку што разгледав нема отворена ваква тема. И доколку некој знае како ке дојде точниот превод слободно може да се преправи. :)
   

  Прикачени фајлови:

  На XstrongerX, BeYourself и GeorGinnA им се допаѓа ова.
 2. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Леле серијата :inlove: :inlove:
  Не пропуштам ниту една епизода. Мелинда ми е преубава и многу си ја сакам.
  Прекрасна серија.
   
 3. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.086
  И јас си ја гледам серијата на Фокс Лајф..
  Интересна ми е..и актерката ми е многу симпатична..
  Инаку за насловот..мислам дека некаде имав прочитано дека е Шепотот на духовите.. :?:
  Неможам да најдам логичен превод :wasntme:
   
 4. TinaM25

  TinaM25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Обожавам серии со ваква тематика, а оваа серија е една од моите најомилени. Обожавам да ги гледам епизодите и по повеќе пати, никогаш не ми се здодевни. А љубовта помеѓу Мелинда и мажот и' е неодолива, ме исполнува со надеж (иако се работи само за филм) :$
   
 5. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  Мислам дека има уште 2 снимени сезони, побарај на некој од сајтовите за симнување, и јас ја следам серијата, ама само кога даваат на ТВ, немам време да симнувам од нет...инаку разбрав дека
  ќе имаат синче и натамошните епизоди ќе бидат за и околу него, и дететцето ќе комуницира со духови...
   
 6. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  Каков шо видов јас, на википедија и imdb.com вкупно се 5, и ова шо рече дека
  се имаат син и тој ке гледа духови е во последната 5-та сезона. :)
   
 7. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.402
  Допаѓања:
  27.461
  Пол:
  Женски
  Серијава ја гледав на FoxLife омилена ми беше, ги немам изгледано сите сезони, планирам да ги симнам :) Инаку одлична серија!
   
 8. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Леле колку си ја обожавав серијава..не ја пропуштав ама ;( сега ;( немам foxlife ;( ;( ;( ;( ;(
   
 9. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  Не тагувај, на Fox life сега ја репризираат третата сезона, претпоставувам веќе си ја гледала :)
  Точно така моја грешка, јас мислев дека тоа е 6-та сезона, се извинувам..грешно сум видела..
   
 10. aaleksaandraa

  aaleksaandraa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  34
  Ја обожавам серија ,само нејзе ја гледам ,едноставно најдобра ,нема плачки и глупости кој на кој му е татко ,ово оно.
  Комотно да седнеш и да уживаш.Многу ми е симпатична и глумицава,а и одговара улогата.
   
 11. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Многу добра серија,уживам додека ја гледам.Не е типична духови чуда,баш е интересна.Глумицата ми е супер за улогата баш и одговара,природно глуми воопшто не е вештачка.
   
 12. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  Мноогу интересна серија,глумицата е исто така прекрасна.
  Ја гледав цело време,но почнаа да се репризираат епизодите,и ја баталив.
  Не е досадна серија,успева да ти го задржи вниманието дефинитивно.
   
 13. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  263
  Ова е мојата омилена серија :inlove: обожавам серии со нешто со натприродна сила,а особено вакви кгоа се изгледа толку вообичаено, обична жена(во ред ние си знаеме не е баш обична) со антикварница,пријатели,семејство,сопруг,толку реално,но сепак нереално :D , навистина ја обожавам серијата инаку на фокс лајф ме изнервираа па даваа кога беше Мелинда бремена со поголем стомак така :lol: (извинете ен знам како да ви објаснам) и после одма се од почеток кога Џим се префрли во телото до Сем се истите... :(
   
 14. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Значи серијава е нешто неверојатно.
  Дишам само на реклами и кога ќе заврши! :lol:
  Епизодите со Bloody Mary и тој адвокатот кој ја следеше Мелинда ми беа најстрашни.
  Срцето ќе ми застанеше. :whew:

  А јас мислам дека тоа ја прави една серија успешна. ;)
   
  На eutixismena му/ѝ се допаѓа ова.
 15. GreenEyedBabe

  GreenEyedBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2010
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  23
  Изгледа само мене ми е патетична серијава, убава е замислата али искрено ко да не ја погодиле. Глумицата многу ужасно глуми според мене а и доби „признание“ за најлоша актерка, заедно со се Чак Норис...
   
 16. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  И мене ми се допаѓа серијава и глумицата особено. Порано ја следев кога ќе ја начекав ама сега и го зедов редот на фокс лајф таман даваат репризи секој ден уживанција :)
  Морам да се согласам со Аврил дека
   
  На Avril.09 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.260
  Пол:
  Женски
  Ghost Whisperer колку што знам е како професија, т.е. работа. На пр. како бајачка, предвидувачка итн.
  Буквално ако сакаме да го преведеме на мк би било шепкач со(на) духови. Не ми е логично ghost whisperer да се преведе шепотење со духови или шепот на духовите - тогаш би било Ghost Whispering.

  Инаку некаде имам прочитано дека глумицава е прогласена за најлошата глумица во цел свет. :D
  Мене баш ми е фина
  (ко од Финска :D )

  Инаку серијата ми е многу интересна, не ја гледам редовно, ама секогаш кога ќе ја фатам ја гледам.
  Воглавно има интересни случки, нели секоја епизода си е своја приказна, ама има и такви кои малку ме разочарале, досадни и монотони испаднале.
   
 18. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Ја гледам серијава на Fox Life и многу ми се допаѓа :D
  Само незнам во колку точно ја дават :^)
  Јас кога ќе вклучам ТВ гледам :lol:
   
 19. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.661
  Пол:
  Женски
  И мене ми е супер серијава, ја гледав на Фокс, ама сите епизоди што ги даваат веќе сум ги гледала, па сега ќе ги гледам новите на нет.Глумицата е супер и не знам зошто ја прогласиле за најлоша глумица :@
   
 20. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  2.007
  ...Фокс лајф - место каде што се одвива курс за учење на омилените филмски реплики :D

  Дајте бре луѓе, јас озбилно не знам нив како не им здосади да ги репризираат истите серии, истите сезони...овер енд овер аген |(

  Туку, што се однесува на серијава ме бендисува, интересен концепт, убава замисла, солидна екипа, се на се, пополнети услови за квалитетно време потрошено пред ТВ.

  Искрено Џенифер ми е створена за вакви улоги, појма неам зашто ја прогласиле за најлоша глумица :^)
  Можеби зашто одбегнува деколте до папук...кој знае :?: