Форумџика на годината 2020

Шепотење со духови (Ghost Whisperer)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Leeloo, 20 февруари 2011.

 1. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  262
  Јас утрово гледав една со Дедо Мраз, еден човек што мисли дека е :D навистина интересно, инаку и мене ми се допаѓаат тие со Bloody Marry и адвокатот што ја прогонуваше. Имаше и една навистина интересна со сестринството со вреќите на глава, ако ја имате гледано, стварно беше добра. :)
  Инаку не е шепот на духови бидејќи тогаш ќе беше Ghost whisper,а не whisperer тоа е шептач. :) Или може да биде преведено за поубав да звучи еве како насловот,но со шепот на духови се губи смислата.
   
 2. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.055
  Пол:
  Женски
  Порано ја следев редовно, сега не толку многу и неможам да се снајдам...
  Ако некој знае нека ми каже:
  Како умре сопругот на Мелинда?
  И што е финтата со неговиот дух и како потоа продолжува?
  Се разрешува ли таа мистерија?
   
 3. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.823
  Пол:
  Женски
  На кратко ќе раскажам :)
  Џим умира во престрелка, сосема случајно полицаец ќе пука во осомничен и него ќе го погоди.
  Потоа станува дух и нема да сака да премине за да не ја остави Мелинда сама.
  Во градот еден дечко по име Сем ќе загине откако ќе го удри некој со кола додека вози мотор, и баш во моментот кога неговата душа го напушта телото, духот на Џим ќе влезе во телото на Сем.
  Потоа Џим т.е. Сем ја губи меморијата и ништо нема да се сеќава. Неколку епизоди ќе бидат потрага по сеќавањата, ќе му се мешаат сеќавања од Џим, а ќе се појавуваат ликови од минатото и животот на Сем.
  Мислам дека баш летово на Фокслајф ја репризираат последнава сезона, баш со овие епизоди, ама не знам точно кога, во колку саат.
  Мистеријата се разрешува така што Џим ќе си го врати сеќавањето и Мелинда ќе дознае дека е бремена, забременила од Џим, а не од Сем. Тие се венчаат и така завршува сезоната.
  Наредната која воедно е и последна снимена ја немам гледано...знам само дека им се раѓа син кој исто така ќе ги има способностите на Мелинда дури и повеќе од неа.
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Јас ја загледав неколку епизоди пред да му се врати сеќавањето на Џим и потоа Мелинда забремени и стомакот и беше огромен неколку епизоди и потоа и го снема стомакот а се си продолжи по старо???? овие од фокслајф стварно ме збунија ништо не ми е јасно дали вратија назад епизоди или ај ми каже некој.....
   
 5. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.470
  Ах колку ја сакав!
  Во 22:00, мислам тој термин отприлика ја даваа седев пред телевизор и умно си гледав.
  Откако Fox life расипа квалитет прекинав да ја гледам и серијата.
  Ми ги прекинаа омилените серии, почнаа некои глупави како Yes dear што не можам да ја смислам, и ете прекинав да гледам. :D

  Мелинда Гордон ли се викаше Џенифер тука?
  Многу ја сакав! Според мене не глуми до толку лошо. Убава е, улогата и е сосем ок.
  Може малку претераа со плеткања и триста чуда, ама според мене ни малку не стана досадна серијата.
   
 6. MoonChild

  MoonChild Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  90
  сега игра на Hrt2 после 12 и е стигната до тој дел кога џим ќе умре,и кога ќе влези во телото на Сем...
  многу ми е убава серијата,и нема ден да пропуштам,да не ја гледам :)
   
 7. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.468
  Допаѓања:
  2.916
  Серијата ми е многу убава. Мелинда т.е. Џенифер ми се допаѓа како глуми.
  Блоди мери, епизодата со тие куклите со кои еден беше снимал хорор филмови, и епизодата со тој човекот што му починала девојката кога двајцата биле во брод и таа го прогонуваше, па овој несвесно додека спиеше во собата ги местеше работите наопаку, ми беа онака најстрашни.
  Најинтересна ми беше она со Колин, со тој адвокатот што ја прогонувал на Колин, па после и на Мелинда. :)
  Интересна ми беше и епизодата во која Мелинда отиде низ едни тунели во една изгорена црква, па жената што ја молеше да дознае дали и е живо детето излезе дека и е пра баба на Мелинда...
  Воглавно сите ми се интересни, ама ови ми се нај - нај. :)
  Ја даваа во 14:30ч. на фокс лајф, ама сега дават еден друг филм... Ја прекинаа. :(
   
 8. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.105
  Никад не пропуштав ниту една епизода на Фокс Лајв ама веќе не даваат! :( Мелинда е преслатка и супер глуми (незнам како можеле да ја прогласат за најлоша актерка) а Нед ми е супер сладок :$
   
 9. akekzzy8

  akekzzy8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Да ја укинаа, но навистина беше многу довра серија!
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.774
  Феноменално нешто :clap:
  Некогаш дури и морници ме лазеа со тоа духовите.
  Џенифер Лав Хјуит е прекрасна. Така нежна, мила... а и тој сопругот и е добро залче (не знам како се вика момаков). Ама оној оригиналниот, црниот.
   
  На MarcheloGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. itgirl

  itgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  68
  Серијата од сношти ја дават на Foxlife.
  Незнам дали е од првата епизода, но ја дават на местото на Grey's anatomy.

  Иначе серијата ми е многу интересна
  ептен интересно ми беше кога Мелинда беше бремена, но само неколку епизоди гледав од тоа и после незнам што се случи :?:
   
 12. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.414
  Допаѓања:
  1.652
  Пол:
  Женски
  Грешка сте, серијава уште ја даваат на Фокс Лајф, вчера ја гледав епизодата со Bloody Mary во 12 навечер ;)
  Иначе ја обожавам серијава, а и главните глумци.Омилен лик ми беше Андреа, ама пошто ја убија, сега омилена ми е Мелинда...Многу ми се интересни духовите, секоја епизода се случува нешто различно :rofl:
   
 13. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Започна последната сезона на Фокс лајф. Детенцето се родило прееска ја гледав репризата. Добро е барем ќе ја додадат до крај серијава(ме мрзи на интернет да ја изгледам)
   
 14. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Го гледав порано,сега некако ми досади секоја епизода се едно исто но понекогаш и гледам за да утепам досада.Иначе и мене ми е убава Мелинда и не ми е јасно зошто Џенифер Лав Хјуит била прогласена за најлоша глумица или така нешто,мене супер ми глуми овде.

  П.С. Се извинувам ако грешам но насловот би требало да биде "Шепотот на духовите".
   
 15. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  Да, шепотот на духовите е правилно.
  Инаку, серијава ми е интересна. Но, ја гледам ако ја затекнам. Интересни приказни има. Пред некој ден ја гледав епизодата со проколнатата и мејл пошта. Не дека е вистина, но ми го одзеде вниманието. Си помислив, а да беше ова вистина. Бидејќи многу често ми праќале вакви пораки по мејл, или на фб.
   
 16. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.341
  Значи вакви филмови само за ретардирани Американци се, и упорно си гледаат.
  Многу често се зафркаваме за оваа серија, оти искрено страшно е глупава.

  Концепт си има серијава, значи прво Мелинда спие, или е на работа, и гледа дух. Сега духот е страшен, а Мелинда е ко збунета, се прашува нешто не знај и сама шо.
  Втора фаза, се јади внатре, е штрека кога спие, и цело време се дума дали да му кажи на некој, и му кажува на дргаркаи или мажот и.
  После другаркае и мажот и цело време и помагаат со духовиве, чиниш фирма се.
  Следно, духов иди пак. Сега е лут, и крши и плаши. Али Мелинда галје нема, и оди да се запознае со него НАСМЕАНА и пријателски расположена.
  СЛедна фаза, оди по куќи со другаркае и мажотје, и цело време бара некој близок на духот, објаснува, и бара нешто чиниш ЦИА.
  Луѓето ја бркаат Мелинда од поседот.
  Луѓето ја бараат Мелинда, или Мелинда ги бара нив пак (ако е поинтересна епизода).
  Сите се собрани, али сеа па духов го нема.
  Духот доаѓа, сите ги дувнува ветре.
  Мелинда стои насредина, и пренесува што вели духот.
  Кулминацијата - Духот гледа светлина!!!
  Мелинда плаче.
  Сите плачат.
  Крај.
  |(
  Како еднаш не е збуни дали е дух дали е чоек :worried:
   
  На Sanniii му/ѝ се допаѓа ова.
 17. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  ШЕПОТЕЊЕ СО ДУХОВИ!! :D

  ааа многу ја сакам серијава сите сезони и ги имам гледано сакам пак... МЕЛИНДА е НАЈДОБРА!! :D
  а и НЕД е преубав, синот на другарката на Мелинада :)
   
  На TS-310 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. TS-310

  TS-310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  37
  Многу ја сакам серијава!На фокс лајф ја гледав.
   
 19. bal0n43

  bal0n43 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  81
  Секоја епизода е слична на претходната, ама добра е за тепање време серијава. Не е нешто посебно. Се знае што ќе се случува во епизодата, само околностите се различни.
   
 20. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  503
  Пол:
  Женски
  Пред некој ден приметив дека пак ги даваат од почеток епизодите од последната сезона кога на Мелинда и се раѓа дете . :) Мислам дека беше од 22:55 h 8)