1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шерил Кол (Cheryl Cole)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од BlackSwan5, 8 април 2012.

 1. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Нема тема за Шерил Кол како што видов,ако не сум видела убаво нека биде избришана.

  Шерил Кол е Британска пејачка,текстописец,модел и танчерка.Таа својата музичка кариера ја започна како членка на женската група Girls Aloud.Во 2009 година започна и соло кариера,објавувајќи ги албумите 3 Words (2009) и Messy Little Raindrops (2010).Беше омажена за англискиот репрезентативец и играчот на Челзи Ешли Кол.Шерил Кол исто така беше и еден од членовите на жирито во популарното музичко шоу X Фактор.

  Јас сакам да ја слушам,иако има само неколку попознати песни.Има просечен глас но песните ми се допаѓаат и никогаш не ми здосадуваат.Исто таа и како појава ми е убава,нежна и пријатна за гледање и слушање.

  http://www.youtube.com/watch?v=4umc87T5 ... ure=relmfu

  http://www.youtube.com/watch?v=-AWoZmAx ... ure=relmfu

  http://www.youtube.com/watch?v=umBmQo_j ... ure=relmfu

  http://www.youtube.com/watch?v=8F1q0Vn4 ... ure=relmfu

  http://www.youtube.com/watch?v=iA23b4Dp ... ure=relmfu
   
 2. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  parachute ♥♥
   
 3. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Голем фан сум на Girls Aloud и од моментот кога дознав дека Шерил планира соло кариера почнав да ја пратам.
  Песните од 3 words ми се допаѓаат најмногу. Сите до една. Додека од Messy little raindrops ги сакам Promise this и Amnesia.
  Последниот албум само што дознав дека постои, од овој не знам ниту една песна. :)

  Ја обожавам!!!
  http://www.youtube.com/watch?v=YFkmjIdq0aw
   
 4. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Зарем толку малку фанови има на Шерил :x.

  Не дека има некој страшен глас ама ја обожавам. Како појава ми е совршена, прекрасна, песните ми се допаѓаат премногу. И најмногу ми се допаѓа што и покрај тоа што нема некој вокал не пее плејбек а танцува совршено :).
  Ги ставив најпознатите од неа.

  Оваа мислам дека е вклучена во првиот албум 3 words и ми е една од поубавите од неа, прекрасна балада.
  http://www.youtube.com/watch?v=mwySITWs ... re=related

  А има преубави песни и од новиот албум. Од оние што ги слушнав досега најмногу ми се допаѓаат.
  http://www.youtube.com/watch?v=v__h2wgN ... ure=relmfu

  http://www.youtube.com/watch?v=mVpYqZFV ... ure=relmfu

  http://www.youtube.com/watch?v=qr1bkbWKevE
   
  На The Saturdays му/ѝ се допаѓа ова.
 5. teddi

  teddi Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2011
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  202
  Пол:
  Женски
 6. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.293
  Пол:
  Женски
  Ауууу срамота. Дури сега ја гледам темава за една од најхаризматичните пејачки на денешницава.
  премногу си ја сакам Шерил и како пејачка и како појава. Премногу ми е симпатична, а и преубава ми е. Ина доста добар вокал, а и имам приметено дека секоаш пее во живо. За играњето немам зборови. Предобро :clap: :clap: . Од песните најмногу ги слушам:
  http://www.youtube.com/watch?v=IYT6rbxNn30
  http://www.youtube.com/watch?v=-AWoZmAxKxg
  http://www.youtube.com/watch?v=qT4t99xnkQ0 исто така и овие настапи ми се предобри:
  http://www.youtube.com/watch?v=2ylWijMiA0o(тука игра фантастично )
  http://www.youtube.com/watch?v=tn4HSliYOYE