1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шери Хил (Sherri Hill)

Дискусија во 'Мода и стил' започната од levely, 17 мај 2012.

 1. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  902
  Шери Хил (Sherri Hill) e марка за која мислам дека има посебен бутик со Србија....Најчесто кај нив може дасе сретне фустани а за друга облека немам видено....Па имате ли вие нешто купено од таму и како сте задоволни ? btw еве некои сликички од нивни фустанчиња
   

  Прикачени фајлови:

 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.465
  прв пат слушам за нив,ама по сликиве што ги гледам мене не ми се допаѓаат :) :)
   
  На stylishh и potato им се допаѓа ова.
 3. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  902
 4. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  837
  Абе шо ќе беше ова ?! Секоја матурантка последниве 3 години во Шери Хил беше облечена стварно последните фустани се многу убави ама можда Гимназија 5 имаше исти !!!
   
 5. Saki15

  Saki15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  142
  Шери Хил имаат убави фустанчиња. Некои ми се допаѓаат, а некои не... :)
   
 6. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.879
  Пол:
  Женски
  секој за вкус негов..
  инаце имат убави и не многу убави фустанчиња :)
   
 7. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.634
  Допаѓања:
  3.389
  Јас пред две години порачав фустан од Америка од Шери Хил (за матура секако) ... Убав ми беше стилот и моделот, бројчето ми се погоди, ми заштеди време за шетање низ Ск, Бт, Ох итн, малце соленка беше цената... Ама не беше многу многу квалитетно :) Тие кристалите одма ми паднаа. Ама мило ми е што после уште еднаш го облеков. Сепак мислам дека вредеше пошто ми заштеди многу време од шетање :)
   
 8. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Boring! Boring! BORING! [​IMG]

  Ако ми постават низа прашања како
  1. Најдосадни фустани?
  2. Најискомерцијализирани фустани?
  3. Фустани за прозевање?
  4. Бренд што не би го препорачале?
  5. Фустан што не би облекле?

  Ко од пушка на сите овие прашања и на цел глас ќе одговорам ШЕРИ ХИЛ! :drunk:

  Неможам да ги сварам органски, ни кога бев помала, ни за матурата моја, а сега па воопшто. Тоа се досадни сатенски, најчесто кичести фустани.
  Не сваќам зашто девојките посакуваат да носат нивни фустани и истиот уште 292573593 девојки да го имаат и да бидете копии нечии. Немаат свој стил па сакаат копии да се?
  Ниеден од оние погоре фустани не би ги ставила на мое тело, грамче убавина не гледам во нив.
  Бљак за Шери Хил и тие досадни фустани со тулови :puke:

  Упс со исклучок видов имаат копии на Херв Леџер, тоа нормално би носела. Затоа што Шери Хил копираат нешто многу подобро од она што сами можат да го отсмислат.
   
  На 1209 и L-enna им се допаѓа ова.
 9. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Веќе видено и досадно, има некои фустанчиња што се делат, ама и тие веќе се видени и износени од сите.

  А, се согласувам со росонерка, тие копираат од други дизајнери и прават ефтини копии на нивните дизајни. Вистина се подостапни од фустаните на Elie Saab, ама сепак, квалитетот е никаков, и плус и со таа цена за наш стандард не се којзнае колку достапни.

  Сакав еднаш да нарачувам од Америка, ама се премислив и сега не би купила, освен ако има некое ептен убаво и невидено досега. Иначе не, не ми се допаѓаат, башка малце и кичести ми се.
   
 10. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.107
  Имајте во предвид дека брендот Шери Хил е облека за pageants, а сега тоа што некој го носи и на матури е друга работа. (незнам како би било на македонски :lol: )
   
 11. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  Брендов ми е ПОИМ за кич.
  Еден фустан немат без шљокици сатен или диско топка стил.
  Ааа Роси,мене не ми е боринг ова.
  Рожниците ми ги истера од сите глупости наџиџани на нив. :(
   
 12. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Има убави фустани, на пр. овој што прво сакав да го шијам за матура
  [​IMG]

  НО, ми пречи што сите се слични меѓусебе разликата е само во бојата и тук-там некој детаљ и ситница во моделот. И сите ги шијат за свечености. Доволни 2 работи за да не носам ваков фустан.
   
 13. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.650
  Пол:
  Женски
  Па и не е се така кич :) Штознам и мене некои модели не ми се свиѓаат, ама има и такви кои ми ги фаќа око :) Еве некои моделчиња кои радо би ги облекала 8)
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  Се извинувам за големината на сликите :$ За подобро да ги видите со десен клик :)
   
  На antonina му/ѝ се допаѓа ова.
 14. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Па убави се долгиве кремасти фустани зашто се речиси копија на Зухаир Мурад. :D
   
  На JoxyTheFreak му/ѝ се допаѓа ова.
 15. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Ми се блуе од самата помисла на фустаниве. Кај што шиев сеа во брзо време фустан кај една шивачка имаше сошиено минимум едно 10 фустанчиња горе доле слични, за матурантките се разбира |(
   
 16. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.465
  Oваа шери има јака конкуренција :rofl: :rofl:

  Mистер tony bowls :lol:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.387
  Допаѓања:
  13.683
  Пол:
  Женски
  Не сум знаела дека имало отворено тема за Sherri Hill... :)
  Постојат модели кои не ми се допаѓаат, односно оние едноставно се пренатрупани и оние кои ги постирале претходните феминки, меѓутоа не се согласувам со мислењето дека сите фустани од оваа Американска дизајнерка се лоши и поим за кич. Имено, јас пронајдов неколку модели кои, според мене, навистина се убави, елегантни, попристојни и дефинитивно би ги носела за некоја посебна пригода.

  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
   
  На mode-kristina, CameliaMiller и Acka22 им се допаѓа ова.
 18. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  19.168
  Допаѓања:
  261.996
  Шери Хил нема некој преголем избор на убави фустани, ама тие што ги има, барем за мене, се предобри :)
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]  итн :)

  Уште да сум згодница како женЦкиве :)
   
  На mode-kristina, ToksycznaReakcja и Briar Rose им се допаѓа ова.