Шеф на тортите (Cake boss)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од the-girl1, 1 декември 2012.

 1. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  663
  Не сретнав ваква тема, ако се повторува-канта.
  Во оваа серија се зборува за еден тип Бади и неговото семејство,кои имаат семејна слаткарница и изработуваат колачи,торти и многу други работи. :)
  Ја следите ли вие?И како ви се допаѓа?
  Јас постојано ја следам и многу ми е интересна. :D

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  http://www.youtube.com/watch?v=s_opWrHGlPk
  :) :)
   
  На malechkooo му/ѝ се допаѓа ова.
 2. malechkooo

  malechkooo Активен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  8
  оваа емисија ја гледав многу одамна и многу ми беше интересна, сакав да бидам како Бади.. да знам да правам секакви торти.. особено нивната декорација.. Темава е супер мора да признаам..:)
   
  На the-girl1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Em4e711

  Em4e711 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  165
  Човеков е феноменален! :)
   
  На the-girl1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.507
  Имам гледано неколку епизоди, човекот искрено ми е ок, малку напнат кога зборува, некако гласот ми е иритирачки, па неретко го гледам на mute. :D
  Тортите што ги прави се за пофалба, посебно предизвиците во поглед на формата и големината.
  Сепак, имам чувство дека не може да се фатат на мало прсте на наши торти, во поглед на вкус, ете не знам зошто така мислам, ама имаат многу тесто, и еден фил, многу фондан, ми делуваат на пластични малку, на вкус (ко мислиш сум изела 20, па тука кажувам мислење). :D

  Фамилијата му е чукната, алал да му е како ги издржува.
  Секоја чест за инвентивноста и декорацијата.
   
  На lunicka и the-girl1 им се допаѓа ова.
 5. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.527
  Допаѓања:
  74.783
  Пол:
  Женски
  За изгледот на тортите немам зборови.. :up:
  Ама вкусот мислам дека е :puke: .Гледам дека користи готов фил од чоколада или ванила.Каква е таа торта кога јадејќи не наидеш на крцкаво оревче,или сецкано лешниче....или да го осознаеш слаткиот вкус на мелениот бадем во филот...или барем да налеташ на парченце чоколада...[​IMG]
   
  На the-girl1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.450
  Допаѓања:
  31.639
  Пол:
  Женски
  За вкусот потполно се сложувам но америте се неучени на такви торти. Кај мене кога ќе дојдат од америка гости и ќе им направам торта по нашки не можат да се изнајадат. Таму само кремови и кремови.
   
  На the-girl1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  Ја даваат некаде серијава на ТВ или од интернет си ја гледате?

  Не сум слушнала за овој кејк бос :D баш ќе погледнам сеа некоја епизода да видам за што се работи, зошто нали, и јас сум по тортите :D
   
  На the-girl1 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  663
  Ја даваат на TLC :)
   
 9. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  Супер е емисијава многу се радувам кога ќе видам дека даваат на тлц :D
   
  На the-girl1 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. cat250

  cat250 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2012
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  398
  Пол:
  Женски
  И јас го гледам на TLC и многу ми се допаѓа, тортите на изглед се прекрасни да ти е жал да ги јадеш :)
   
  На the-girl1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.173
  Пол:
  Женски
  Лани ја гледав емисијава, интересна е, сега немам загледано нови епизоди, ама ми се допаѓа, целата негова фамилија е откачена :D Интерени и убави торти прави.Подобра ми е оваа емисија и една друга емисија со тетовирање, за разлика од останатите.
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 12. la-lita-e

  la-lita-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  150
  И јас се си мислам-ок убави се,но дали се вкусни? И мене лично не ми се допаѓа тоа толку пипање/обликување со раце.. знам,нема друг начин ама сепак .. :)
   
 13. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.010
  Пол:
  Женски
  Јас поубави невестински торти немам видено! Секогаш кога ќе начекам шанса гледам,а тоа е претежно кога одам во Бг.Дома немам ТЛЦ :(
   
 14. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  905
  Допаѓања:
  555
  Пол:
  Женски
  Јас редовно емисиите со Buddy Valastro си ги гледам на TLC.
  На TLC со него ги има:
  Cake Boss - правење на разновидни торти
  Kitchen boss - он готви разни италијански јадења (предјадење, јадење и десерт)
  Next great baker - натпревар помеѓу готвачи во правење на десерти (колачи и торти)

  Мене ептен ми се допаѓаат сите три емисии. :)
   
  На Polsko, ivvy86 и the-girl1 им се допаѓа ова.
 15. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  238
  Ооо, човечево е машинче. Значи како ги прави тортите алал да му е.
  Сигурна сум дека и вкусот е исто така извонреден како надворешниот изглед на тортите :)
   
 16. papagal4e

  papagal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  134
  И јас ја гледам на TLC емисијава и секоја чест за изгледот,а за вкусот не знам ;)
   
 17. ivvy86

  ivvy86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  15
  Многу е јак, најдобра емисија... Секогаш кога го гледам ми се пријадува торта :)))
   
  На the-girl1 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. l0vE...-love

  l0vE...-love Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  Човеков е неверојатен !! Го следам редовно и му се чудам какви се торти прави , а и колкаво трпение има за да ги направи тие торти а плус и откачено семејство има :lol:
   
  На the-girl1 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.704
  Допаѓања:
  4.985
  Пол:
  Женски
  Секоја чест за човеков и неговиот тим. Навистина кога ќе направат нешто и направено е. Да ти е жал да ја пресечеш тортата бе. Неговите не е торти- ремек дела е. Капа му симнувам.
   
 20. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.837
  Допаѓања:
  48.719
  Пол:
  Женски
  Ах Бади, лав ов мај лајф :inlove: Моја најголема желба е да работам кај него, ама малку утре тоа. Ги обожавам сите, цела фамилија, еден период не ми се свиѓаше жена му, малку како напната ми беше а одсекогаш не сум ја сакала сестра му Мери, многу ми е идиотка :@ Антонио ми е царче, стално влегува во фрки, оној дебелиот не ми текнува како се вика, маж на едната сестра ми е најсрцка :lol: Летоска си ги изгледав на ЈТ сите емисии, и си проверувам постојано дали има нови :lol:
   
  На the-girl1 му/ѝ се допаѓа ова.