Шејк за слабење (4 кг за 7 дена)

Дискусија во 'Диети' започната од barbiegirl123, 15 април 2012.

 1. barbiegirl123

  barbiegirl123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  23
  здраво девојки сакам да ве прашам дали некој слушна за овој шејк за слабење

  3 литри кисела вода
  5 лимони
  10 маликругчиња лук

  Ги варееш 2 саати (лимонот го делеш на пола и не го лупеш ) ,потоа му ги извајш лимониве и лукот од тенѓерето и го оставаш шејкот да се излади и го пијеш по 2 чаши на ден, еден во сабајле и еден во вечер.

  и ми рекоа дека за една недела се слабе дури 4 килограми :..
   
  На betidule му/ѝ се допаѓа ова.
 2. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  шејк за слабење ( 4 кг са 7 дена)

  Кажи ни нешто подетално, тие што ти го кажале имале резултати?
  Инаку ми изгледа како гаден шејков, незнам дали би се осмелила да го направам :^)
   
 3. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  шејк за слабење ( 4 кг са 7 дена)

  за ова не сум слушнала,ама има друг начин за 7 дена да ослебеш 4 ... :)
   
 4. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  454
  Шејк за слабење ( 4 кг са 7 дена)

  Варен лук и лимон :puke:
  Не би го пиела за ништо на светов!
   
 5. barbiegirl123

  barbiegirl123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  23
  шејк за слабење ( 4 кг са 7 дена)

  една моја братучетка го пиела и навистина бесше многуу послабена ми рече дека да е малку гаден за пиење ама кога ке збопиш не се приметува ич лукот/...и дека му го изгубила целиот апетитза исхрана...
   
  На betidule му/ѝ се допаѓа ова.
 6. barbiegirl123

  barbiegirl123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  23
  Шејк за слабење ( 4 кг са 7 дена)


  каков начин?
   
 7. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  Шејк за слабење ( 4 кг са 7 дена)

  па како што јас ослабнав.....секој ден вежбав,трчав,одев,скоро ништо не јадев само кога ке ме фатеше криза знаев да си направа салата или некоеовошје да јадам....ама ти викам да си најдеш некоја полесна дита,зашто јас едвај издржав со оваа моја диета... :)
   
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.207
  Допаѓања:
  41.273
  Шејк за слабење ( 4 кг са 7 дена)

  да вариш кисела вода со лук и лимон??? :o :o и да го пиеш само тоа цела недела :puke: :puke:
  попрво мрснотијата од месото би ја јадела ( :puke: ) отколку ова да го пијам :x
  тоа не е шејк бре :D
   
  На Ruby.rose и anabel-a им се допаѓа ова.
 9. barbiegirl123

  barbiegirl123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  23
  Шејк за слабење ( 4 кг са 7 дена)

  ne samotoa cel den mozes da si jades ovosje sallati itn
   
 10. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Шејк за слабење ( 4 кг са 7 дена)

  А зошто шејков е олку гаден?
  Никогаш не би пиела варен лук(не конзумирам свеж лук, не па варен)
  И поарно ќе пијам вода 3 литри него ова да го пијам ако сакаше и за 3 дена 10 кила да се слабеа.
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.077
  Допаѓања:
  1.630
  Шејк за слабење ( 4 кг са 7 дена)

  па ова твоево не е диета, туку гладување

  _________________________
  I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me
   
 12. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  па може да се каже..... :)
   
 13. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.467
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Не знам што е со мене во последно време многу јадам и морам под итно да ослабнам дали овој шејк може да го пијат сите без разлика на годиите?
   
 14. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  не знам,ама мислам дека не е се до годините.мислам дека можеш да го пиеш бидејки имаш 14 години (ако стварно имаш толку) ама поубаво за тебе би било да пронајдеш друг начин на слабеење... :)
   
 15. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  9.378
  Допаѓања:
  54.686
  Пол:
  Женски
  Девојчики ај убаво прочитајте низ темава, имате толку поздрави начини на слабеење од овој и од онаа диета на Смајли22, ова ми изгледа далеку од корисно и реално, диета не значи истоштување на организмот туку негово усмерување кон правилен начин на исхрана, правилно распоредени и секако со умерена физичка активност. Иако јас внесов и диететски производ, со промена на начинот на размислување како прво за исхраната, а со тоа и распоредување на оброците правилно, 5 пати на ден, ослабев 2 конфекциски броја, килограми сеуште не сум измерила бидејќи не сум имала можност, но јас се осеќам поубаво, поздраво, посвежо и повитално, а задоволството од широките фармерки е неизмерливо.
  Јас започнав да пијам шејк Хербалајф, заедно со промената на начинот на исхрана ги постигнав резултатите од горе, и знам дека ќе продолжам понатака додека не достигнам она што сакам.
  Имајте на ум, дека брзо намалените килограми имаат најголем ризик да се вратат, после одреден режим на исхрана или дури и вежбање треба да се продолжи речиси исто толку време со сличниот режим за да организмот ги ,,запамти,, килограмите и да не ги врати, ова е секако медицинска гледна точка, досега сум прочитала еден куп литература и сум посетила еден куп сајтови за овој проблем, мојот вечен проблем-килограмите.
  Со среќа на сите со овој шејк но мене не ми изгледа како нешто делотворно и здраво. ;)
   
 16. The.Pink.Angel

  The.Pink.Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  132
  3 кг кисла вода за 1 ден или тоа да биде за цела недела ?? не ми е јасно :^)
   
 17. barbiegirl123

  barbiegirl123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  23
  ne ne ova vazi za edna nedela od sejkov pies po edna solja edna na vecer i edna po noc
   
 18. isidoramarina

  isidoramarina Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0

  А ти знаеш некој што го пиел шејкот и дали стварно ослабел зошто овај шејк сигурно е мн грд па ако не се слабее за џабе да не се трујам ....
   
 19. Ordinary

  Ordinary Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  61.463
  Поголема глупост од ова немам прочитано :lol:
  Ова е дури поглупаво од пиењето на зрнца ориз на гладно од сабајле :lol:
   
 20. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  86.812
  Не знам кој би бил ефектот од лимонот кога ќе го свариш.
  Логично е се е корисно од лимонот да испари и не гледам како би дејствувал.
  А лукот ... прв пат слушам дека има ефекти од него за слабеење.

  Кога во млака вода би исцедила лимон и секое утро да го пиеш не само што ќе ти го убрза метаболизмот туку и нема да се потиш на жештиниве.

  На ова би додала и навечер пред спиење по една лажичка мед во млака вода и пола лажичка цимет. Добро измешано е детоксикатор и диуретик.