Шејк за слабење (4 кг за 7 дена)

Дискусија во 'Диети' започната од barbiegirl123, 15 април 2012.

 1. Ordinary

  Ordinary Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  56.883
  Лимонот сварен?Па тогаш кој е ефектот што се постигнува со газираната вода и тоа варена 2 часа :^)
   
 2. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.141
  Допаѓања:
  85.536
  Јас треба да се извинам што не нагласив дека и од минералите ќе отиде се во аспиратор или не ти го разбирам коментарот?
   
 3. Ordinary

  Ordinary Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  56.883
  Не,не,не,се согласувам со тебе во целост.
  За мене си пишувам.Мене оваа газираната вода што се вари два саати најмногу ми боде очи :)
   
 4. aleks26

  aleks26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
  И јас имам чуено за сличен шејк е сега беше вака едно кило лимони ги мелиме на машина за мелење месо мелиме и 40 лукчина и течноста ја ставаме во шише и додаваме 1кг вода и оваа течност треба од прилика да дојде2 кг се пиело по 1 финџал на сабајле 1 напладне 1 навечер ова лично го немам пробано но во скоро време планирам е сега тие што го пиеа имаа одлични резултати намалување на апетитот ова. Најважно е што кога ке го испиеш не мирисаш потоа на лук :D а штета нема лукот и лимонот се ептен здрави продукти.
   
 5. barbiegirl123

  barbiegirl123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  5
  е ова е тоа токмѕ што ми рекоа и мене значи сигурно е за истито ама е нешто променет за подготвувањето ама за резултати многуу девојки имале многу добри резултати