Шиење на хименот

Дискусија во 'Секс' започната од Anely, 4 јуни 2011.

 1. marich

  marich Активен член

  Се зачлени на:
  3 април 2015
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  200
  Пол:
  Женски
  Темава ми е :puke::worried:.
  Незнам што корист и потреба од нов химен,свашта..
  Ни мал дел од девојка не се проценува со тоа.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bloom19

  Bloom19 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2015
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  1.601
  Пол:
  Женски
  Јас освен што видов дека си развивте сопствена дебата за моралноста на чинот ништо друго не видов. Девојките си имаат проблем, а никој не се ни потруди да ги посочи каде да го решат. И не, не ги осудувам. Имав другарка со сличен проблем, знам колку ја чинеше таа грешка во животот и уште трпи последици. Ако можете да им помогнете, помогнете. Без разлика која е причината што посегнуваат по тоа, која сум јас да ги прашувам зашто? Кои сте вие да им барате отчет зашто го сакаат тоа?
   
  На jovanovska94, Madam-A, presiosaP и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. MagnumXXXL

  MagnumXXXL Активен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2016
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Машки
  Значи шиење химен е глупа и нелојална работа кон партнерот значи вака јас со мојата ,,љубов" одевме 2 години немавме секс се до мојот роденден и се ми беше нормално бидејки видов дека и тече крв итн.
  Но после еден месец чув муабет за шиењето на хименот и малко чудно ми стана бидејќи беше искусна како да кажам па и го проверив салдото на картичката и видов дека пред 3 дена имало подигнат износ од 250 евра ,а таа ,,немаше" ништо ново купено и го зедов бројот од нејзиниот гинеголог ја викнав мојата пријателка Вања да се престави како мојата девојка и да каже дека дека сака пак шиење и овај доктор и враќа госпоѓо како што знаете ова е 4 пат шиење и ќе има мал ризик.Кога чув што рече докторот се запрепастив ја викнав кај мене дома на ,,вечера" ја плукнав во лице и и реков не се појавувај веќе пред моиве очи ку**о.
  И ден денес гледам како ме изигра ку***та.
   
  На Aleksandarreal му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.437
  Допаѓања:
  178.278
  Пол:
  Женски
  ^Ова во серијата „Малечката невеста“ или?
   
  На LollySky, Аliсe, kjukli и 11 други им се допаѓа ова.
 5. MagnumXXXL

  MagnumXXXL Активен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2016
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Машки
  Не во реалниот живот
   
 6. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.279
  Допаѓања:
  103.065
  Дали ако не ѝ протечеше крв ќе беше ти спокоен?
  Патем се согласуваме дека не е добро да се прави ова, но моите причини се дека:
  1) сигурно не е здраво, ни природно. Не сум упатена ама ќе истражам и дали има последици.
  2) треба да се искорени тоа девојката да биди невина на првата брачна ноќ и некои момци да престанат тоа да го бараат од нив.
  За некои да си го спасат животот, зошто има секакви луѓе, ете мораат. Затоа постои ова.
   
  На LollySky, eloves, kukla21 и 2 други им се допаѓа ова.
 7. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.107
  Пол:
  Женски
  Sto ti se vikalo da imas bujna fantazija.Neznam zosto ama ic ne mi e verno.
   
  На LollySky, Outlook, Momichka и 9 други им се допаѓа ова.
 8. MagnumXXXL

  MagnumXXXL Активен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2016
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Машки
  Ахах па шега е де малко да се исплашат овие што шијат де оти малко е глупо а е како неверство
   
 9. anel

  anel Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  583
  Допаѓања:
  19.934
  Пол:
  Женски
  Ако де, не се секирај, не размрда утрински:rofl::rofl::rofl:
   
  На Аliсe, kjukli, Jordanovska-K и 7 други им се допаѓа ова.
 10. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.107
  Пол:
  Женски
  Sega ti prelistav po mislenjata i za dolzinata :rofl: me iznasmea.Deneska ti trgnalo na segi ama ako ubav e denot taka :)
   
  На kjukli, ph.orhideja, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 11. MagnumXXXL

  MagnumXXXL Активен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2016
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Машки
  Хах мило ми е
   
  На anel му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MagnumXXXL

  MagnumXXXL Активен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2016
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Машки
  Па да
   
 13. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.497
  Допаѓања:
  10.813
  Пол:
  Женски
  А на машина го шиете или рачно :D :D :D :D малку да се нашалиме
   
  На Lady Phoenix, calliope, eloves и 7 други им се допаѓа ова.
 14. Hindsighter

  Hindsighter Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2016
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Машки
  (facepalm)
  Зошто да се искорени тоа? За девојките да имаат либерта и да имаат секс без лимит?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. MagnumXXXL

  MagnumXXXL Активен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2016
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Машки
  Ахахха
   
 16. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.497
  Допаѓања:
  10.813
  Пол:
  Женски
  ДА!!!!! :)
   
  На LollySky, Nausicaa, Nigredo Odor и 8 други им се допаѓа ова.
 17. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  19.661
  Допаѓања:
  96.938
  Секој за себе
   
  На eloves, ladyySi, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.276
  Допаѓања:
  179.027
  Пол:
  Женски
  Де де, аман избави не од толку паметнување и разум, ако мислиш дека со твојот пост ќе заплашиш некоја или предомислиш се лажеш гадно. Примеров ти беше и бетер плиток и од "малечката невеста".
  Колку серии и солење памет сме се изнагледале низ светот па што менува тоа?!

  @jacqueline.s замисли сошијат дупол раб, маф и работата :D
   
  На MilaP, kjukli, anel и 2 други им се допаѓа ова.
 19. NovusOrdoSeclorum

  NovusOrdoSeclorum Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  832
  Пол:
  Женски
  Зашто да имаш ти ко машко секс без лимит, а ја ко женско не? :(
   
  На eloves, Nausicaa, Nigredo Odor и 2 други им се допаѓа ова.
 20. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.276
  Допаѓања:
  179.027
  Пол:
  Женски
  Бидејки живееме во едно закоравено општество до срж. И бидејки е сосема разбирливо истото општество да продолжи да тече низ нашите вени, било и ќе биде истото. Па џабе им е да седнат и да паметнуваат колку ја сваќаат фунционалноста на животот, тоа би биле само зборови, праксата го покажува секогаш сосема сротивното.
   
  На Nausicaa, Nigredo Odor, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.