1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шиење на хименот

Дискусија во 'Секс' започната од Anely, 4 јуни 2011.

  1. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.818
    Јас прикрпувањето на хименот го осудувам само во еден случај-читав на српски портал (што не значи дека нема и кај нас) млади девојки кои се занимаваат со т.н. „елитна“ проституција се прикрпуваат на неколку месеци, им наоѓаат „клиенти“ од Дубаи и сл. кои не прашувале колку кошта да си „прв“ и... другото се подзрабира, да не тупам. И ова го кажува лекарот кој ги „прикрпува“ и кој воедно е свесен дека тоа е неетички, ама...
    А кога некоја се труди со хименот да си го прикрпи и животот... Немам проблем со тоа. Прво, колку лажно невини девојки има, да :puke: човек. Да бидам вулгарна, нема дупче што не им е проработено, (освен она што е природно). И сега, таа го лаже мажот или не? (оти гледам тука викаат лага си е лага). Ќе му каже ли „Знаеш, срце, јас анално немам гајле, имам ихииии пракса, и орално сум експерт, да ти кажам, не сакам да те лажам. Ама невина сум“. Или ќе се прави дека првпат машко гледа со очи?
    Ако секоја лага е лага, тогаш ајде сите убаво да им се исповедате на партнерите што и како сте правеле, оти и премолчена вистина е лага, така? Или ќе кажеме „Што му е гајле што било пред него“?
    Второ, хименот им дава нефер предност на машките, посебно во примитивните средини. А кога се расправаш со примитивци, не очекувај да те разберат на „емотивно и инетелектуално ниво“.
    Трето, колкумина од тука би им признале на родителите нешто (ако не мораат) а при тоа да знаат дека во најмала рака длабоко ќе ги разочараат?
    Или за сопствените лаги секогаш имаме оправдување, исто како што имаме осуда за туѓите |(
     
    На Nati.P и Meggy им се допаѓа ова.
  2. paulina2

    paulina2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    122
    не можам да ве сфатам девојки.....велите дека не го осудувате шиењето на хименот....така?нека го лаже девојката мажот си цел живот....а во некои други теми строго критикувате лажење и мамење на сопругот или сопругата.....
     
    На maleckataa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Да, во нормални и не примитивни општества. Тебе би те советувала да не лажеш, зашто живееш во демократија и имаш право на избор. Немаш потреба со лажење да се бориш за живот. А некоја девојка каде ако не излаже (за личен избор) ќе и ја извадат матката тогаш ќе ја советувам да ги лаже сите по ред

    Една таква лага нема да наштети никому, а може да уништи живот
     
    На Miss-dior, enca.69, crazyinlove19 и 3 други им се допаѓа ова.
  4. stevocar

    stevocar Нов член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    10
    Само уште ова
    Јас колку што знам матки не вадат ни муслиманите ни било кој тука у Македонија и во западен свет туку у некои племиња на афричко поднебје а таму во џунглите и во сахарските пустини кај бедуините клиники за хименопластика нема така шо тие лаги живот не спасиле
    [/quote]
    не постои ни бела ни црна лага постојат само лага и вистина Се извинувам ако бев досаден некому со постовите по трет пат шо пишувам на иста тема али морав уште овој пат да се вклучам ако ме повикаат пак ќе се приклучам ако не овој пат стварно толку
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  5. maleckataa

    maleckataa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    44
    операцијата кошта 300евра може и поскапо зависи каде,ама јас како што знам има многу девојки што се оперираат особено албанки.Aма ако дечкото со кој ке се мажи девојката имал многу девојки со кои имал односи може многу лесно да ја примети дека е шиена.Jас знам случка за една девојка исто така се шие девојката,а дечкото слушнал од некаде му кажал некој нешто,и вечерта на првата брачна нок ја пуни кадата со млака вода и ја става девојката во када девојката,конците и пукаат и искачаат надвор.И ја враќа девојката кај нејзините и такаа :( :( :( :( :( :(
    Tака да ако девојката има намера да се шие,нека го направи тоа 2-3 месеци пред свадбата,а последици не верувам дека ке има .... :) срекнооо(к)
     
  6. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Да, да и јас имам слушнато за тој трик со водата... :)
     
  7. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Добро де, земав пример во краен и најстрашен случај. Ама и она што ја враќаат девојката дома, па нејзините не ја примаат, а таа кутрата необразована неможеше да работи и никогаш веќе нема да си најде маж, е доволна причина да излаже
    Да, и јас сум против лажење, ама попрво сум за слободен избор како основно право на секој човек. А кога веќе некој и го скратува тоа право и и уништува живот, тогаш нека ги лаже и нека го шие хименот по 100пати

    Постои лага и вистина, ама и не секоја лага е со иста тежина.
    Лага е ако и речам на другарка ми дека нема вишок 5кг ама таа е цела среќна, а лага е и ако кажам на суд дека не сум била сведок на малолетничко силување и силувачот не иде зад решетки.
    Според тебе и двете се лаги и крај. Ама не е така, малку покомплицирано е
     
  8. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Јас од жена албанка имам слушнато друг трик со вода. За да препознае дали мажот ја мами -имал секс со друга, полни када со вода, го тера да седне во водата не целосно туку исто како да клечи и ако јајцата испливаат - се кренат над водата тогаш имал секс ако останат надолу во водата тогаш немал.
    Свашта, немам испитано :D на мм али ова е доказ дека сеуште има закоравени албанци.
     
  9. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    За тоа со јајцата,не мора да значи дека ја изневерил жената ,можи и да мастурбирал и на тој начин да ги испразнил.

    За темава немам посебен коментар ,освен дека косава ми се крева кога ке слушнам или видам или прочитам на што се се спремни некои чупишта само и само да изиграваат поштени.

    За мене поголема дроља е таа што се крпи отколку таа што признава и крај.
    Кој к*р ја терал бе да се ремпа со кој ќе стигне и после "лелеее ами јас треба да се мажам ,ами кој ќе ме земе ваква парампарче напраена бла бла" и ајде конците.
    Море патент поарно нека си стават веќе!

    Ама се изнервирав!
     
    На Silver.E и maleckataa им се допаѓа ова.
  10. Katiija

    Katiija Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    10
    очите ми истекоа овде читајќи, али ова на крајот за јајцата толку ме насмеа :D што сакам само да и речам на девојката дека и напишавте овде што и како, шиела не шиела, тоа е нејзино таа само праша каде има и дали има. ако може само да ни речеш понатаму дали другаркати се омажила и како со химен или без химен, да им се смират страстите на нашите форумџики
    позз
     
  11. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Спуштете ценовник од Плодност. На нивната страница има. Враќањето на невиноста е практично...без пари. Случајно наидов на овој податок, незнаев дека изведуваат вакви зафати.

    Инаку, персонално, се ужаснувам од нештото.
     
  12. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    ти го везат ко гоблен :tmi:
     
    На tessie, DeepBlue и jovanovska94 им се допаѓа ова.
  13. Be-yO-nCe

    Be-yO-nCe Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    1.399
    Допаѓања:
    6.907
    Пол:
    Женски
    Да,да во плодност враќаат невиност...
    Во комшилук имам доста примери од албанки што ми се обратиле за пари бидеќи порано таше наплаќаше околу 100тина евра мислам...
    Сега незнам како оди процедурата бидеќи откако чисто и јасно му дадов до знаење дека немам пари не ме имаат прашано...
    Едната од нив се скина со бившиот дечко,се соши...Си фати друг дечко,ќе се чуваше до брак ама пусти мерак-не издржа..Се скараа пак се соши и веќе третиот пат самата свати дека нема смисла и одеа долго време со сегашниот и маж без односи па заплива "чиста и невина" во брачните води! :x
     
    На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
  14. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    па таа шо се мучела, шо не си тури патент!?
     
    На iRony, Umbrella22, teddygirl и 5 други им се допаѓа ова.
  15. Be-yO-nCe

    Be-yO-nCe Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    1.399
    Допаѓања:
    6.907
    Пол:
    Женски
    Живот мила...И да погинеш,колко можеш ќе се спасиш! :lol:
     
    На DigY и Viktorijaaa5 им се допаѓа ова.
  16. sexybaby

    sexybaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    62
    хаха поголема глупост од ова немам слушнато.колку сакаат нема се шијат,искусен дечко нема да познае демек?ами со ширината што правиме хахаха
     
    На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
  17. ciganka

    ciganka Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    12
    После е...е нема каење........ Немам ништо против албанките али друга страна они се по растурен народ од македонките а не цело време македонки вакви такви се гледа кој трча по шиење а се прават невини пиленца :) :) :) :) :)
     
    На Tanjamm и SnowWhite8 им се допаѓа ова.
  18. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Зар има нешто полошо од тоа да се лажеш сама себе си. Да, да невина сум во папок :angel:
     
    На Tanjamm и makedonkamak им се допаѓа ова.
  19. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.075
    Допаѓања:
    11.219
    Го осудувам ова. Многу е примитивно, да си во ситуација вака да се спасуваш од невољи. Инаку еден закоравен Албанец ми кажуваше дека имало финта со водата млака и ако не била невина ќе ја убие(а тој 2 факултета заврши“. Колку се зостанати сами оценете, по 2 завршени факултети вака да размислува. А за него дали е невин, па не се познавало ми кажа.
     
  20. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Го прават и по државните клиники, знам од близок извор и тоа многу албанки го применуваат многууу.
    Не навлегувам во тоа колку е исправно или не, бидејќи секој си ги носи последиците од СВОИТЕ грешки и си знае дали и како може да се справи со истите. Доколку ова е опција на една жена, значи дека нема друг излез. Оваа тема ми е слична како и со абортусот и неверството, што значи дека дел од оние кои го осудуваат ова, имаат применето барем едно од двете теми што ги наведов. Зошто ова да се посмета за попогрешно од неверството и абортусот? Не е и тоа грев ако веќе го мешаме гревот? За мене тие две работи се поголем грев. А не знам ни зошто да се осудува кога се работи за албанка, а сите знаеме дека голем дел од албанците сеуште живеат закоравено и девојката не може да ја ризикува својата иднина и угледот на семејството поради една грешка која сите можеме да ја направиме дали од љубов или од непромисленост. Разликата кај нас е што не мора да се шиеме за да можеме да се омажиме и да формираме семејство, така? Лесно е да осудуваш, не ми е јасно зошто е толку тешко на некои луѓе да се стават во кожата на другиот, верувајте никој не прави ништо без причина, сигурно има добра причина за тоа, а никој не е достоен да го осудува или да му се меша без да го познава него и неговите околности. Да не филозофирам многу, само ќе кажам дека ми се повраќа од паметување и осудување на луѓе, поготово на форум каде што треба да се помага, а не одмага. И денес секако сите се паметни и принципиелни кога станува збор за другите, да беа сите навистина толку морални немаше да отиде светов кај што отиде. Толку ќе кажам.