1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Широк вагинален отвор

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од lilii, 20 април 2012.

 1. lilii

  lilii Активен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  10
  Колку е потесен вагиналниот отвор толку поголемо уживање за мажите. Нели тие сакаат што потесно. Јас мислам дека мојот вагинален отовор е широк и затоа дечко ми не гледа некое уивање во сексот со мене. Повеќе сака анален отколку вагинален секс, но јас никогаш не сум дозволила анален секс. Дури еднаш кога и го кажував ова на другарка ми таа се насмеа и рече:па можеби ти е широка вагината па затоа сака анален, за да му биде потесно. Тоа ме замисли уште повеќе, и загриена сум. Ако знаете некои вежби за стеснување на вагиналниот отвор кажете.
   
  На little women, Ceci16 и Nikola_aaa им се допаѓа ова.
 2. Tesalonika

  Tesalonika Активен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  moras na zadna plastika
   
 3. lilii

  lilii Активен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  10
  каква е таа задна платика?
   
 4. lovely-jublee

  lovely-jublee Активен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  6

  а да го прашаш него во што вцушност е проблемот? ти сигурно не си раѓала до сега, освен него ако не му е тенок ко мал прст па да не осеќа нишо...чуден ми е муабетов
   
  На Teenage girl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Angel-Heart

  Angel-Heart Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2012
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  9
  Нормално вагината се шири откако ке ти го стави.. и за време траењето додека имате секс се повеке се шири.. но потоа пак се стеснува... тоа е тоа..
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kikica19

  kikica19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2011
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  7
  Да не му е на него малецок?
   
  На GRIN, Petar80 и akvarium им се допаѓа ова.
 7. Jack

  Jack Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  mene mi lichi na obichen izgovor..za da dobie anal.. :D .. zatoa ti, od nego pobaraj da bide malce pokreativen vo iznuduvanjeto analen seks..
   
 8. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.333
  Сте чуле за кегелови вежби :) ако не сте прочитајте, инаку добро си пиша Џек дека е изговор за анал.
   
  На Spiceyourlife му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.319
  Допаѓања:
  17.314
  Пол:
  Женски
  Другарка ти те дупчи, не ли гледаш?
  Од кај знаеш ти дека не ужива во сексот со тебе? Можеби само ти така си мислиш, опседната си со тоа. Опушти се и не мисли на ширината. Ако некогаш ти спомне нешто на тоа, ти речи му дека може на него му а мал, односно слаб, да не кажам недоволно дебел. Дебелината е побитна од должината. 8) Баш запримети му го добро нареден пат, па ќе видиш дали има проблем воопшто, и во кого е проблемот.
  А и Славица добро ти спомна за кегеловите вежби, вежбај ги секогаш кога ќе ти текне на тоа, стегај ги зидовите на вагината. Еве јас сега почнав, опп опп... гангам стајл... :lol: До вечер има да ги стегнам, да не може и да не сака да го извади... :rofl:
   
  На Traveler91, Elinora, WildMk и 5 други им се допаѓа ова.
 10. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.659
  Нема вагина што е до толку широка за да не почувствува ништо машкото, има само мал пенис :D
  Или психички проблем...или многу гледа порно дечко ти па му се извртела сликата за нормален секојдневен не-филмски секс. Ама сепак најверојатно е дека сака да те наговори на анал.
  Финтиве на машкиве бе |(
   
  На little women и WildMk им се допаѓа ова.
 11. Jack

  Jack Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  znaci..nema tolku mal penis..kolku sho ima shiroka vagina...hahahah .. :P
   
  На akvarium му/ѝ се допаѓа ова.
 12. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  А зашто мислиш дека не ужива? Самото тоа што сака анален, не значи дека вака не ужива.. Ова е твој заклучок колку што гледам јас, не се негови зборови. Ако не сакаш анален - немај. Неможе да ти е толку широка вагината ништо да не осеќа.. Не се замарај толкку, мислам дека премногу се оптеретуваш а он сиротиот само сака анален како и повеќето машки..
   
 13. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882

  ТОЧНООООО !!!!
   
 14. Sardinija21

  Sardinija21 Нов член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  96
  Јас пак имам спротивен проблем вагиналниот отовор ми е доста тесен и при обид да пенетрира некој со подебел пенис чувствуам болка. И, затоа кога сум со некој со подебел пенис практикувам долга предигра за да доволно се навлажнам и тогаш не чувстувам болка. Инаку постои една фама дека ДЕВОЈКИТЕ ШТО ИМААТ ШИРОКА ВАГИНА имале многу партнери што не е точно. Исто така има девојки кои имаат плитка вагина и доколку е пенисот подолг чувствуваат болка. Инаку се сложувам дека не постои толку широка ваѓина особено кај девојки кои сеуште не раѓале. освен ако не се работи за некој феномен.
   
  На Anthony77, little women, New live и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. frisky

  frisky Активен член

  Се зачлени на:
  24 август 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  2 do 3 nedeli probaj da nemate seks taka ke bidete i dvajcata pozagreani i ke se posakuvate se povejke a plus i ke ti se stesni malce :)
   
 16. bate-bane

  bate-bane Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2014
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Машки
  а да не му е мал на дечко ти :P абе за да го задоволиш можеш и други работи освен вагинален секс да направиш... легни го на кревет, пушти тивко но споро музиче, почни полека секси да играш и во исто време да се соблакаш, за тоа време ќе те гледа со ококорени очи и зината уста, полека доаѓај накај него, собечи му ги пантолоните, почни оралнно да го задоволуваш и ќе видиш како ќе ужива ')
   
 17. akvarium

  akvarium Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2014
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  124
  Земи метро замотај го околу наоколу пенисот и [​IMG] измери му ја дебелината, пиши димензии па ќе збориме дал него му е тенок или на тебе ти е широка 8)
   
  На Traveler91, tigarche1 и Avokado им се допаѓа ова.
 18. ladyySi

  ladyySi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  869
  И мене истото ми се случува. НАводно кога почнавме со односите осеќал многу а сега не осеќал ич како во метеорска дупка да влегувал и тоа значело дека јас сум спиела и со многу други дур сум со него.
  Можно е машкиве да се до овој степен на (не)информираност?
   
  На Traveler91 и tigarche1 им се допаѓа ова.
 19. CatherineTheFox

  CatherineTheFox Активен член

  Се зачлени на:
  27 март 2015
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  81
  јас мислам дека ти си имаш комплекс може нема врска широко тесно, анално, вагинално
  може желба му е анално да пробате
   
 20. smigool

  smigool Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  355
  Пол:
  Машки
  на ваков муабет корпа како не си му фукнала незнам.
  метеорска дупка бе!
  па никад више дупка да не види....
   
  На alb, little women, Traveler91 и 30 други им се допаѓа ова.