1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Широк повој

Дискусија во 'Бебе' започната од flowergarden, 26 мај 2012.

  1. Fenix05

    Fenix05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    2.340
    Допаѓања:
    4.570
    Пол:
    Женски
    Јас не сметам дека се глупост. Пример скроз имав изумено дека сум носела каивчиња како мала се додека ортопедот не ме праша за мене и моја прва роднина па кажа ок се за сега супер се развиваат НО да не се направи беља до јуни ставај двојна пелена. Јас не ставам 24/7 зошто се спурува цел сирот ама гледам барем неколку часа да носи и правиме редовно вежби. Искрено не ни гледам голема разлика во положбата на ноџиња вака
     
    На H.VAGA и Xxxx2 им се допаѓа ова.
  2. Kikikikiri0405

    Kikikikiri0405 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2016
    Пораки:
    666
    Допаѓања:
    698
    Пол:
    Женски
    Staro mislenje ama sto napravivte kaj mene sirok povoj eden dr i preporaca plus kaisi sto ne saakam da i gi stavam oti toa mi e macenje vtor dr rece se e vo red i sega na treta majka ke vidime vo megu vreme i stavam sirok povoj planiraam i od tie kako gacicki da i kupam vas vi pomogna li sirokiot povoj
     
  3. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.957
    Допаѓања:
    96.741
    Пол:
    Женски
    Сестра ми носела до 9м широк повој, па пак завршила со каивчиња. Повојот колку е добар толку е и лош. Се прави ехо на бебе на 2м и тоа е доволно, сосема доволно да се знае дали ќе или нема да помогне широк повој. До 2м е и ризик да ставаш повој, особено ако повиваш бебе, а се почесто се повиваат за спиење, стана пак модерно тоа, и можеш бетер беља да направиш. Така да слушајте доктор ама асален, зошто денес ништо не значи доктор 12г диплома имал, свесни сме.
     
  4. Misskirova

    Misskirova Популарен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2018
    Пораки:
    3.299
    Допаѓања:
    7.231
    Пол:
    Женски
    Јас кога отидов да прашам за за широк повој, доктор ми рече. Погледни ја бабати, другата баба и сите жени на таа возраст. Сите се со широки карлици. Баш од тие повои што им ги ставале. И ова ми беше доволно да не ставам.
     
  5. #£¥₩

    #£¥₩ Активен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2023
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Дали знаете колку треба да бидат алфа и бета аглите на колкчињата за да е се во ред.
     
  6. le.dentiste

    le.dentiste Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2013
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    544
    Пол:
    Женски
    Не се сеќавам искрено одамна беше тоа. Ама сепак сметам дека треба стручно лице да си каже
     
    На #£¥₩ му/ѝ се допаѓа ова.