Шишиња, цуцли и чашки за хранење

Дискусија во 'Бебе' започната од HeidiDiWalt, 29 август 2013.

 1. snegulkata

  snegulkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.681
  Допаѓања:
  24.912
  Ние имаме на Нук, многу ми ја фалеа ама мојава бебушка не знае да пие од неа. Имаме 7 месеци и цуцла лажливка не сака, а од шише без мака пие. Сакам да ја научам од чашка и ја пробав неколку пати ама не знае. Можеби и јас не сум доволно упорна,треба пвеќе труд.
   
 2. Melinara

  Melinara Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2013
  Пораки:
  442
  Допаѓања:
  302
  Пробај со цевче да видиш како ке пие:D, син ми така пие мајчино млеко.
   
  На snegulkata му/ѝ се допаѓа ова.
 3. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  24.950
  Пол:
  Женски
  Ние имаме од Нук со меко клунче. Бебушка ептен ја сака :D
   
 4. Rabbit

  Rabbit Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  2.144
  Допаѓања:
  39.486
  Пол:
  Женски
  @An-na ќе може да ми кажеш од кај ја зема и колку пари, а ако имаш и слика да видам уште поубаво:) Фала многу
   
 5. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  24.950
  Пол:
  Женски
  Ова е нашето шише. Јас го зедов од Нук беби центар во Аеродром кај Бисер. Имаат продавница и во Сити мол, а мислам и во Беверли.

  [​IMG]
   
  На Rabbit му/ѝ се допаѓа ова.
 6. chocolade

  chocolade Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2014
  Пораки:
  2.180
  Допаѓања:
  6.667
  Пол:
  Женски
  Мајки дали имате ускуства со Авент шишињата? Гледам повеќето користите на Нук. Кои се подобри, Нук или Авент?
   
 7. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  24.950
  Пол:
  Женски
  Ние, пред да земеме шише со клунче на Нук, користевме Авент шишиња. Убави се, нема збор, ама бебушка не сакаше да се навикне на цуцлата и тоа ти е.
  Инаку, по квалитет се слични со Нук, а и со цената се тука некаде.
   
  На chocolade му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Rabbit

  Rabbit Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  2.144
  Допаѓања:
  39.486
  Пол:
  Женски
  И јас на малата и земав на Нук шишенце со меко клунче по препорака на @An-na и супер си го прифати :)
   
  На An-na му/ѝ се допаѓа ова.
 9. chocolade

  chocolade Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2014
  Пораки:
  2.180
  Допаѓања:
  6.667
  Пол:
  Женски
  Фала ви мајки. Сакам да сменам шише, сега користиме BabyOno па сакам да земам нешто по квалитетно. А за цуцла не се разбирам баш, дали може да ми препорачате каква да земам. Кои се најквалитетни?
   
 10. TIGARCE86

  TIGARCE86 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2012
  Пораки:
  1.422
  Допаѓања:
  2.585
  Пол:
  Женски
  Ние користиме Авент од сам почеток за чајче и сум задоволна, доста квалитетни се си убава мека цуцла нас од Зегин ни е околу 390 ден.го земавме и синко си го сака многуу,а лажливка не сака никако да фати ја плука,си викам ајде може понатаму ќе фати да потпорасне малку
   
  На chocolade му/ѝ се допаѓа ова.
 11. chocolade

  chocolade Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2014
  Пораки:
  2.180
  Допаѓања:
  6.667
  Пол:
  Женски
  Тигарче фала на одговорот. И мојава нејќе лажливка, ја плука и и се гади. А мислам дека спас ќе ми беше за ноќите, наместо да спие на цице ќе си спиеше со лажливка. :^)
   
  На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.736
  Допаѓања:
  253.960
  Пол:
  Женски
  Исто и мојата не фаќа лажливка.Ке и ја дадам ја плука :) дури е смешна
   
  На anina му/ѝ се допаѓа ова.
 13. chocolade

  chocolade Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2014
  Пораки:
  2.180
  Допаѓања:
  6.667
  Пол:
  Женски
  Да смешни се затоа што се толку мали а знаат да буткаат со јазичето кога не сакаат :) и прави смешни фаци, демек и се гади :lol: и се нервирам кога некој упорно ми вика дај и дај и како може да не сака... (facepalm)
   
  На anina му/ѝ се допаѓа ова.
 14. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.224
  Пол:
  Женски
  Да ве информирам да не земате од шишињата на Canpol Baby. Јас го зедов прво тоа шише и сега малава не сака да го сменам. 10 имам купено и сите течат, не се затвараат убаво. /еве 9 месеци жива вода се правиме ама несака друго
   
  На chocolade му/ѝ се допаѓа ова.
 15. azelea

  azelea Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  2.354
  Допаѓања:
  11.056
  Мајкички ај еден совет,јас немам купено шишенца,незнам дали ќе ми требаат ако дојам,освен за чајче нели,е сега незнам какво е најдобро за почеток за новороденче,стаклено или пластично?
   
 16. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.206
  Допаѓања:
  21.122
  @azelea , јас би ти препорачала стаклено, некое помало за почеток. Со каучукова цуцла. Стаклените се полесни за одржување, нас пластичното на Авент и покрај редовното миење ни се замириса, па земавме стаклено на Нук. Освен тоа, стакло си е стакло :) Ако доиш, претпоставувам дека нема да ти требаат, меѓутоа не е лошо да имаш едно при рака во секое време. За понатаму ќе си видиш како оди работата, така ќе си тераш :)
   
  На azelea и joy1 им се допаѓа ова.
 17. Ferfelina

  Ferfelina Активен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  42
  Пол:
  Женски
  Avent - од самиот почеток и до ден денес ... Екстра ми се :) и немавме јаки грчеви се мислам и дали воопшто имавме ?! Специјално се дизајнирани да ги намалат меурчињата при пиење со што ги намалуваат гасовите... Исто така и dr browns bottles само незнам дали ги има кај нас , јас ги добивам од usa... Канпол шишината исто ужас зедов едно , вистина не затвораат добро.
   
  На chocolade и joy1 им се допаѓа ова.
 18. chocolade

  chocolade Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2014
  Пораки:
  2.180
  Допаѓања:
  6.667
  Пол:
  Женски
  Колку ми е криво што не знаев дека шишињата можат да направат грчеви. Го користев тоа што со го земав "за секој случај", мислејки дека ќе доиме и нема да ни треба. Фала ти
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Super-Mama

  Super-Mama Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2014
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  13
  Од кога може да се почне со употреба на шише со клунче?Досега употребуваме шише со цуцла
   
 20. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.826
  Допаѓања:
  25.323
  Пол:
  Женски
  Ние ја користиме чашата со силиконско клунче на chicco 6+ месеци,од точно 6 месеци наваму. Презадоволна сум... Ние не фативме друго шише претходно, ниту цуцла...