Шишиња, цуцли и чашки за хранење

Дискусија во 'Бебе' започната од HeidiDiWalt, 29 август 2013.

 1. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.156
  Допаѓања:
  4.933
  Jas na pocetok uste 5 mesec srekna ke pocne dete da mi pia od sise zatoa sto 5 meseci bevme má doenje bez kvapka voda ili bilo sto drugo i si otidov vo zegin i si kupiv na ciko kako majčina grada sto se more nejkese da ja fati za živá glava. Ok farivme sisence na godinka kupivme od dm edno plasticno super se pokaza no najveke si gi koristam od dzambo staklenite samo so drugi cucli
   
 2. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.155
  Допаѓања:
  65.162
  Пол:
  Женски
  Mamicki jas seuste imam vreme no sakam da si kupam edno sisence sega za sega, pa sakav da ve prasam dali nekoj ima iskustvo so chicco sisencata, vaka mnogu interesni sarenki izgledaat, no dali se dobri i dali ne propustaat? :)
   
 3. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.736
  Допаѓања:
  253.960
  Пол:
  Женски
  Јас 2 имам стаклени на чико.Пластични не купувам некако шубе ми е да ја вријам пластиката плус остануваат флеки на неа .Гу купив од енци менци околу 300-400 ден беше едно и се со силиконски цуцли.Супер се,не протекуваат (бар сега за сега).Цуцлите почесто ке ги менуваш.Тоа е сепак потрошен материјал .:)
   
 4. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.155
  Допаѓања:
  65.162
  Пол:
  Женски
  Da da bas gi gledav staklenite, a ne se nesto poskapi od plasticnite dali za 100 den poskapi se, baska ubavki se sarenki, prvo sakav eden komplet na avent mislam bese, ama plasticni bile tie, a staklenite se dosta poskapi, a i izgledot ne mi se svigja :) Fala, kje si zemam edno od chicco za pocetok :)
   
 5. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.380
  Допаѓања:
  38.785
  Пол:
  Женски
  @joy1 и јас имам стаклено на Чико и сакам да сменам цуцла, па да не знаеш дали мора да биде баш таа фирма или ќе пасува било која друга? Немам искуство со ова, а бидејќи до 6 месеци не знаеше да пие од него, дури сега гледам дека може да ја смениме.
  @mariz дај боже да не ти треба одма шише, нас ете така ни стоеше, дури сега почна да пие вода. И моја препорака е стаклено, полесно е за миење и одржување.
   
  На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
 6. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.736
  Допаѓања:
  253.960
  Пол:
  Женски
  Незнам,бидејки немам пробано :)
  Купив пак од чико и ги ставив.Но можно е да може и други,зошто да не.Битно е големината-ширината да се совпага .Ние едно за вода користиме другото за сок или чај по потреба.
   
  На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
 7. TIGARCE86

  TIGARCE86 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2012
  Пораки:
  1.422
  Допаѓања:
  2.585
  Пол:
  Женски
  Ние имаме пластично шише на Авент,стаκлено на Нуκ, и подаρоκ шише од Iiamo,од ниедно не саκа ни вода,ни соκ ни чајче почна да пρифаќа вода и чајче од чашκа со меκо κлунче на Чиκо,шише не саκа да види ни цуцла само κога патуваме во κола фаќа лажливκа...
   
 8. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.155
  Допаѓања:
  65.162
  Пол:
  Женски
  Abe daj boze da si imam mlekce pa da ne ni treba odma cucla, no za sekoj slucaj da si imam ubava so preporaka kupena, da ne bide posle maz mi da trca da kupuva :D barem i da treba da kupi, da znaeme kakva... Nie sakavme na avent, toj vo prodavnicata ni go ispofali kompletot, a ne ni kaza deka ne e staklo... dobro sto ne go kupivme :D
   
  На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
 9. chocolade

  chocolade Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2014
  Пораки:
  2.180
  Допаѓања:
  6.667
  Пол:
  Женски
  Барав во неколку ДМ маркети од цуцливе и за жал веќе не ги добиваат излгеда. Добиле некои нови. Сега сум страшно исплашена, мојата не прима други цуцли а се навикна на оваа од ДМ. Ја користиме таа бебешката е сега веќе ни треба и поголема 6-12 месеци. Дали случајно му има на некој останато неискористена ваква цуцла да ми ја продаде?? :(
  [​IMG]
   
 10. PUPICA

  PUPICA Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  2.239
  Допаѓања:
  85.805
  Пол:
  Женски
  Kako da vidov na mojagarderoba.mk,proveri si.
   
 11. chocolade

  chocolade Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2014
  Пораки:
  2.180
  Допаѓања:
  6.667
  Пол:
  Женски
  Сега проверив нема ваква ;(
   
 12. PUPICA

  PUPICA Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  2.239
  Допаѓања:
  85.805
  Пол:
  Женски
  Pa prasaj si tuka na forumov direktno vo DM,neli imaat nesto kao posebni temi,akcii,promocii...Bar da si znaes za sigurno,ako ne ke se ucite so druga.
   
 13. chocolade

  chocolade Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2014
  Пораки:
  2.180
  Допаѓања:
  6.667
  Пол:
  Женски
  Добро ти текна. Ќе прашам во неколку теми :)
   
 14. Rabbit

  Rabbit Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  2.144
  Допаѓања:
  39.486
  Пол:
  Женски
  Дали има стаклено шишенце со силиконско клунче и ако сте виделе некаде да ми кажете каде? Пластични шишенца имам ама никаде немав видено стаклено. Мислам ме свативте што барам :)
   
 15. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.736
  Допаѓања:
  253.960
  Пол:
  Женски
  Види во енци менци.Чико имаат такви.
   
  На Rabbit му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ance87@

  ance87@ Активен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2015
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  devojki ke ve molam dami kazete dali majcino mleko moze da zatopluva vo grac za shishina.imam na avent greac ama vo upatstvoto ne e naglaseno za majcino mleko.bebus ne cica se odmozluvam pa malku da si olesnam so greenjevo
   
 17. Jagoda123

  Jagoda123 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  2.441
  Допаѓања:
  10.992
  Пол:
  Женски
  Не! Мајчино млеко се загрева само во сад со топла вода.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. betiboo

  betiboo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2012
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  60
  Мами дај кажете некоја добра цуцла за дохрана ние цицаме но и се дохрануваме поради недостиг на мое млеко мораме и дохрана но моево бебе кога му давам од цуцла многу се засркнува и од памет се вадам ,купив цуцли еден куп и пак исто се засркнува ако знаете некоја добра кажете со помало дупче или незнам веќе и јас каква.
   
 19. Dzevelekova

  Dzevelekova Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2016
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  1.301
  Пол:
  Женски
  807110000v.jpg Здраво дали некој го има ова шишенце, и колку сте задоволни од него?
   
 20. BlackNight

  BlackNight Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2016
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  3.380
  Пол:
  Женски
  Најзадоволна од стаклените шишиња на NUK 240 ml, цуцлата е во форма на мајчина брадавица, дизајнирани да спречуваат премногу голтање на воздух, со широко грло, погодни и за подготовка на адаптирано млеко. Ги има во ДМ маркет ( барем ги имаше до пред неколку месеци) и во продавниците за производи на NUK.

  https://www.nuk-usa.com/all-bottles/?sz=12&start=24
  Исто имаат и добри лажалки.