Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Школо

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од littlecandy1, 3 септември 2013.

 1. littlecandy1

  littlecandy1 Активен член

  Се зачлени на:
  25 август 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Зошто повејќето девојки се популарни во школо а јас не ?
   
 2. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.745
  Се во свое време. !Биди си своја немора да бидеш популарна
   
 3. Blue97

  Blue97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  44
  Немој да мислиш дека е нешо убаво тоа.. ;)
   
 4. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.288
  Затоа што не те разбираат. Попаметна си од нив.
  Оние „популарни девојки“ се повеќето шмизли кои немаат баш толку многу од тоа што го викаме „памет“.
   
  На LittlePinky и eliesaab им се допаѓа ова.
 5. devil-angel

  devil-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  5
  LIVE FOR NOW и не се секирај за другите дали се популарни или не ке дојдат и твоите 5 минути ;) :) :)
   
 6. Queen-K

  Queen-K Активен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2013
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  8
  Времето ќе покаже. Ќе видиш, кога тогаш тие нафурани богаташки, што ги викаш ти популарни ќе се симнат на земја, а оние паметните ќе дојдат до израз :)
   
 7. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  5.038
  Допаѓања:
  19.890
  Пол:
  Женски
  Јас учев во големо школо и обично тие популарните биле шмизличиња нафурани.
  Немој да ти биде битно да си популарна, учи си го школото како што треба, тоа дали си популарна или не не треба да те замара, тоа воопшто не е битно.
  Кога ќе потпораснеш ќе дојде и твоето време.
   
 8. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.390
  Допаѓања:
  6.905
  Пол:
  Женски
  таквите ,,популарни,, девојки секаде ги има .
  :!: Но, џабе се чаламат кога убавина без мозок не бива
  :wasntme:
   
 9. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.146
  Допаѓања:
  44.369
  Пол:
  Женски
  Не мора да бидеш како нив, имај малку самодоверба во себе и биди своја! ;)
   
 10. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  954
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Пф, повеќето популарни се издигани шмизли кои прават се за популарност! ;) Поубаво е вака верувај ми :)
   
 11. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  872
  Допаѓања:
  2.851
  Пол:
  Женски
  шмизла сум ама не сум најпопуларна во школото :) тие неможам да ги стигнам а и несакам :D
   
 12. Snow.Girl

  Snow.Girl Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  7
  ПОПУЛАРНА?Ма фала али не :) Во моето школо ги има многу,се фрцкаат низ ходник,те исмејуваат што си облекла нешто 2-3 пати.Знаете како е лошо некој непознат така да ти рече,гадно е да ги гледаш.Мислат дека покул е да бегаш од часови одколку да си учиш...Сакам да си бидам тоа што сум,така ми е најубаво :)
   
 13. Kikka.C19.20

  Kikka.C19.20 Нов член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  22
  Мразам школо! кога ќе помислам на школо ме потсетува на затвор,книги,домашни,учење,станување рано наутро...Кога ќе кажат дека треба да се прочита некоја книга јас не сум присутна,домашни не носам(само хемија,биологија,физика)....наутро ладно треба да се облечеш а кога ќе заврши 7-ми час надвор топло.....секој ден испрашувања,тестови,диктати.... ;( ;( ;( ;(
   
 14. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.399
  За џабе им е убавина, кога памет немаат.
   
  На danniela5 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Femina777

  Femina777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  236

  Хаха така е
  кај мене се популарни само оние шмизли кои немаат ни грам мозок
   
  На Kaylie му/ѝ се допаѓа ова.
 16. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.957
  Допаѓања:
  7.850
  Пол:
  Женски
  Јас сум прочуена низ цело школо ама имам памет и знам што правам.:angel:
   
 17. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.608
  Допаѓања:
  39.868
 18. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Никогаш не сум сакала да бидам популарна во училиште, ама баш никогаш.
  Мислам дека е доволно да си имаш свој круг на пријатели, кои ќе те сакаат и ќе те почитуваат, отколку да бидеш позната и да се дружиш речиси со сите од училиште, а позади грб не знаеш кој што мисли за тебе, и плус речиси сите те оговараат.
  Кај нас има повеќе такви, и оние кои не се дружат со нив, баш и не кажуваат убави зборови.

  Треба да си бидеш своја, и да не се менуваш за да станеш популарна.
   
 19. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.941
  Допаѓања:
  61.508
  Пол:
  Женски
  Оние што сакаат да бидат главни изгледа многу филмови гледаат. Јас не бев главна, не ни сакав да бидам, јас бев уникатна. Едноставно се издвојував по мојот стил, изглед... Гледајте да ви биде убаво, да се дружите, да учите, не се замарајте за друго.
   
 20. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.664
  Пол:
  Женски
  Секоја девојка треба да биде своја, посебна, да не замара со тоа да биде популарна, да си фура свој стил и фазон и да не се замара со популарноста, а нејзината посебност ќе го изгради и нејзиниот препознатлив и уникатен имиџ.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.