babylove овошни кашички

Шминката на Клио (Clio Make up)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од the-girl1, 13 декември 2012.

 1. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  663
  Барав но,не најдов ваква тема,ако има слободно канта.
  Инаку во оваа емисија се зборува за една девојка која шминка прекрасно.Се пријавуваат девојки и жени,кај неа,си ги кажуваат своите мани,или пак работи што сакат таа да им ги покаже.
  Ја даваат на TLC,зборуваат на бугарски,но има и превод.
  Дали ја следите вие?И дали ви се допаѓа? :D
  Јас ја следам постојано,и многу е интересна.
  :) ;)
  Поздрав..

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  https://www.youtube.com/watch?v=Zhc1aJZ3Zyo
   
  На malechkooo му/ѝ се допаѓа ова.
 2. l0vE...-love

  l0vE...-love Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  Clio Make up (Шминката на Клио)

  Ја следам редовно и можаб да кажам фантастична е :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На the-girl1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. odbojkarka

  odbojkarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  Clio Make up (Шминката на Клио)

  често ја гледам и научив мнооогу работи од неа
   
 4. barbie28

  barbie28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2012
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  76
  Clio Make up (Шминката на Клио)

  да редовно ја следам
   
 5. t-sweet

  t-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  561
  Допаѓања:
  5.670
  Пол:
  Женски
  Clio Make up (Шминката на Клио)

  Ја следам кога сум дома.Ок е...
   
 6. Chivas

  Chivas Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2012
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  132
  Clio Make up (Шминката на Клио)

  Dodeka sum doma ja gledam , no dodeka sum sk ne mozam da ja nacekam.Pa dali moze da se gleda na youtube ili ima nejzina strana?
   
 7. Sw3et.Ang3l

  Sw3et.Ang3l Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  1.255
  Допаѓања:
  2.092
  Пол:
  Женски
  Clio Make up (Шминката на Клио)

  Еве ја мојата тема :D Да, ја следам, т.е. се следам на ТЛС, интересна програма. Иначе да се вратам на емисијава, дава убави совети и многу научив од неа, дури и бугарски :rofl:
   
 8. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Clio Make up (Шминката на Клио)

  Me иритира тоа бугарската синхронизација.
  Инаку секогаш кога и да ја фатам, многу обично шминка, што знам не е нешто посебно невообичаено.
  Не дека нешто очекувам бум да прави, али па и не нешто што и пред неа сама знам како да се нашминкам.
  Или па јас сум фатила такви пообично кога ги прави.
   
  На anabel-a, Peppermint и Doozy им се допаѓа ова.
 9. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.687
  Допаѓања:
  59.170
  Clio Make up (Шминката на Клио)

  Леле и јас ја гледам, ама малку ме нервира. :devil:

  Значи кога ќе видам дека на гостинкиве не им објаснува за наједноставните и најпотребните постапки пред нанесување шминка, многу се нервирам. На ниедна досега и нема убаво објаснето дека кожата треба да се хидрира со крема во зависност од типот и да стават основа... Сите ги шлака со пудри, коректори, малку ми лштат повеќето откако ќе ги нашминка. Некако заборава да ги матира, да ги среди цакум - пакум, многу аматерски и почетнички ми шминка. :^)

  За шминката околу очите не коментирам, мислам океј и е, не ни ставам сенки јас, мада што некогаш прави чудни комбинации. :^)

  Делот со совети за домашно направени производи не е лош, кажува кое масло е погодно за која кожа и слично. :geek:
   
  На antonina и Hipster им се допаѓа ова.
 10. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  292
  Clio Make up (Шминката на Клио)

  Кога ја фатам да ја даваат,ја следам секако,понекогаѓ ја погодува шминката,понекогаш и не(зборувам за мој вкус),ама најомилениот дел ми е кога прави маски (за коса,нокти,лице),па почнав и да си ги применувам :)
   
 11. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.826
  Пол:
  Женски
  Clio Make up (Шминката на Клио)

  На ќерка ми и`е омилена, дури и` и ги снимам епизодите. :tmi: барем мирно е детето :D

  Кога имаше најава дека ќе почне шминкарката Клио, едвај чекав и мислев дека ќе биде ваууу емисија...мене ми е просечна, онака ко за тепање време. Покажува финти и може да се поднаучи нешто, ама според мене мнооогу е нападна шминката, се` се фино ќе нашминка и на крај кога ќе акне некој ептен дречлив кармин, па и сјај одозгора :x ...ме мрзи да барам по нетов и уствари и не знам дали има на нет, јас гледам на ТЛЦ...или јас па се` такви епизоди начекувам :?:

  Дузи и мене ме нервира особено кога им ја фрла шминката ма муштериките...демек стара им е па не чини, а тие вадат едно минијатурно несесерче и секогаш, ама секогаш има или стар римел или стара четка за руж. :D
   
  На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. barbie28

  barbie28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2012
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  76
  Clio Make up (Шминката на Клио)

  http://www.youtube.com/user/ClioMakeUp еве ви едно клипче каде јас ја гледам од нејзиниот почеток
   
 13. Peppermint

  Peppermint Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  863
  Допаѓања:
  13.174
  Пол:
  Женски
  Clio Make up (Шминката на Клио)

  Летоска кога ја најавуваа, едвај чекав да почне. Не во смисла да научам нешто околу шминкиве, туку чисто за релаксација.

  После воопшто не ми се допадна и многу ретко ја гледам. Прво ме нервира бугарската синхронизација и некако ме деконцентрира, не знам дали да слушам или читам превод.
  Воопшто не ми се допаѓа како шминка и нешто не се совпаѓа со мојот стил. Кога ќе нашминка некоја со дречливи виолетови сенки дури ептен смешно изгледа.
  Не сум приметила од која година е серијалот, но ко постара продукција ми изгледа.
   
 14. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.024
  Допаѓања:
  5.994
  Ја следам,кога како и мене ми е просечна емисија.
  Има некои епизоди во кои стварно се воодушевувам,а некогаш дури и подпросечно,обично шминка,кое баш ми наликува на аматер.
   
 15. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Ја гледам понекогаш емисијава, и океј е. Инаку, Клио како шминкерка, би рекла дека работи просечно. Честопати знае да претера, а и мене не ми се допаѓа делот кога им ја фрла шминката на клиентките.
   
 16. thegirl2

  thegirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  39
  ја следам редовно ..баш убава емисија и убаво шминка може да се научат многу работи :)
   
 17. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  може само да ја пофалам за она кое го кажува за основата и понекоја убава опција од домашните маски за лице е добра како препорака ... ми шминка како стереотип некако ми е се како печат ... да кажам исто само бојата е или розе или кафена или зелено-сина ...
  ме нервира што карминот и е само основа за сјај ... но тоа е тоа
   
 18. Sw3et.Ang3l

  Sw3et.Ang3l Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  1.255
  Допаѓања:
  2.092
  Пол:
  Женски
  Луѓе кои термини ја даваат сега? Порано ја гледав околу 4 некаде, сега ја нема :^)