1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шминка за Нова година

Дискусија во 'Лице' започната од skorpija1992, 27 декември 2009.

 1. skorpija1992

  skorpija1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  36
  ве молам кажете ми како поуаво ке стои!Ке носам црно фустанче а накитот ќе ми биде сив .Каква шминка ќе ми соти повеќе црно ли сиво? :x Инаку имам смеѓа коса повеќе на плаво и сино-зелени очи.Фалаааааааа :) :)
   
 2. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  jas sum za crno mislam ke ti stoi poubavo a i poubavo e
   
 3. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.264
  Јас мислам дека сива шминка поубаво ќе ти стои.Дури можеш да ставиш и сребрени светки.Сепак е Нова година нели :) Ако ставиш црна,а и фустанчето ти е црно мислам дека ќе бидеш многу мрачна.Но,тоа е само мое мислење со кое не мораш да се согласиш.Ајде извести не што ќе одлучиш и како ќе испадне целокупниот изглед.
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.712
  Допаѓања:
  150.522
  Што сакаш стави,ама те молам немој да изгледаш како драг квин како и сите девојчиња од 16 години па нагоре

  И морам малце да си мрчнам,ништо поврзано со темава и авторката,туку онака од мерак,пошо нема каде на др.место...добро бе маму му,при толку голотија на таа фамозна вечер,зошто девојкиве и понатака мислат дека баш нивната голотија ќе биде забележана.На сите страни задници,гради,нозе,нестегнати рачиња со *секнд хелоу* или попознати како *свадбарки*...мислам,јас да сум машко ќе барам некое девојче закопчано до врат,чисто за да се разликува од останатите и бар ќе знам дека е фино,културно,прибрано и приземно!Ајт така!
   
  На Maya3112, Shana, The-Queen и 7 други им се допаѓа ова.
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.792
  Допаѓања:
  65.502
  Пол:
  Женски
  Pa Lilit i da znaes deka ako maskite ne baraat debojka za edno muvanje i za edna vecer bas takvo devojce baraat.(ova go znam od iskustvo)
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 6. lovelife

  lovelife Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  1.722
  Шминка за Нова Година низ слики

  Планирате сами да се шминкате за Нова Година или да одите да ве шминкаат?Идеи и слики добродојдени за феминките :)  да почнам со мене...јас планирам да носам нешто крем...па според тоа ќе се шминкам сама затоа што доволно добро а и нејќам и на тоа да трошам пари...па да изгледам ко новогодишна елка :D [​IMG]
   
  На Wytney му/ѝ се допаѓа ова.
 7. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Шминка за Нова Година низ слики

  ОМГ. Зарем некој иде на шминкер и за Нова година :x
  Нормално дека сама ќе си се шминкам, и дека шминката ќе ми биде како и за секое излегување. Ако е нова година не значи дека и јас треба да бидам лампион.
   
  На Kristina.R, 1234girl и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 8. lovelife

  lovelife Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  1.722
  Баш вчера муабет праев со многу девојчиња и 50 % ми кажаа дека ќе идат на шминкер...е ајде де :)
   
 9. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  На MilanoGirl и zhap4e им се допаѓа ова.
 10. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.594
  Оф за греота... :^)

  Не можам да сфатам како на тие бесни аутфити (вчера шетав низ град и налетав на Пинк продукција тезги и разноразни кичерајски облици) некој сака да зачини со уште појака шминка.
  Нешто лесно, едноставно, да се познава вистинскиот тен и цртите на лицето, а не да баците некој дечко и да го обележите со еден тон светки.
  [​IMG]

  Или нагласете ги очичките, а мавнете некој безбоен сјај или кармин во nude нијанса.
  [​IMG]

  A што е потресувањево за Нова година не контам... :^) ах, се извинувам, ние во 7мо одд. собравме пари да купиме спреј во боја и сите женЦки да си офарбаме по еден прамен од косичките во сребрено.
  Само еволуирало лудилово.
   
  На MarchelineAmaru и Mishela им се допаѓа ова.
 11. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.333
  Јадни родители а сироти мажи
   
  На crazylady, Beauchamp, pamelche и 9 други им се допаѓа ова.
 12. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  А што, требало посебна шминка за Нова година? :^) :D
  Јас да си прашам, да не се ставаат случајно и лампиони на ушите наместо обетки, бидејќи нели Нова година е? :)
   
  На pamelche, Rock-a-Fella, Doozy и 9 други им се допаѓа ова.
 13. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.832
  Пол:
  Женски
  Смоуки ајс значи од бело да се прелива во сиво и на работ на очите црно http://weheartit.com/entry/19059759 ете мене ова ми е совршено за нова година, а ако сакаш можам и јас да те нашминкам вака хахаха :* :* :*
   
 14. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  318
 15. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
   

  Прикачени фајлови:

  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 16. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Озбилно, зар толку се трескате како ќе изгледате за нова година, па одење на шминќер?! :^) зар до толку? Јас сваќам дека сите скаме да изгледаме поубаво и погламурозно од другите вечери во годината, ама има луѓе што стварно претеруваат и забораваат дека всушност оваа ноќ е само уште една забава во годината.

  Нашмикјате се како што се шминкате за секоја друга забава, само ако сакте да изгледате погламурозно ставте малку глитер на сенката или нашминкјте се со светкави сенки, или може да биде тоа некој светкав туш во друга боја освен стандарната црна, малку сјај на руменилото, или ввпечатлив кармин......има милион начини на експериментирање со шминката, само да се остане до краницата на убав изглед.
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 17. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.577
  Јас ќе одам кај Дадар.
  Сепак професионалец си е професионалец и знам дека цела вечер ќе бидам како кукла.
   
 18. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.984
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Ахх... камо шминката да ми беше најголема грижа
   
  На De-lovely, danichap и Fearless им се допаѓа ова.
 19. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Само што го прочитав насловов на темава паднав од смеа... абре уште сметате дека тоа е најлудата ноќ? помина тоа ехеее..
  Од толку спремање и дотерување (а чинам секој викенд истото го правите) ќе изгубите осет за тоа што е излегување и забавување...
  Сеедно.

  Ве запусте тој глуп фејсбук брееееееееј! Like like like likeeee на кило.. се надевам дека ќе ја исплатат цената за шминката..
   
  На Cloee и Beauchamp им се допаѓа ова.
 20. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.307
  Пол:
  Женски
  Хаха не знам.
  И нема да знам се дури не седнам да се шминкам, пола саат пред да излезам вечерта. Имам поважни обврски и проблеми од шминката што ќе ја носам за две недели од сега.
   
  На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.