1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шминка за Нова година

Дискусија во 'Лице' започната од skorpija1992, 27 декември 2009.

  1. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.419
    Допаѓања:
    4.981
    Џабе им е шминкер, кога пола дискотека-кафуле, ќе биде веќе пијано кога тие ќе пристигнат. И некој ќе се замара дали тие сами се шминкале, или некој професионалец ги нашминкал?! Пфф.. не верувам..

    Зарем не им е малку што плаќаат многу за самиот дочек, па и за шминкер пари ќе трошат?!

    Јас разбирам некој што не знае сам да се нашминка како што ќе си замисли, но тогаш што прави за обично излегување во град?!

    А и Нова Година, па една голема работа.. :x
     
  2. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    :o :o :o

    Професионална шминка за Нова Година ? ? ?

    Немој некој да ми писнал дека Македончињава немаат пари немој !!! Или сироткиве стварно поверувале дека 2012 е крај на светов во секој случај мене ми и иде мислава
     

    Прикачени фајлови:

    • 3cd8a33a.png
      3cd8a33a.png
      Големина на фајлот:
      152,1 KB
      Прегледи:
      476
    На crazylady, Hipica, Sephora и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Nastjaaa4

    Nastjaaa4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    81

    Боже Боже.....читам и не можам да си поверувам.....наместо тие пари да си ги фрлиш на нешто да си се почастиш плус... ке одам кај дадар да ме шминкал за нова година...лелееее па луѓе бре.....тоа ти е една најобична вечер само што повеќе ќе се опијаниш од претходно, ке останиш малку покасно....доволно е да си убаво облечен за да ете испаднеш така гламурозно како што сакаш а да се сминкаш кај дадар...е тоа е мислам дека невероватно претерување!сепак сите си иамте свое мислење ама дај луѓе свестете се...па некои немаат за нова година леб да јадат.....мислам.....(се налутив :D се шалам...ама сепак мислам дека е претерување и мислам дека ние девојките бар сме способни од ништо да направиме нешто така да....можиме и сами да се нашминкаме и пак да изгледаме топ)
     
  4. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Кој како си милува. Јас сама сум се шминкала за нг од секогаш, така и годинава. Ама не солам ум на некој што има желба и на шминкер да оди. Имам познанички кои и за најобично излегување изгледаат ко професионално шминкани, и не, не го кажувам тоа како добро нешто, смешно е. Се познава дали шминкал шминкер, па и полупрофесинална шминка нека е, или рандом другарка. А за мене е тажно искрено, за најнормално вечерно излегување шлакање пет слоја подлога па четири сенки бла бла. Така што, повеќе имам разбирање за нг посвечена или потешка шминка отколку обична петочна вечер.
     
  5. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Божем ако мавнам толку пари за шминка ќе ми речат браво а на оние кои сами ќе се нашминкаат уа.
    Па јас таа вечер ќе бидам најубава и просто ќе зрачам како сијаличките од елкава до мене а останатите што ќе бидат во моја близина нема ни да се примеќаат.

    Ако си грда ма и шминќерот од Викторија Сикрет да те шминка повторни ќе си бидеш истата.А ако си природно убавка не треба да се правиш посебна кукла за нова година :P

    И не знам што толку галама и тоа баш поради шминка.Јас уште не знам што ке носам не пак шминка :D Битно знам каде ќе славам и претпоставувам дека супер ќе си поминам останатот ми е по небитно.
     
  6. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266

    баш ме интересира колку бара за нова година?
    мене за матура ми зема 3000 ама сеа не сум луда толку да давам.
     
  7. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722
    Зошто толку сите се свртувате и незнам што зборите..значи свашта.Зборите како СРАМОТА Е што одат...па ко прво и основно тоа е избор.АКО они сметаат да одат среќен им пат.нека трошат пари.Може си имаат доволно пари па да ги трошат на такви работи.Зошто тоа го гледате ко крај на свет да е...значи чувај боже..има деца што едноставно ко фатени у рака се за шминкање па избираат да одат на професионален шминкер.И можда за некој уствари И ПРЕСТАВУВА големо нешто НОВА ГОДИНА.Според мене секој си има свој начин како да си се среди и да си ја прослави нова година...та сеа што!Јас лично не планирам....совршено знам да се нашминкам и сметам дека за мене тоа е доволно..престанете да критикувате...секој си има свои мани и проблеми-.-"
     
    На irenna му/ѝ се допаѓа ова.
  8. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Па тоа е проблемот, што за нив проблем претставува Новата Година со облеката и шминката во неа.
    5 месеци унапред имаат купено облека, дел шијат, одат за штикли специјално во Солун а шминкерот од фебруари им е закажан.
    Колку и да објаснуваш јас нема да ги сватам, нема бре. Критика ли е, недоразбирање, навреди што сака нека биде, едноставно не, не ги разбирам нивните плитки и површни сваќања во животот.

    5 часа славје да ми го преокупира животот неколку месеци унапред и за тоа да фрлам 100тици евриќи.
    Оф господе фала ти што во моето опкружување не се појавила таква личност која би морала да ја трпам, фала ти што има луѓе кои ја доживуваат новата година како обична веселба и можност за дружба па нека биде и со пудра и римел од пазар и со стар фустан. фала ти!
     
    На 1234girl, A-j-a, Strumfeta93 и 4 други им се допаѓа ова.
  9. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Најлошото е што од што сакаат да излегаат необично, изгледаат смешно.. Па Нова година е, не е циркуз.

    Интересно е што некои особи што реално да кажам не се замараат со тоа како изгледаат секојдневно зависно од прилика, за оваа вечер како луди бараат фустан и шминкери. Мода и нега не значи само една вечер во годината да се средиш и да обрнеш внимание на комбинацијата што ја носиш. А реално жена што има стил и од плакарот на мајка си ќе најде некој партал и ќе го комбинира така што ќе изгледа најпрефинето и уникатно таа вечер.

    Јас не се замарам за Нова година, обични денови може да се случи да направам екстра шопинг ама за таа вечер специјално да идам да барам облека тешко. И оваа година најубаво ќе сум си облечена.

    А мојата шминка оваа Нова година, нивеа лабело ама мора да биде тоа од цреши :!: Нивеа крем задолжително да е Нивеа софт. Ако не успеам добро да ги нанесам и на шминкер ќе одам.

    Баш Бети Буп ми се пижамките :inlove: [​IMG]
     
    На 1234girl му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Lov3

    Lov3 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2010
    Пораки:
    774
    Допаѓања:
    1.886
    [​IMG]

    Нема да се шминкам, а и глупаво ми е цело тоа потресување за Нова Година. За една вечер премногу пари се фрлаат, ко којзнае што да е. И онака на крај 98% се пијани со размачкана шминка и некој дефект на облеката (извалкана, потскината..) :drunk:
     
  11. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722
    Ама добро и што сега...треба да ги критикувате?Толку имаат во паметот па така прават...нека прават како сакаат.секој си има свој карактер бе зашто така размислувате.ПЛУС некој може иде во ресторан со најблиските...има различни луѓе не гледајте така на сите работи.Плус они трошат не вие...Чим до сега не сватила што па сега...Јас се дружам со луѓе да ги наречам од различни "слоеви" па не коментирам ништо...нека ги трошат парите на тоа...јас можам да си дозволам се а сепак не претерувам..и темава мислам дека ќе ја уништиме со овие коментари...Темата е ШМИНКА ЗА НОВА ГОДИНА...значи..како ќе се нашминкате :)
     
  12. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Леле луѓе се шалеше Ashling, нели гледате дека е обичен сарказам употребен.
    До толку да не се сфатело шала. :D


    А да се вратам на темата, нема да бидам ништо повеќе од тоа што би се нашминкала кога би излегла некој викенд. Крема, пудра, туш за очи, креон, римел и руж. Ни сенки за очи, ни ништо.
    Башка ако испадне планот кој што го мислиме со дечко ми, попрво ќе мислам каква долна облека да си земам, нешто neeeew. И да, поубаво ќе си поминам од некој кој што главна преокупација за НГ ќе им биде да бидат што повештачки и да имааат 9183122039 фотосесесии за на ФБ. |(
     
    На pamelche и CIA им се допаѓа ова.
  13. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    ПФ. Јас како се шминкам, Дадар не ми е рамен. 8) Тие смоуки ајс, па тој црн ајлајнер, па хајлајт под вегите и на почетоток на окото, па едни долги трепки, џоа промаја прават :wasntme: , и добра мат пудра, малку розе руж и хиар камс д бјути :wasntme:
    Малеее, занес. :$
     
    На crazylady, LilBaby и tinkerbelll им се допаѓа ова.
  14. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Вас ич да не ве боли тоа што мене Дадар ќе ме шминка.
    Тоа е мое и не ми е гајле што мислите вие.
    Ајде земете каменувајте по мене ако не!
     
    На pamelche, Pubu-bubu, JoxyTheFreak и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. fashionista

    fashionista Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    153
    За тие пари што ќе ги дадам да ме шминкаат , ќе си купам нова шминка брееј! Па доволно туторијали гледав на чичо јутуб за да знам да се нашлакам за една вечер и да изгледам пристојно. Во принцип само треба повеќе светки да ставам и готово новогодишна шминка енд оф стори!
     
    На pamelche, koritsaki, Rock-a-Fella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Шминка кај професионалец? Никако. Сама ќе се шминкам, а џебот ќе ми остане полн.
    Сепак, секој со свое имање и желба. Не знам што се нафрливте толку како да оди да се шминка секој ден. Мерак и е, може нема кој да ја нашминка и останато. Иако, мислам дека ако веќе се оди кај шминкер подобро ти е фиксатор да си понесеш, не знам кој беше, го знам на изглед, ама не по име со Интеса ги прскал и две илјадарчиња ти наплаќа најмалку. :D Златна Сефора, 16 евричи и не му ја мислам цела година.

    Патем, кај некоја непозната девојка од градов да ме шминка и останато ни под нула разно. Може ќе ме утне, на себе навикнала, не на мене. Нема да ме разбере, може не си ја чисти шминката и така натаму. Да не се увежбав јас сестра ми како што и се венчаат од друштво ќе фрлеше 200 евра на шминка само во еден месец. Што да правиш кога си фатен во рацете. :D
     
    На pamelche и CIA им се допаѓа ова.
  17. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303
    Кревате галама за непотребни работи.. кој како си милува така и ќе си прави ..

    јас сама ќе си се шминкам.. и многу едноставно.. :) несакам да одам нашлакана и триста чуда на мене .. шо поприродно то поубо :)
     
  18. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Ashling кој термин го зема, во колку те пишаа?
    И јас таму ќе се шминкам, па може ни се подудараат термините и ќе се сретнеме, ако не друго еден лаф муабет да удриме, да се упознаеме :rofl: :rofl: :rofl: .

    Море, море... Занес потрес. Да му кажам на Петко дека 50 евричи ќе фрлам за господичниов си Дадар да ме шминка за Н.Г. има да ми лупне два бокса, па нема да ми треба фиксатор, ќе имам трајна шминка за сите новогодишни и божиќни празници до Стара Нова ќе бидам нашминкана како камелеон, од сино, виолетово, црвено, секој празник различна боја.
     
    На pamelche, Nastjaaa4, JoxyTheFreak и 6 други им се допаѓа ова.
  19. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.519
    Пол:
    Женски
    Самата најубаво си се шминкам, па ни за свадба нема да одам на шминкер. За Н.Г. како и за секое друго излегување ќе си бидам. Ако сум по дома може само пудра, руж, маскара и кармин. За некаде плус туш и можеби сенка, ама сенката е можеби.
     
  20. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Оваа Нова Година ќе ја дочекам со крем за лице only :wasntme: