Шминка за Нова година

Дискусија во 'Лице' започната од skorpija1992, 27 декември 2009.

 1. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  за Стара нова година вака ке се шминкам :wasntme: :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  • s.jpg
   s.jpg
   Големина на фајлот:
   22,5 KB
   Прегледи:
   556
 2. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.378
 3. dream.queen

  dream.queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2012
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  191
  Пол:
  Женски
  за Нова година планирам нешто едноставно.
  црвен кармин,туш,креон,маскара и толку а што се однесува за пудра не сакам да ставам бидејки знам дека ќе играм ќе се забавувам и ќе се испотам а така испотена не сакам пудрата да ја осеќам како паштета .
  Како и да е не сакам да фрлам пари по шминкери бидејќи како и да е ќе се размачка и сигурно не е целта на таа вечер да ни ја отценуваат шминката туку да си поминеме најубаво.
   
 4. EmGreen

  EmGreen Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  188
  Ако е Нова година не мора сите да глумиме лампиони :^) Се шминкам како и за секое искачање. Нема потреба за пренападна шминка, само треба убаво да ти стои на лицето и секако да ти одговара на облеката. Ни под разно не трошам пари за шминкери фризерај и слично.
  Нема да одам на црвен тепих, реално кој и да е пак ќе заврши на некое "лепша од ночи" место со 100 души над потребното. За приватно славење во "двојка" ретко кој се потресува околу шминката :lol:
  Единствено може да додадам малце туш со светки на очите, бидејќи и онака не користам нападни сенки. Впечатлив кармин, по можност црвен или поизразени очи со помош на туш и креон и тоа е. Иако секогаш давам предност на што по природен (нежен) изглед :wasntme:

  Еве некоја идеја:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 5. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.888
  Пол:
  Женски
  Искрено и не планирам да се маскирам, да ставам две кила пудра, маскара пет слоја, вештачки трепки, црвен кармин..

  Сакам нешто едноставно, бледа сенка, креон, маскара пудра и тоа е тоа
  нешто вака :)
  [​IMG]
   
 6. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  424
  Што мислите за на 13г. да отидеш на шминкер за Нова година... Верујте останав за момент без здив кога слушнав...I don't wanna live on this planet any more!
   
  На tropix4e и Trendafilka им се допаѓа ова.
 7. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.189
  Допаѓања:
  69.627
  Пол:
  Женски

  Родителите се криви за ова...ццц.. :x :fubar:
   
  На pamelche му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  11.904
  Пол:
  Женски
  Јас на 13 години ДОМА славев, со моите, со баба ми, дедо ми, со вујко ми и вујна ми. :!: јас незнаев за славење надвор од домашна атмосфера а не па за шминка или ЗА ШМИНКЕРИ на 13 години :o свашта во денешно време еј.. |(
   
 9. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  10.965
  На шминкер одам само за свадби и посебни свечености, за излегувања сама си се шминкам (а според мене Нова Година е само уште едно обично излегување, сум имала подобри излегувања од Нови Години). Наместо да фрлам 2000 за шминкер ќе си купам шминки и четки, последнава година научив многу добро да се шминкам и сфатив дека се е до четките.
  Годинава ќе носам светкав фустан, па не планирам да претерувам со шминката, најверојатно ќе биде нешто вака.

  [​IMG]

  Наместо црвен, планирам да ставам темно розов кармин.
   
 10. Gorddana

  Gorddana Активен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  23
  Креон,римел (малку не многу) и сјај за усни,мислам дека е доволно,а и прикладно за моја возраст.Сенки,пудри,кармини,руж не. :)
   
 11. Pubu-bubu

  Pubu-bubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  39
  дечкииии ај хелп..имам црвена коса и ке носам црно фустанче со темно зелени штикли,и такви обетки и белегзија....шминка појма неам каква зато и ми требате...ако имате некоја идеа слободно... :(
   
 12. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.022
  Што повеќе светки, да бидам џоа лампионче :party:
   
  На pamelche, antonina и Oxymoron им се допаѓа ова.
 13. Peperutche7

  Peperutche7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  23
  Дефинитивно појака шминка, повеќе светки... па еднаш е Нова Година ;)
   
 14. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  6.195
  Не е еднаш, секоја година е. |( И ако е Нова година не мора да бидеме лампиони.
   
  На CoverGirl10, belieber, koritsaki и 13 други им се допаѓа ова.
 15. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.465
  Јас па баш за нова година сум секогаш како дибек нашминкана. :^)
  Ќе улетам ваква, таква шминка и на крај погадно, амин.

  http://www.youtube.com/watch?v=sOpNlGE89P4
  :)
   
 16. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.489
  Абе видете, јас за било кој настан кој вклучува контакт со луѓе - нашминкана сум за никој никаде. :(
  Или едното око ми е понашминкано од другото, или на едното имам утнато линија, или пак изгледам како некој штотуку бокс да ми мавнал... Се нешто како што не треба да е ми се дешава. Најсериозно, не претерувам. Не знам, може од тоа дека се плашам да не утнам нешто - на крајот излегувам како урдичка од дома.

  За оваа година не планирам ништо особено, мислам нова година ауууу.
  У реду је...
   
 17. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.009
  Пол:
  Женски
  Шминка за нова година бе хахаха ќе си закажам кај Дадар да ме направи како вампир во очите :makeup:
  За нова година ќе се нашминкам исто како што си се шминкам секојдневно.Значи пудра,бронзер(што го користам и како руменило)крем(бледо) сенкиче,туш и маскара.Ако е нова година,не значи дека како кловнови треба да шетаме и да светкаме на 500 метра.
   
  На crazylady, Kristina.R, crimson и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Peperutche7

  Peperutche7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  23
  ахаххаха....то така се вели и значи демек еднаш во годината можи да се допушти нешто плус... и на крај краева секој со своето мислење нели :D
   
 19. evelyn993

  evelyn993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  314
  ништо поразлично од шминката за излегување. пудра, креон, римел, сенки 2 нијанси, руменило и кармин. :)
   
 20. glosipgirl

  glosipgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  260
  Сеуште немам одлучено, ќе барам инспирација по женскиве сајтови, на we heart it секогаш има нешто интересно или пак по youtube-ов. :?: Сепак мислам со мачкини очи нема да згрешам. :angel: