1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шминка за матурска

Дискусија во 'Лице' започната од PrincessSuperI, 4 март 2014.

 1. PrincessSuperI

  PrincessSuperI Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали уште од сега закажувате девојки ... :D каде? и колку би дале за шминка за матурска? :) :D
   
 2. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Jaс сум за Smokey eyes :)
   

  Прикачени фајлови:

 3. In-love

  In-love Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2013
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  39
  Може нешто и вака... 8)
   

  Прикачени фајлови:

 4. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.515
  Пол:
  Женски
  Јас за мојата матура дадов 1050ден. за шминка и фризура. Одберете некоја златна средина. Ни многу нападно, ни многу неприметно. :) Еве еден предлог од мене:

  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  A може и вака :)
   

  Прикачени фајлови:

 6. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.390
  Допаѓања:
  6.909
  Пол:
  Женски
  Кога ќе ми текне :wasntme:

  Шминкерката тогаш не се согласи да ми стави кафени нијанси (ко што сакав), па излезе на крај smokey eyes со црни/сиви нијанси.Заокружено со црвен кармин.:lol:

  Баш фино стоеше.

  За цена, не беше скапо.Заедно со фризура и трепки.
   
  На YoungandBeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
 7. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  7.615
  Пол:
  Женски
  Јас од Март имав закажано и веќе немаше место, едвај ја измолив за мене да најде еден час.
  Шминка, фризура и трепки платив 1700 денари.

  Па фешти, матура иде, леле мајко |(. Да сум сега, минимална шминка, косата пеглана и толку.
  Не знам зошто воопшто се испотресов тогаш толку.
  Цела година го планирав мојот фамозен изглед :rofl:.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  888
  Затворена е темава ? :?:
   
 9. Bladeue

  Bladeue Активен член

  Се зачлени на:
  20 мај 2019
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  И јас тоа се прашувам