1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шминка за на училиште, факултет, работа

Дискусија во 'Лице' започната од stefi556, 11 октомври 2012.

  1. kate-pp

    kate-pp Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Не се шминкам за на училиште, некогаш може сјајче или лабело. Немам потреба од пудри и такви работи.
     
  2. Valentina.Vaki

    Valentina.Vaki Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2013
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    578
    Пол:
    Женски
    За на училиште не практикував многу шминка,на факултет се шминкав класично но не нападно а еве сеа и за на работа исто си се шминкам,некогаш помалку некогаш повеќе зависи како со времето стојам. :)
     
  3. NicoleScherzinger

    NicoleScherzinger Активен член

    Се зачлени на:
    21 август 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Јас користам маскара и сјај за усни понекогаш и пудра :)
     
  4. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Не се шминкам за на училиште (и нема да е шминкам). Навистина ме нервираат НЕКОИ шмизли од мојот клас кои доаѓаат нашминкани на училиште.
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  5. richgirl998

    richgirl998 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    286
    Не се шминкам за на училиште. Само лабело Нивеа ставам и тоа е се. Не ја сфаќам потребата да се шминкаш за во училиште. Искрено ме нервираат некои гуски кои идат со 100 кила шминка на нив. Поготово кога сме прва смена :x Катастрофа :worried:
     
  6. Anonymous996

    Anonymous996 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2013
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    755
    :!: Ја просто им се чудам на таквите. Не знам како им се стануе цел саат(или колку и да е) порано, само да набутаат едно 29188429кг пудра, па и туш, па и руж. :x
    Ја не се шминкам за у школо, дефинитиваменте. Ниту се иам шминкано, ниту ќе се шминкам.
     
    На richgirl998 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Ок за основно, па и за средно, ама зошто се буните толку за фах? Јас секогаш сум нашминкана, секако не со сенки и се, ама пудра, туш и маскара. Да тоа е образовна институција, ама сепак неможам да одам туку така пребледена цела, ко дух.
     
    На andrea-dea му/ѝ се допаѓа ова.
  8. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Се согласувам со тебе.Сепак на факултет човек не може да оди како годе.По тренерки или нешто слично,ненашминкан.Секогаш се средувам за на факултет,шминка ставам пудра,руменило,туш,маскара.За основно мислам нема смисла да се шминкате сеуште сте деца,јас кога бев основно не знаев што се шминки,Почнав да користам од средно и тоа мн поретко малце маскара,некогаш моливче туш.А пудри само за излагање сум корстела.
     
    На Camellie, Sanjichka007, swrcii и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    А мене пак многу ме нервираат некој што одат како забаталени и без грам шминка, ни еден чешел на коса трзнат. Па женски сме,среди се, не ти вика никој да се правиш кловн, но малку пудра или коректор,маскара и моливче.. нарочито на факултет. Ако си од 9 на факс, стани во 8, пет до десет минути работа е сето стварно не сфаќам, и ако видат па некое девојче средено фармерчиња, блузе тесно, поднашминкани (не нападно) и одма почувате со буљање као несалам,но тоа е во нашата држава.
     
    На sercee, Camellie и Emotional123 им се допаѓа ова.
  10. Savana93

    Savana93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    159
    Се согласувам и јас, зависно од времето ама барем пола сат одвојувам и обрнувам на изгледот и шминката на факлутет. А за предходните постови ''што ги мразат шмизлите од средно што одат нашминкани''. Зошто ги мразите или ве нервиаат? Сигурно има некоја посебна причина, ако вие можете да ја истакните вашата женственост и убавина природни тие можеби неможат. Па ако ве нервираат мој совет кажете им го тоа в лице, објаснете му колку е убав животот без шминка и обрнување на изгледот можеби и ќе ве послушаат ;) оти знаете лошо е да си нервозен во средно :D
     
  11. tirkenbal

    tirkenbal Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    1.677
    Допаѓања:
    12.536
    Пол:
    Женски
    За училиште користам само маскара и понекогаш сјај. :)
     
  12. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    Не користам ништо,можеби само лабело ако е ладно..Скоро никогаш не се шминкам..
     
  13. sercee

    sercee Активен член

    Се зачлени на:
    9 август 2012
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    25
    Во средно користев туш, маскара, малку пудра и кармин во посветла боја...
    Во факултет секогаш се шминкам нормално не со нападни бои...Сакам секогаш да сум средена од главе до пете :D
     
  14. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Во средно користев пудра, маскара и сјај најчесто, а сега за на факултет си обрнувам малце повеќе внимание и ставам и туш и малку руменило. Доколку се спрема некоја половина час и повеќе не значи дека ставила 100 кила пудра или дека изгеда како кловн, баш напротив, ќе си посвети повеќе време за да не изгледа нападно, а да е средена. Повеќе време и внимание треба за со малку да изгледа добро. Без разлика дали е женско или машко, треба човек да се посвети на себе за да остави добар впечаток. :)
     
  15. Tinna.xD

    Tinna.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2013
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    225
    Пол:
    Женски
    Не се шминкам за на школо...насабајле незнам кај се наоѓам не пак да се шминкам...ко ќе сум попладне ставам пудра понекогаш ако имам некоја мозолка и маскара еднаш-два пати во месецот и лабело обавезно.. :)
     
  16. m3a3c3a3

    m3a3c3a3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    259
    Јас ниту сум се шминкала во основно, ни во средно, а ни на факултет... Јас кога ке станам за на факултет не знам на кој свет сум,а не пак да се шминкам.. :lol: .И онака не одам на бендис.А колешките од на факултет претжно се шминкаат.Има некои кои ставаат дискретна шминка но има некои кои исто се шминкаат и за на факултет и за во диско... :x :^)
     
  17. Roxana

    Roxana Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2013
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    71
    Во секој случај - нежна и ненападна шминка :)
    Најчесто крем, коректор, римел и лабело ( безбојно, само малку сјај остава ) или во краен случај кога не изгледам баш добро природно ставам и пудра и туш :)
     
  18. Aryana

    Aryana Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2013
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    71
    Порано не користев многу шминка но во последно време почнав. За на факултет ставам маскара, моливче, малку руменило и кармин. За посвечени прилики - повеќе.
     
  19. SnowWhite91

    SnowWhite91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    1.153
    Допаѓања:
    1.398
    Ставам ББ крема, малку камена пудра за да не ми светне лицето, малку руж и сјај за усни. Ништо посебно! :)
     
  20. kathy-style

    kathy-style Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2012
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    191
    Никогаш не се шминкам за на училиште иако 70% се шминкаат.Секогаш одам природно на школо само некогаш ставам коректор на некое мозолче и ставам лабело.Ништо друго