1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шминка за очи

Дискусија во 'Лице' започната од Taylor, 22 ноември 2010.

 1. stefi556

  stefi556 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  362
  Пол:
  Женски
  Идеи за шминка

  Девојки ми треба идеја за шмина за на веридба. Имам 15 год. и не сакам да е нешто пренападно. Помош?
   
 2. m.maca

  m.maca Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2012
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Можеш да си ставиш сенка за очи, некоја неутрална боја, малку туш и маскара, сјај за усни и малку руменило според мене би било супер за пригодата и годините кои ги имаш срцка позз :*
   
 3. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  8)
   

  Прикачени фајлови:

  • 1 (16).jpg
   1 (16).jpg
   Големина на фајлот:
   21,7 KB
   Прегледи:
   352
  • 1 (18).jpg
   1 (18).jpg
   Големина на фајлот:
   33,3 KB
   Прегледи:
   352
  • 1 (19).jpg
   1 (19).jpg
   Големина на фајлот:
   20,4 KB
   Прегледи:
   352
  • 1 (23).jpg
   1 (23).jpg
   Големина на фајлот:
   37,3 KB
   Прегледи:
   352
 4. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  632
 5. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  8)
   

  Прикачени фајлови:

  • 1 (20).jpg
   1 (20).jpg
   Големина на фајлот:
   9,1 KB
   Прегледи:
   318
  • 1 (21).jpg
   1 (21).jpg
   Големина на фајлот:
   26,5 KB
   Прегледи:
   318
 6. srcula

  srcula Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  48
 7. Savannah

  Savannah Активен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  14
  Па вака само со моливче и маскара си се шминкам, понекогаш и туш :)
  Обично незнам сите ми велат не ставај многу шминка, имаш убаво лице, очи,итн., и ги слушам, не ставам ич шминка, само малце, е сега ко одам по дискотеки се шминкам појако.
  Еве обично како се шминкам:
  http://cdn.buzznet.com/assets/users16/a ... 492755.jpg
  А ко одам на посебни пригоди или во дискотеки вака:
  http://pak101.com/userfiles/2011/11/10/ ... es-009.jpg
   
 8. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  8)
   

  Прикачени фајлови:

  • 1 (31).jpg
   1 (31).jpg
   Големина на фајлот:
   38,2 KB
   Прегледи:
   258
  • 1 (32).jpg
   1 (32).jpg
   Големина на фајлот:
   30,9 KB
   Прегледи:
   258
  • 1 (33).jpg
   1 (33).jpg
   Големина на фајлот:
   50,3 KB
   Прегледи:
   258
 9. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  8)
   

  Прикачени фајлови:

  • 1 (34).jpg
   1 (34).jpg
   Големина на фајлот:
   27,7 KB
   Прегледи:
   225
  • 1 (35).jpg
   1 (35).jpg
   Големина на фајлот:
   33 KB
   Прегледи:
   225
 10. DreamAngel

  DreamAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  584
  Допаѓања:
  353
  [​IMG]

  девојки ке може некоја да ми дај туторијал на јутуб за ваква шминка, оти прилично комплицирано ми изгледа :^)
   
 11. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
   

  Прикачени фајлови:

  • 1 (36).jpg
   1 (36).jpg
   Големина на фајлот:
   26,6 KB
   Прегледи:
   385
  • 1 (37).jpg
   1 (37).jpg
   Големина на фајлот:
   39,7 KB
   Прегледи:
   385
  • 1 (38).jpg
   1 (38).jpg
   Големина на фајлот:
   44,5 KB
   Прегледи:
   385
  • 1 (39).jpg
   1 (39).jpg
   Големина на фајлот:
   24,9 KB
   Прегледи:
   385
  • 1 (40).jpg
   1 (40).jpg
   Големина на фајлот:
   35,3 KB
   Прегледи:
   385
 12. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Не само за очи. Комплетно совршено.
   
  На kate21 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
   

  Прикачени фајлови:

  • 1 (49).jpg
   1 (49).jpg
   Големина на фајлот:
   24,4 KB
   Прегледи:
   352
 14. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.968
  Допаѓања:
  9.980
  Пол:
  Женски
 15. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
   

  Прикачени фајлови:

  • 1 (143).jpg
   1 (143).jpg
   Големина на фајлот:
   36,1 KB
   Прегледи:
   308
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 16. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.879
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 17. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  684
 18. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  :emo:
   

  Прикачени фајлови:

  • 1 (144).jpg
   1 (144).jpg
   Големина на фајлот:
   43,5 KB
   Прегледи:
   238
  • 1 (153).jpg
   1 (153).jpg
   Големина на фајлот:
   41,5 KB
   Прегледи:
   238
  • 1 (188).jpg
   1 (188).jpg
   Големина на фајлот:
   39,3 KB
   Прегледи:
   238
  • 1 (243).jpg
   1 (243).jpg
   Големина на фајлот:
   33,9 KB
   Прегледи:
   238
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 19. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  8)
   

  Прикачени фајлови:

  • 4 (1).jpg
   4 (1).jpg
   Големина на фајлот:
   50,8 KB
   Прегледи:
   208
  • 4 (2).jpg
   4 (2).jpg
   Големина на фајлот:
   42,9 KB
   Прегледи:
   208
  • 4 (3).jpg
   4 (3).jpg
   Големина на фајлот:
   29,7 KB
   Прегледи:
   208
 20. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  8)
   

  Прикачени фајлови:

  • 4 (5).jpg
   4 (5).jpg
   Големина на фајлот:
   56,2 KB
   Прегледи:
   190
  • 4 (6).jpg
   4 (6).jpg
   Големина на фајлот:
   36,3 KB
   Прегледи:
   190
  • 4 (9).jpg
   4 (9).jpg
   Големина на фајлот:
   205,5 KB
   Прегледи:
   190