1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шминка за свадба

Дискусија во 'Лице' започната од sofijacasas, 29 октомври 2011.

 1. sofijacasas

  sofijacasas Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  4
  Ако може да ми кажете некоја шминка :D за 15 години за на свадба и некој така педикир,благодарам однапред, може да ми пратите некој линк од youtube со педикир и шминки :D
   
 2. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.886
  Нели имаш 11 години? :^)

  Не се шминкај. Евентуално маскара и/или креон. Толку.

  Ноктите обични. Никакви педикири маникири.
   
 3. sofijacasas

  sofijacasas Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  4
  lov3 јас имам 16 години али барам шминка онака малку понежна за да не бидам толку напорна :D :D
   
 4. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Еве нешто понежничко...
   

  Прикачени фајлови:

  • 51.jpg
   51.jpg
   Големина на фајлот:
   64,1 KB
   Прегледи:
   632
  • 66.jpg
   66.jpg
   Големина на фајлот:
   80,3 KB
   Прегледи:
   631
  • 72.jpg
   72.jpg
   Големина на фајлот:
   125,7 KB
   Прегледи:
   631
  • makeup_3_m.jpg
   makeup_3_m.jpg
   Големина на фајлот:
   29,1 KB
   Прегледи:
   631
  • 34.jpg
   34.jpg
   Големина на фајлот:
   20,8 KB
   Прегледи:
   631
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.537
  Допаѓања:
  31.543
  Пол:
  Женски
  Јас нежно се шминкам. Светла сенка, светол кармин, течна пудра, римел и бронзер. Не сакам јака шминка, ниту пак моливче за очи. Исто како во очи да си брцам.