babylove овошни кашички

Шминка за “спуштени капаци''

Дискусија во 'Лице' започната од Talita, 22 мај 2016.

 1. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  939
  Допаѓања:
  1.393
  Пол:
  Женски
  Мислам дека ни треба некоја ваква тема на нас девојките со “спуштени капаци'' . Барав на youtube ама нема многу видеа, па би било добро и некоја македонска блогерка да ни направи видеа
   
  На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
 2. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.177
  Допаѓања:
  7.611
  Пол:
  Женски


  Исто и ова многу добро изгледа.
  Секогаш кога пробував да експериментирам нешто, отворам очите сепак ништо :@.
  Сега си го пуштам ова, а и во право си, добро би било некоја да направи видео и за нас.
   
  На LollySky и celineparis им се допаѓа ова.
 3. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  939
  Допаѓања:
  1.393
  Пол:
  Женски
   
  На okcenzi и LollySky им се допаѓа ова.
 4. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  4.071
  Пол:
  Женски

   
  На rainbowec и LollySky им се допаѓа ова.
 5. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.196
  Допаѓања:
  12.832
  Пол:
  Женски

  Сите видеа на девојкава се за мали очи со спуштени капаци.
   
  На rainbowec и LollySky им се допаѓа ова.
 6. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.928
  Допаѓања:
  13.930
  Пол:
  Женски  A мислам дека и @Rose96 има пишувано за ова.
   
 7. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.928
  Допаѓања:
  13.930
  Пол:
  Женски

  Многу едноставен трик со кој научив да креирам cut crease e со помош на лажиче. Неколку обиди и утки, и ќе се научите :)
   
  На EdnaDevojka21, Talita, okcenzi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  18.268
  Допаѓања:
  119.608
  Пол:
  Женски
  Од форумов научив дека црна сена не се става на спуштени капаци бидејќи дополнително го затвора окото.
  Но, треба да ставате посветли сенки и светки за да се отвори окото со тенка линија на туш.
   
  На Quuen и LollySky им се допаѓа ова.
 9. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.674
  Допаѓања:
  37.087
  Се е до техниката, јас имам спуштени капаци и ставам дебела линија туш и ставам и црна сенка. :)
  Треба само да научите правилно да ги нанесувате сенките :)
   
  На Mishela, CameliaMiller, YoungandBeautiful и 6 други им се допаѓа ова.
 10. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.691
  Допаѓања:
  14.398
  Пол:
  Женски
   
  На Rose96 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. buttercup5

  buttercup5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  1.240
  Пол:
  Женски