1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шминка и фризура. Кој ќе се погрижи за нив???

Дискусија во 'Свадба' започната од I.vana, 21 февруари 2012.

  1. April87

    April87 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    551
    Допаѓања:
    447
    Пол:
    Женски
    Девојќи дали има профил на фб Ксенија во Битола, или студиото каде што шминка?
    Ако знаете, дајте линк. :)
     
  2. sandrickas

    sandrickas Активен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Devojki....ajde ke ve molam za pomos.....predlog frizer i sminker za nevesta vo Bitola...dali nekoj ima iskustvo so silluette ili viola...nekoj drug sto e dobar????
     
  3. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.639
    Допаѓања:
    240
    Пол:
    Женски
    Колку чини шминка и фризура ама не невестинска кај дадар?
     
  4. happy1901

    happy1901 Активен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    девојки, мислење за студио Есенс (таму шминка Љупка Арсовска, а фризура прави сестра и)? или да ми препорачате некој кај што можам да направам и шминка и фризура за пристојна цена?
     
  5. monibejbi

    monibejbi Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2010
    Пораки:
    1.837
    Допаѓања:
    2.073
    Мене ми ја правеј косата во студио драгица во центо.Ми ја нправија настрана навиткана во локни имв и уметоци шатирани и косата ми беше шатирана.Стварно се професионлци косата не ми се мрдна.
     
  6. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    jagotka123,....незнам точно да ти кажам, но ете заокружи си дека под 1800/2000 нема да биде. (слушајќи многу невести,кои имале различни искуства со различни фризери/шминкери)
     
  7. happy1901

    happy1901 Активен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Девојки, некоја од вас да ми даде моб. од Љупка Арсовска? звонам на фиксниот во Есенс, но никој не се јавува...итно ми е...фала Ч)
     
  8. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Ако може и мене број во ЛП, на триста свадби сум во септември, па да пробам како ке изгледа тоа... :)
     
  9. sarah.key

    sarah.key Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    23
    Дали има некој искуство со Дадар за фризура ?
     
  10. babybelle

    babybelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    70

    Љупка и Мила се веќе извесен период во ЊуЈорк, таму работат, живеат (Љупка 100% за Мила не сум сигурна)...незнам дали воопшто ќе се вратат така да не рачунајте на нив :worried: ! инаку јас и брат ми таму се шишавме, и имам и другарки што ги шминкала Љупка, екстра е девојката, ептен ја бива ;)
     
  11. sarah.key

    sarah.key Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    23
    Веќе прашав ама ми се ближи ептен времето па може некој ќе знае да ме посоветува :?: Дали знаете некој што правел фризура кај Дадар и дали биле задоволни ????
     
  12. I.vana

    I.vana Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    40
    Многу мои другарки правеле фризура кај Дадар и сите беа стварно супер...само прашај да не менувал фризери зошто целе постава му отиде
     
  13. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    јас имам чуено дека мн.пати дадар знаел буквално да ги препушти на работничките, дека не секогаш си стоел на зборот дека он ќе ги средува.
     
  14. I.vana

    I.vana Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    40
    Па Дадар не прави фризури никогаш. Си има фризери...а дека некој друг шминка наместо него не сум слушнала
     
  15. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    Сеуште е рано за мојат свадба ама фризурата веќе е договорено дека ќе ја правам кај моите другарки кои што се воедно и фризерки и добро знаат што сакам и знам дека баш така ќе ме направат,а за шминката можеби кај нив иако не шминкаат често,а можеби и на друго место,сеуште се двоумам :?: ,но има време :D
     
  16. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Дадар мене ме утна скроз на мојата свадба, не сум задоволна како ме нашминка, инаку случајно запознав една девојка Зорица, ја шминакше и Лоба за фотосесии и спотови, како и неколку невести и другарка ми, секоја чест за девојката. Прекрасно работи.
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Marchesa

    Marchesa Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    965
    Мене Зорица ме шминкаше еднаш и сум презадоволна. Снаа ми ја имаше најубавата невестинска шминка што сум ја видела заради неа. Работеше во Алфа тв, се разбира во телевизиска шминка и може затоа шминката на слики изгледа феноменално :clap:
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    И мене Зорица ме шминкаше за свадбата, но и фризурата ми ја направи. Презадоволна сум од тоа како работи и важно и е да ја погоди невестата како што сака таа. И воопшто не зема многу пари, ниту се преценува, секогаш е достапна за било што.
     
  19. AloneM

    AloneM Активен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    46
    Како ја контактирате Зорица, презиме, ФБ профил, и колку зема само за шминка?
    Благодарам за информацијата.
     
  20. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Може ли и за мене бројче? :)