Шминка и фризура. Кој ќе се погрижи за нив???

Дискусија во 'Свадба' започната од I.vana, 21 февруари 2012.

 1. Една_28

  Една_28 Нов член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Шминка Шурбевски. И Даниел Николовски исто е супер, лично јас имам искуство со Шурбевски за мојата свадба и него го препорачувам..Даниел шминкаше неколку мои пријателки и сите исто така беа задоволни.
   
 2. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.914
  Допаѓања:
  3.426
  Kolku ti naplati surbevski?
   
 3. Мариаа.

  Мариаа. Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2016
  Пораки:
  1.767
  Допаѓања:
  10.951
  Пол:
  Женски
  Студио 501 за невестинска шминка и фрузура искуства?
   
 4. Една_28

  Една_28 Нов член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  3000 ден
   
 5. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.914
  Допаѓања:
  3.426
  Samo sminka bez frizura?
   
 6. Една_28

  Една_28 Нов член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Да само шминка, и ако се решиш за кај него имај во предвид дека касни и тоа доста :)
   
 7. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  634
  Допаѓања:
  1.039
  Пол:
  Женски
  Феминки, ај препорачајте ми студио во Скопје за невестинска шминка и фризура.
   
 8. Vip83

  Vip83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2014
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  235
  Навистина фризериве и шминкериве претеруваат кога станува збор за дотерување на невеста! Со високо образование сум па ми требаат денови и денови да заработам 3000 денари! А тие со некое курсче за два саати оп 3000 денари. Срамота!
   
  На Divinebutterfly, Nastja97, Macito007 и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Мариаа.

  Мариаа. Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2016
  Пораки:
  1.767
  Допаѓања:
  10.951
  Пол:
  Женски
  Се согласувам со тебе! Јас моментално спремам свадба и кај и да прашам 5000 ден е почетна цена за шминка и фризура. Ја претераа. А,реално нека постои еден, двајца,тројца шминкери кои би биле стварно врв и нека ја имаат таа цена, ова денес сите исто.Хаос
   
  На Vip83 и Rubiii им се допаѓа ова.
 10. Vip83

  Vip83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2014
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  235
  Феминки,наскоро ми е свадбата и ако може напишете кои фризури сега се ИН!? Уште подобро ако има и слика. Во предвид доаѓаат фризури со долга и кратка коса!
   
 11. Sanjche85

  Sanjche85 Нов член

  Се зачлени на:
  12 април 2018
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
 12. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  4.989
  Пол:
  Женски
  Колку зима Даниел Николовски за шминка и фризура? :inlove: :) :sun:
   
 13. Coco31

  Coco31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2017
  Пораки:
  974
  Допаѓања:
  3.998
  Пол:
  Женски
  Студио hairdo дали некоја има искуство со невестинска фризура и шминка?
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Lolita5

  Lolita5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  284
  Пол:
  Женски
  Studio Fitore колку земаат за фризура?
   
 15. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.914
  Допаѓања:
  3.426
  Za frizura nema da pogresis kaj niv a sminka ne znam
   
  На Coco31 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Lolita5

  Lolita5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  284
  Пол:
  Женски
  Предложете ми фризерски салон со нормални цени. Фризура за апсолвентска вечер
   
 17. Sk95

  Sk95 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2016
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  10
  Zdravo
  Dali ke mozes da mi dades brojce za kontakt od Kaltrina? Ja najdov na fb ama ne odgovara vo inboks fala ti
   
 18. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.914
  Допаѓања:
  3.426
  Kaj armend kolku pari e?
   
 19. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  478
  Девојки хелп.. Се мислам за шминка и фризура за невеста помеѓу Даниел Николовски, Зоран Шурбевски и Небојша Пешевски? Секое искуство е добредојдено а и ако знаете цени пишете :)
   
 20. simona_baby

  simona_baby Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2017
  Пораки:
  1.298
  Допаѓања:
  6.190
  Пол:
  Женски
  Шурбевски- презадоволна зема отприлика 9000
   
  На malecko5 и didisi им се допаѓа ова.