Шминка и фризура. Кој ќе се погрижи за нив???

Дискусија во 'Свадба' започната од I.vana, 21 февруари 2012.

 1. Искра 90Ј

  Искра 90Ј Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2018
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  163
  Шурбевски пре презадоволна ... На човекот рацете да му се позлатат. На свадбата плачев (трудна хормони ....) не мрдна шминката :)
   
  На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Feminka_24

  Feminka_24 Нов член

  Се зачлени на:
  2 април 2018
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Дечки предлози за шминка и фризура до 100 евра?
   
 3. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.939
  Допаѓања:
  37.080
  Пол:
  Женски
  Зорица Николова, доаѓа дома, 5000 е пакет фризура и шминка.

  Покрај Шурбевски само она ми е уметник што знае да нашминка секаков тип на луѓе и лица, да не е по шаблон.
   
 4. Feminka_24

  Feminka_24 Нов член

  Се зачлени на:
  2 април 2018
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  А дали имаш линк од фб од Зорица?
   
 5. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.939
  Допаѓања:
  37.080
  Пол:
  Женски
 6. S.L

  S.L Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Колку зема Бобан Тодоровски за шминка и фризура? Видов не работи веќе кај Бубе.
   
  На Mintini му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ♡ andzela ♡

  ♡ andzela ♡ Активен член

  Се зачлени на:
  19 март 2018
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  6.500 пакет. Јас се мислам помеѓу Дадар, Фран или Небојша. Што мислите вие ?
   
 8. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  1.813
  Допаѓања:
  47.276
  Пол:
  Женски
  Дадар искрено само името му останало, не сум нешто импресионирана. Фран ми се допаѓа како шминка, но сум слушнала дека користи Импала пудра. За таква пудра не ми стави на лице не би даала пари. Небојша го знам подолго време, и сестра ми ја шминкаше за матура. Си има дечкото техника и можеш да му кажеш слободно како сакаш и што сакаш.
   
  На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Sofi9

  Sofi9 Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2017
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  знае ли некој дали кај Шурбевски има додатоци да коса, надградба со штипки,која може да се искористи ако прави фризура, па да му се врати? има така кај другиве фризери ама не знам за кај него
   
 10. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.914
  Допаѓања:
  3.425
  Za kosa ne bi ti go preporacala
   
 11. ♡ andzela ♡

  ♡ andzela ♡ Активен член

  Се зачлени на:
  19 март 2018
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  А фризура кај Станче Кипријановски? Со шминкер Небојша пошо Станче само фриз прави
   
 12. Liky

  Liky Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2014
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Здраво дечки. Може ли да ми препорачате фризерка за свадба, шминка имам договорено само за фризура ми треба...ама да не биде прескапа затоа што не сакам некои посебни невестински фризури, чисто да ми направи некое интересно фризурче или само да ме навитка. Инаку јас сум невестата (кажувам затоа што знам дека има разлика во цена за невеста и гостинка ) :) Фала однапред
   
 13. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  3.483
  Допаѓања:
  6.928
  Пол:
  Женски
  Frizura i sminka vo okolinata na gjorce,vlae,karpos ili centar? Ne sum nevesta ama na bliska svadba sum.
   
 14. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.914
  Допаѓања:
  3.425
   

  Прикачени фајлови:

 15. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  3.483
  Допаѓања:
  6.928
  Пол:
  Женски
 16. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.140
  Допаѓања:
  22.784
  Пол:
  Женски
  Nekoe studio od Cair da preporacate? kaj Dodona lani bev nesto ne sum mn zadovolna .. ili pa za Gaga Saraj ??
   
 17. elena.93

  elena.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  11
  Гага веќе не се како порано,не бев ич задоволна последниот пат,а за Чаир и околината дефинитивно или Студио Вале или Кенза двете се многу добри и за шминка и фризура
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 18. *Лорена*

  *Лорена* Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  4.394
  Пол:
  Женски
  Мене па Вале не ми се допадна ич. Шминка пролазна, фризура крш. Во Кенза не сум била.
   
 19. My name

  My name Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2016
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  816
  Пол:
  Женски
  Мене ми треба шминка и фризура ама не невестинска во Кисела Вода (околу рампа).

  Може предлог?
  И колку би бил комплетот?
  Фала феминки

  *Не знаев во која друга тема да прашам, па затоа овде пишав :)
   
  Последна измена: 15 јули 2018
 20. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.939
  Допаѓања:
  37.080
  Пол:
  Женски
  Ни мене студио Вале не ме воодушевија. Шминката беше супер, фризурата онака, но шминката почна под очите и околу устата да ми се размачкува после 4 саати, па цело време се ѕиркав во огледало. А трепките не ги скратија доволно па во внатрешниот раб од окото цело време ги осеќав, ќе полудев!

  Знам дека е топло времево, ама шминката на Зорица Николова никогаш не ми мрднала ни преку лето.