Шминка и фризура. Кој ќе се погрижи за нив???

Дискусија во 'Свадба' започната од I.vana, 21 февруари 2012.

 1. Mini90

  Mini90 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  528
  Допаѓања:
  2.113
  Пол:
  Женски
  Инфинити во К.Вода, одлични се.

  https://www.facebook.com/infinityhairstudio/
   
 2. My name

  My name Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2016
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  813
  Пол:
  Женски
  На Mini90 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  2.931
  Anfi
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mssuniquee

  mssuniquee Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  21.516
  Пол:
  Женски
  I kaj niv sum bila onaka okej se :)) Kenza zakazav pa ke vidime
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.438
  Допаѓања:
  120
  Пол:
  Женски
  Kenza kolku zima za obicna sminka i frizira i te molam ako mozes da mi objasnis kaj se naoga sakam kaj niv da zakam vaka od sliki ubavo rabotat.
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mssuniquee

  mssuniquee Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  21.516
  Пол:
  Женски
  Zadutre ke idam kaj niv pa ke spodelam impresii. Inace mislam Sever Cair se naoga
   
  На jagotka123 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. elena.93

  elena.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2012
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  5
   
 8. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.411
  Допаѓања:
  24.648
  Пол:
  Женски
  Нема додатоци, си носиш сам што сакаш. Мене ми правеше невестинска фризура, презадоволна сум. Јас имав надградба реп, ама сама си однесов. И на сестра ми кога беше невеста исто он и правеше и фризура. Не е фризер, ама има осет човекот. Мене најмногу ми се допадна тоа што не праи кич фризури, нешто поедноставно, ама модерно.
   
 9. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.402
  Допаѓања:
  3.003
  Пол:
  Женски
  Друштво во сабота сум на свадба и ми треба пакет фризура и шминка до 1000 денари.Скопје Фала ви
   
 10. monik55

  monik55 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  4.608
  Допаѓања:
  47.935
  Пол:
  Женски
  https://www.instagram.com/sstudiobeauty/
  700 den frizura i sminka.
  Vo Cair se naoga.
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. SmartyWifey

  SmartyWifey Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2018
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Фиторе или Шурбевски за фризура и шминка? Шурбевски ми е пробан за блиска свадба и бев презадоволна. Братучетка ми за невеста ја правеа во фиторе и беше како порцеланска кукла. Ваше мислење?
   
  На Jenyl и mssuniquee им се допаѓа ова.
 12. mssuniquee

  mssuniquee Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  21.516
  Пол:
  Женски
  Fitore (fingers)
   
 13. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  2.931
  Koja e cena kaj fitore
   
 14. mssuniquee

  mssuniquee Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  21.516
  Пол:
  Женски
  за невеста 200 евра зема
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 15. elena.93

  elena.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2012
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  5
  И многу тешко се наоѓа термин треба многу порано да се закаже
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 16. mssuniquee

  mssuniquee Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  21.516
  Пол:
  Женски
  Znam deka za nevesti se zakazuva 1-vi i 2-ri Januari. Barem mene togas taka mi kaza☺️
   
  Последна измена: 17 август 2018
 17. simona_baby

  simona_baby Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2017
  Пораки:
  1.225
  Допаѓања:
  5.698
  Пол:
  Женски
  Шурбевски..ако сакаш нешто умерено и нежно нема да згрешиш
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 18. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.438
  Допаѓања:
  120
  Пол:
  Женски
  Fitore
   
  На SmartyWifey и mssuniquee им се допаѓа ова.
 19. Marie.m

  Marie.m Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  799
  Допаѓања:
  679
  Девојки може ли да ми кажете некоја од вас скоро се шминкала во Фиторе, дали тешко се закажува како што кажуваат тука по темава? Читам измешани коментари за нив, не е спорно дека беспрекорно прават се, ама дека можело да се случи да не сакаат да ти закажат или пак да не ти го чуваат терминот.
  Ај ве молам споделете искуства ваши или на некој што знаете дека поскоро се правел кај нив пошто се мислам дали да закажам за невеста кај нив
   
  Последна измена: 19 септември 2018
 20. mssuniquee

  mssuniquee Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  21.516
  Пол:
  Женски
  Јас бев кај нив пред 2 години, сестра ми лани беше невеста и исто беше и двете закажавме на 2ри Јануари а свадбите беа Август. Најубаво јави се прашај за термин иако знам ке ти каже да отидеш во салонот да си закажеш термин и да си оставиш капар :)
   
  На Marie.m му/ѝ се допаѓа ова.