Шминка и фризура. Кој ќе се погрижи за нив???

Дискусија во 'Свадба' започната од I.vana, 21 февруари 2012.

 1. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.431
  Допаѓања:
  7.308
  Мене ми треба шминка и фризура за на свадба во Куманово до кај 700 денари комплет , ако може и број за контакт.
   
 2. Mila Stojanova

  Mila Stojanova Нов член

  Се зачлени на:
  22 септември 2018
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Bev nevesta pred dve nedeli , za mojot izgled se pogrizi Daniel Nikolovski i na uste nekolku moi drugarki megju koi i majka mi i sestra mi , bese pretoplo a sminkata i frizurata na nitu edna od nas ne mrdna . Fala
  vi uste ednas na site koj ni go pteporacavte bidejki se obrativ kaj nego po preporaka koja ja vidov od vas tuka t.e sestra mi koja e dolgi godini clen na femina forumot i sum prezadovolna . toplo sega jas vi go preporacuvam na site koj ova ve sleduva .
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mila Stojanova

  Mila Stojanova Нов член

  Се зачлени на:
  22 септември 2018
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  jas bev nevesta i plativ 6000 denari , mi bese mnogu na pocetok no
  posle uslugata ne se pokajav ni za moment , sekoja cest na deckoto i mnogu e fin
   
 4. Arijana22

  Arijana22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Сигурно зима толку? Погоре една членка има пишано дека и земал 3000ден. И тие што се шминкате кај него кај праите фризура? Соработува со некого ?
   
 5. simona_baby

  simona_baby Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2017
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  6.181
  Пол:
  Женски
  Мене он лично ме правеше и шминка и фризура а инаку да доаѓа еден дечко Бојан кај него за фризури.Мене ми средија да платам помалку испадна 6000 а сестра ми кога се јави и рече мислам 3000 шминка и фризура зависи должина што ќе сакаш колку е тоа комплицирано.Повеќе од 9000 нема шанси да ти испадне.Башка ќе одиш кај него па ќе си се договорите за се
   
  На Arijana22 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.982
  Допаѓања:
  11.809
  Пол:
  Женски
  Мои блиски се правеа пред еден месец. За невеста е 9000, за останати околу 4500-6000 ден. Во секој случај не е 3000, посебно не за невеста. Се закажува месец ипол- два пред свадба и имај на ум дека ќе бидеш спремна саат-саат ипол покасно од договореното. Малку споро прават, ама многу се внимателни и опуштени.
  Инаку, има дечко и девојка што му помагаат со шминкањето и фризурата ( на пример ќе ти стават подлога, ќе ти измијат/ исфенираат коса и слично), ама најголемиот дел од работа и околу шминката и околу фризурата ја прави Зоран.
   
  На Arijana22 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Arijana22

  Arijana22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  А каде се наоѓа?
   
 8. Arijana22

  Arijana22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Како сте задоволни од фризурите кај него? Се мислам помеѓу него и Фиторе па секое искуство би ми било добредојдено
   
  На simona_baby му/ѝ се допаѓа ова.
 9. simona_baby

  simona_baby Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2017
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  6.181
  Пол:
  Женски
  Јас отидов кај него првенствено зошто преферира нежна шминка.Сака нежни невести што не значи ако ти сакаш појака шминка дека нема да ја добиеш.Шминката косата издржаа цел ден имав и некои флеки на лицето се беше успешно покриено.Јас си се свиѓав ептен и другите рекоа дека уствари тоа сум јас дека сум им се свиѓала е сега дали ми правеа лице незнам :) нели секоја невеста е најубава.Точен е прецизен ме заврши за саат ипол.А за фиторе незнам немам искуство никакво таму.
   
  На Arijana22 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Sofi9

  Sofi9 Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2017
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  моја другарка се шминкаше кај него пред три месеца и имаше темно кафен/бордо кармин со јаки црни smokey очи... она така сакаше и така ја направи
   
  На simona_baby му/ѝ се допаѓа ова.
 11. simona_baby

  simona_baby Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2017
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  6.181
  Пол:
  Женски
  Па нормално прво ја почитува желбата на невестата.
   
 12. Arijana22

  Arijana22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  А за Небојша Пешевски што мислите?
   
 13. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.982
  Допаѓања:
  11.809
  Пол:
  Женски
  Во Дебар Маало, одма до кафичот Кино Карпош.
   
  На Bu_bi му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Frosty!

  Frosty! Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2018
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  Ќе ве молам бројче од Шурбевски, барав во темава ама не можев да најдам.
   
 15. ..barbie..

  ..barbie.. Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  070 441-972
   
 16. Firework

  Firework Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Здраво девојки.
  Неколку пати ја прочитав темата со сите одговори и сеуште не можам да се одлучам кој би се погрижил за мојата шминка и фризура; свадбата ми е во август и знам дека набрзо треба да закажам.
  Се мислам многу меѓу Шурбевски, Арменд и Васе Доковски. Според последните неколку мислења гледам дека доста девојки Шурбевски го фалат, но јас слушнав од моја блиска другарка дека се случило и да откаже на самиот ден на свадбата ... Не знам, можеби е гласина, но сепак се мислам ...
  Ви благодарам однапред и ги чекам вашите мислења, совети и искуства. :)
   
 17. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.907
  Допаѓања:
  36.965
  Пол:
  Женски
  Шурбевски!

  Васе не го ни земај во предвид :shake:
   
 18. Sofi9

  Sofi9 Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2017
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  зошто не васе? :) мене васе ми е супер,талентиран е дечкото. секогаш убаво ме шминка, ме тинтра буквално,мн е посветен во својата работа...да не збориме што има врв од шминки и што е педантерија невидена.
   
 19. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.907
  Допаѓања:
  36.965
  Пол:
  Женски
  Не ми се допаѓа, сеуште е како "приучен", не е уметник како Шурбевски.
   
  На Coco31 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Sofronko

  Sofronko Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  863
  Пол:
  Женски
  Шурбе дефинитивно нема утка