Шминка и фризура. Кој ќе се погрижи за нив???

Дискусија во 'Свадба' започната од I.vana, 21 февруари 2012.

 1. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.508
  Допаѓања:
  25.924
  Пол:
  Женски
  @Firework
  Од Шурбевски сум презадоволна. Секогаш ми е избор број 1. Не ми се верува дека извисил некого и тоа баш на ден на свадба. Повеќе пати и за различни пригоди се имам шминкано кај него и секогаш е коректен. И сум каснела по 15-20 ми, ме чекал, ниту еднаш не направил проблем. Сега последно за свадба се јавив да закажам за сестра ми, кума беше, и се јавив месец ипол унапред. Се договоривме, ама после неколку часа ми се јави да ми каже дека баш тој викенд ќе биде во Приштина, кога да ја запише видел, и одма се јави, што е многу коректно. И закажа сестра ми кај Васе Доковски. Исто убаво ја нашминка и траеше шминката. Кај Арменд не сум се шминкала, од она што гледам на нет ми се свиѓа. Така да кого и да одбереш нема да погрешиш. Ја кога би бирала, Шурбе би го избрала.
   
  На Sofronko му/ѝ се допаѓа ова.
 2. anaspace

  anaspace Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Може ли фб или инстаграм од Шурбевски, каде можам да поглегнам некога шминка?
   
 3. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.508
  Допаѓања:
  25.924
  Пол:
  Женски
  https://www.instagram.com/zoranshurbevski
   
 4. rolulika

  rolulika Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2018
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  Дадар е мајстор за шминка.
   
 5. Starlič

  Starlič Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  5.563
  Пол:
  Женски
  Штипјанки и Кумановки:D Ве молам предложете ми некој што шминка и прави невестински фризури, за во Март ми треба.
   
 6. IChika

  IChika Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2017
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Девјки свадбата ми е во мај, колку време треба да се закаже порано за шминка, и дали има предлог некој што доаѓа дома за шминка само?
   
 7. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.287
  Допаѓања:
  7.981
  Јас закажав 2-3 месеци пред свадба:)
   
  На IChika му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Starlič

  Starlič Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  5.563
  Пол:
  Женски
  Колку земаат Шурбевски,Арменд??
   
  На Elena-123 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.287
  Допаѓања:
  7.981
  Шурбевски 150 евра (ако не поскапел во меѓувреме) а Арменд 200, а може и повеќе :) Кај Арменд беше една пријателка со природни црти на лице убави,искрено и ги покрил со шминката,на други свадби била поубава. А и фризурата и беше малце како на нусе:wasntme:
   
  На Dreamgirl90 и Starlič им се допаѓа ова.
 10. Orchidea

  Orchidea Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2017
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  491
  Пол:
  Женски
  Во Штип би ти ја препорачала Тања Ракич.
   
  На Starlič му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Nataska1989

  Nataska1989 Активен член

  Се зачлени на:
  21 март 2018
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Jas sega zakazav za vo Maj :)
   
 12. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.389
  Допаѓања:
  241.589
  Пол:
  Женски
  Штип-Александра Стилисимо
   
  На Starlič му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Kay Scarpetta

  Kay Scarpetta Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2015
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  219
  Пол:
  Женски
  Јас правев свадба во мај 2016 и бев во Диор Штип, тогаш пакетот за невеста беше 3000 ден (шминка со трепки и фриз). Ме шминкаше Зоки. Пред да почне ме праша дали сакам поприродна или понагласена (да не речам нападна) шминка, избрав поприродна и супер ме нашминка.

  Фризот беше друга прича, без разлика што кажав без тапирање и неколку пати ја предупредив типката дека не сакам толку поткревање од корен (ја носев косата пуштена со лабави локни), пак ме изнатапираа како тетка некоја |(
   
  На Starlič му/ѝ се допаѓа ова.
 14. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  451
  Небојша Пешевски или Даниел Николовски?
   
 15. peperutce777

  peperutce777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  59
  Битолчанки Ксенија или Благица ( кај ксенија што работи ) за невеста ?
   
 16. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.439
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Fitore kaj se naoga sega znae nekoj
   
 17. Bibi30

  Bibi30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2017
  Пораки:
  438
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Благица (ако е таа што се презива Николовска). За свадба ме шминкаше, презадоволна.
   
  На peperutce777 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Novella

  Novella Активен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2018
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Женски
  Охриѓанки која шминкерка од Ох би ми ја предложиле за свадба
   
 19. Arijana22

  Arijana22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Женски подолго време се распрашувам меѓутоа не добив конкретен одговор. Што мислите за невестинска шминка кај dl.art ?
   
 20. mari_sa

  mari_sa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2015
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  186
  Пол:
  Женски
  За невестинска таму не би ти препорачала, оди кај некои проверено, сепак се работи за шминка што треба да трае цел ден.
   
  На Arijana22 му/ѝ се допаѓа ова.