Шминка и фризура. Кој ќе се погрижи за нив???

Дискусија во 'Свадба' започната од I.vana, 21 февруари 2012.

 1. queen007

  queen007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2015
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  294
  Пол:
  Женски
  Kolku e sminka i frizura kaj Dodona? nekoja skoro sto bila
   
 2. Violeta92

  Violeta92 Нов член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Iskustva od Armend Ramadani ..... kako ste zadovolni ? Blagodaram
   
 3. IDiamond

  IDiamond Нов член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки,
  Ве молам да споделите искуство со:
  - Simsaltirova за шминка во комбинација со Oktay-за фризура,
  - ID team hairbar,
  - Studio Artevski
  - Sejmenovski
  Ми треба невестинска шминка и фризура, но не најдов коментари и искуства од овие студиа.
   
 4. Arijana22

  Arijana22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Која цена е невестинска шминка и фризура кај ID team haibar?
   
 5. ..barbie..

  ..barbie.. Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  10,000 lani bese.
   
  Последна измена: 27 февруари 2019
 6. IDiamond

  IDiamond Нов член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  9000-12000
   
 7. IDiamond

  IDiamond Нов член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Imas iskustvo od tamu?
   
 8. peperutce777

  peperutce777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  61
  Битолчанки број од Деспина фризерката ве молам ако има некоја
   
 9. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.763
  Допаѓања:
  7.512
  HairDo, 100 евра е пакет шминка со фризура.
   
 10. VAGA91

  VAGA91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Се мислам меѓу шубревски, даниел николовски и васе доковски.

  Цена и мислења ве молам :)
   
 11. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  3.298
  Допаѓања:
  9.557
  Даниел е 100 евра ,Шубревски 200 евра,за третиот не знам.
  Јас бев за невеста кај Даниел и задоволна сум.
   
  На dunika и VAGA91 им се допаѓа ова.
 12. Искра 90Ј

  Искра 90Ј Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2018
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  167
  Јас бев невеста кај Шурбевски, се убов од плачење , шминка не мрднаааа :)
   
  На VAGA91 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. VAGA91

  VAGA91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Цениве се за фризура и шминка или само шминка?
   
 14. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  3.298
  Допаѓања:
  9.557
  За пакет ,шминка и фризура
   
  На VAGA91 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. IDiamond

  IDiamond Нов член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Pomos - Kenza Kenza ili Studio Artevski za nevestinska sminka i frizura?
   
 16. WhiteAngell

  WhiteAngell Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  1.125
  Пол:
  Женски
  Искуство со Небојша Пешевски за невестинска шминка и како е со цени?
   
 17. angel25

  angel25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  66
  Јас сум задоволна од Кенза Кенза. Убаво работат.
   
 18. anaspace

  anaspace Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  56
  Пол:
  Женски
  Совет за шминка и фризура? Навистина не знам каде за закажам а свадбата ми е во август.
   
 19. Li-Li

  Li-Li Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Ако може препорака за шминка и фризура во Ѓорче, Влае, Хром.
   
 20. ..barbie..

  ..barbie.. Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Дали имате искуство со valedema_studiovale? Од која од девојките кои шминкаат и прават фризури сте најзадоволни? На нивните фотографии некои девојки ми се допаѓаат како ги средиле, а некои воопшто. И дали знаете која им е цената на пакетот - шминка со трепки и фризура? Не прашувавам за невестински пакет, туку за стандарден. Благодарам.